Légiósok

Légiós-körkép: Mervó padozott, Bőle-gól Romániában

Magyarjai nélkül, fontos meccsen játszott döntetlent a Slask Wroclaw.

A Rangadó.hu minden héten jelentkezik légiós-körkép rovatával, amelyben a külföldön szereplő honfitársaink teljesítményét figyeljük.

A holland élvonal 27. fordulójában Vida Kristopher klubja, a sereghajtó De Graafschap a Roda JC ellen lépett pályára hazai környezetben. A magyar fiatal a hajrában, a 87. percben lépett pályára a 3-0-ra megnyert összecsapáson.

Lengyelországban is a 27. körnél jár a bajnokság: Mervó Bence és Gosztonyi András klubja, a Slask Wroclaw a Korona Kielce vendégeként játszott kiesési rangadót. Mervó bekerült a 18 fős keretbe, Gosztonyi viszont izomsérüléséből lábadozik, így kimaradt. Mervó végül nem állt be, a mérkőzés végeredménye 2-2 lett, pedig a Slask már 2-0-ra is vezetett.

A román élvonal alsóházi rájátszásának második körében Bőle Lukács együttese, a CSMS Iasi a Petrolul vendégeként 2-1-es győzelmet aratott. A jászvásáriak magyar légiósa, Bőle Lukács szerezte csapata első találatát már a nyolcadik percben, a hosszabbításban pedig lecserélték.