A lilák hiába szereztek vezetést, a DVSC egyenlíteni tudott.

Újpest FC: Pajovics – Balázs, Pávkovics, Litauszki, Mohl – Szankovics, Windecker – Tischler (zsótér 64.), Nagy D., Nwobodo (Simon 75.) – Novothny. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
DVSC: Nagy – Ferenczi, Szatmári, Kinyik, Bényei – Tőzsér – Könyves (75.), Bódi, Jovanovics, Varga (Nagy 83.) – Takács (Sós 71.). Vezetőedző: Herczeg András
Gólszerzők: Pávkovics (23.) ill. Takács (35.)

A jó formában lévő DVSC, vagy bukdácsoló Újpest? Ez volt a kérdés a forduló rangadója előtt.

A 23. percben szerzett vezetést az Újpest. Nagy előreívelését Pávkovics fejelte az újpesti kapuba.

A 35. percben okos góllal egyenlített a DVSC. Takács két debreceni védő között éles szögből vette be az ellenfele kapuját. 1-1.

A második félidő elején több helyzete volt a Debrecennek, úgy tűnt a hajdúságiak jobban akarják három pontot. Takács és Könyves is nagy helyzetet puskázott el.

A játékrész második felében aztán már egyik csapat sem akart igazán játszani, mindenki megelégedett az egy ponttal.