Hírek

Asensio végignyargalt a pályán, és továbbjuttatta a Realt – VIDEÓ

A Sevilla 3-1-re is vezetett, de végül a kupavisszavágón sem tudta legyőzni a madridiakat.

A spanyol Király Kupa nyolcaddöntőinek visszavágóit rendezték a héten. A csütörtöki játéknapot a Real Madrid sevillai vendégjátéka zárta. Az erősen tartalékos madridiak – Ronaldo keretben sem volt, Benzema padozott, Kroos és Ramos viszont kezdett – azzal a tudattal léptek pályára, hogy hazai pályán a három rúgott gól ellenében egyet sem kaptak.

A visszavágón azonban hamar jött a kapott gól, a tizedik percben Danilo vette be saját kapuját. Kissé talán ráijesztett a Realra ez a gól, de korántsem eléggé: az első félidő 1-0-s hazai vezetésére a második játékrész harmadik percében Asensio válaszolt (1-1). Ugyan a debütáló Jovetic révén öt perccel később visszavette a vezetést a Sevilla, de innen már további három gólra lett volna szüksége a továbbjutáshoz, amiből végül egy jött össze Iborrának köszönhetően – azonban Ramos büntetője végérvényesen eldöntötte a párharcot, majd a vége előtt kicsivel Benzema egyenlített is: 3-3 a vége.

A Real Madrid mellett nyolc közé jutott az Osasunával 0-0-t játszó, de idegenben egy hete 3-0-ra nyerő Eibar, valamint a szenvedő Valenciát kettős győzelemmel, összesítésben 6-2-vel lelépő Celta Vigo is.

Spanyol Kupa, nyolcaddöntő, visszavágók

Celta Vigo – Valencia 2-1 (0-0) Továbbjutott: Celta (kettős győzelemmel 6-2)

Eibar–Osasuna 0-0 Továbbjutott: Eibar (3-0)

Sevilla – Real Madrid 3-3 (1-0) Továbbjutott: Real (6-3)

szerdán játszották:

Barcelona – Athletic Bilbao 3-1 Továbbjutott: Barcelona (4-3)

Alavés – Deportivo La Coruna 1-1 Továbbjutott: Álaves (3-3 – idegenben lőtt több góllal)

Córdoba–Alcorcón 1-2 Továbbjutott: Alcorcón (kettős győzelemmel 4-2)

Villarreal – Real Sociedad 1-1 Továbbjutott: Sociedad (4-2)