Kiemelt hírek

Bombameglepetés: otthon bukott a bajnok!

2011. 10. 16. 12:27

Óriási kecskeméti szenzációt hozott az OTP Bank Liga 12. fordulója, a Kecskemét ugyanis 2-0-ra nyert a Videoton otthonában.
OTP Bank Liga, 12. forduló
Videoton FC – Kecskeméti TE 0-2 (0-0)
Székesfehérvár, 3000 néző. Játékvezető: Vad II István
Videoton: Tujvel – Brachi, Vinicius, Caneira, Oliveira – Evandro (Gosztonyi, 69.), Sándor Gy. (Vasiljevics, 69.), Elek Á. (N. Nikolics, 59.), Tóth B., Walter – Alves. Vezetőedző: Paulo Sousa
Kecskemét: Németh G. – Maynard, Radanovics, Balogh B., Mohl – Szavics, Csukics, Bertus (Urbán, 82.), Bori – Stokics (Pekár, 90.), Foxi (Forró, 88.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerzők: Radanovics (57.), Szavics (67.)

A Magyar Kupa-címvédő kecskemétiek a hétközi, Paks elleni Ligakupa-meccsen a fizetések csúszása elleni tiltakozásul levonultak a pályáról, tehát nem a legjobb előjelekkel készültek a bajnoki aranyérmes, hazai pályán eddig százszázalékos Videoton elleni találkozóra. Az alföldiek vezetőedzője, Tomiszlav Szivics a meccs előtt kerek-perec kijelentette, hogy együttesének nincs esélye Székesfehérváron.

A KTE helyzetét nehezítette, hogy Gyurcsó Ádám és Lencse László nem léphetett pályára, mivel őket a Videoton adta kölcsön.

Az első félidőben meglehetősen kevés említésre érdemes esemény akadta. A negyedik percben Evandro Brandao gurított vissza Sándor Györgynek, aki a tizenhatos jobb sarkáról centikkel lőtt a léc fölé. A hetedik percben Brachi adott be jobbról, az ötös túlsó sarkánál Walter két méterről, kapásból a kapu mellé lőtt. A 37. percben Sándor lőtt 25 méterről fél méterrel a jobb alsó sarok mellé.

Bátran kezdett a Kecskemét, de a Videoton hamar átvette az irányítást. A kaput kerülő, unalmas küzdelem során mindkét fél szervezetten, de gól és helyzet nélkül futballozott az első félidőben.

Az 52. percben Evandro centerezett középre, a labda Walter elé került, aki ballal, nyolc méterről, kissé balról az oldalhálóba lőtt. Az 56. percben egy baloldali Bertus-szögletet Szinisa Radanovics a rövid sarok elől, két méterről a hosszúba csúsztatott (0-1)! A 64. percben Bori Gábor lőtt 23 méterről, nem sokkal a bal alsó sarok mellé. A 67. percben Mohl beadta balról a labdát, amit Szavics kapásból, nyolc méterről a bal alsó sarokba lőtt (0-2)!

A 74. percben Brachi szép és pontos beadását Nemanja Nikolics öt méterről a kapus kezébe fejeltet. Egy perc múlva Nikolics 19 méteres lövését fogta a bal sarok előtt Németh Gábor. A 76. percben Walter ütempasszát Nikolics lőtte a hálóba, de a játékvezető les miatt nem adta meg. Pedig nagyon úgy tűnt, hogy a találat szabályos volt… A nyolcvanadik percben Gosztonyi támaszkodólábát a tizenhatoson belül Csukics hátulról kirúgta, de a tizenegyes elmaradt!

A fordulás után görcsösen és erőtlenül támadgatott a hazai csapat, a gólokat eközben a Kecskemét szerezte. Kétgólos hátrányban már öt támadóval rohamozott a Videoton, de így sem ment a játék. A KTE okos, türelmes futballjával rászolgált a győzelemre, a Videoton szurkolói pedig jogosan adtak füttykoncertet a találkozó végén. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a vendégsikerhez kellett a játékvezető két tévedése is, amellyel a fehérváriakat sújtotta.