Kiemelt hírek

Hat pontot bukott a Kaposvár

Rendkívül bosszantóak az utolsó percekben eltékozolt pontok.

„Ha az utolsó pillanatokban jobban koncentráltunk volna…” – sokszor hallhatjuk mostanában is ezt a feltételes módban fogalmazott mondatkezdeményt a bajnoki meccsek lefújása után, az edzői értékelések elején. Minket most az érdekel, mi lenne, ha valóban minden csapat odafigyelne a végső sípszó pillanatáig?! Hogy nézne ki a tabella akkor, ha a meccsek legvégén nem születnének fontos, sorsdöntő gólok?! Legújabb összeállításunkban átnéztük az OTP Bank Liga eddigi 11 fordulójának azokat a meccseit, amelyeken utolsóperces találatok estek.

1. forduló

• Kaposvár – Ferencváros 2-2, a vendégek a 83. percben egyenlítettek, ami nálunk még nem számít utolsó pillanatnak.

• Paks – Kecskemét 3-2, az alföldiek a kilencvenedik percben betaláltak, de nem sokra mentek vele.

3. forduló

• Diósgyőr – Kecskemét 1-2, mivel Dosso a 89. percben lőtte a győztes gólt, ez bizony döntetlen lett volna, ha jobban figyelnek a borsodiak!

4. forduló

• Kecskemét – Debrecen 0-1, gyorsan elvette a sors az alföldiektől, amit egy héttel korábban adott, hiszen Bódi Ádám a 91. percben szerezte a meccs egyetlen gólját!

5. forduló

• Kaposvár – Újpest 2-2, mivel Rajczi Péter a 88. percben egyenlített, ez bizony elkerülhető lett volna!

• Pécs – Kecskemét 2-2, Gyurcsó Ádám lőtte mindkét kecskeméti gólt, a másodikat a 85. percben. Nagyon erősen határeset, de ezt most nem vesszük figyelembe.

7. forduló

• Kaposvár – Paks 4-4, emlékezetes meccs, hiszen a 86. percben még 3-2 volt az állás a hazaiak javára, a 87. percben pedig 4-2, aztán jött Böde a 89. és Gévay a 91. percben, így pontot mentett a Paks.

8. forduló

• Paks – Diósgyőr 1-1, Budovinszky 86. percben lőtt egyenlítőgólját beleszámoljuk!

• Videoton – Haladás 1-0, Vaskó jóvoltából a kilencvenedik percben gyötörte be a győztes találatot a címvédő…

9. forduló

• Haladás – Pápa 2-1, itt a 86. percben még a vendégek vezettek, de Kovács István a 87., Kenesei Krisztián pedig a 92. percben betalált, így a végén a vasiak örülhettek.

10. forduló

• Kaposvár – Debrecen 1-1, Coulibaly a 93. percben egyenlített tizenegyesből.

• Paks – Pécs 4-4, a hazaiak részéről Böde Dániel a 89. percben egyenlített.

A második, a hatodik és a 11. fordulóban nem volt utolsóperces gól.

Összegzésképpen kijelenthető, hogy – amint az a fiktív tabellánkból is látszik – a Kaposvár tékozolta el a legtöbb pontot, hatot! A somogyiak most a 13. helyen állnak, de nagyobb odafigyeléssel kilencedikek lehetnének! A legnagyobb nyertes a Debrecen, amely összesen három pontot mentett meg a legvégén. További érdekesség, hogy a Videoton nem lenne dobogós, ha nem nyert volna a Haladás ellen a kilencvenedik percben rúgott Vaskó-góllal.