Hírek

A hajrában megfordították!

A Sülysáp KSK II hazai pályán két hajrágóllal 2-1-re győzött a Kóka KSK ellen a Pest megyei harmadosztály Keleti-csoportjának 18. fordulójában. Itt az összes hétvégi eredmény!

Gyorsan szeretnél értesülni a Pestmegyeifoci.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

Bár két mérkőzést az időjárás miatt el kellett halasztani, a Kóka tavasszal még veretlen volt, hiszen márciusban a Ceglédbercel és a Tápióbicske otthonában is győzött. Ezúttal ahhoz a Sülysáp kettőhöz utazott, amely a forduló előtt mindössze két ponttal előzte meg a tabellán.

A vendégcsapat kifejezetten jól kezdte az első félidőt. A házigazdák támadásait folyamatosan sikerült elfojtaniuk a saját tizenhatosunk előterében, így különösebb helyzetük nem is adódott. Ellenben a Kóka folyamatosan dolgozta ki a kisebb-nagyobb helyzeteket. Szekeres Tamás az első félidő közepe táján egy baloldali beadásról még éppen lemaradt a hosszú oldalon. Három-négy perccel később viszont ugyanebben a szituációban már nem hibázott, és megszerezték a vezetést a látogatók. Az előnyt nem sikerült növelniük, pedig négy az egy ellen is tudtak támadást vezetni, ám az utolsó passz nem jött össze, így a szünetben 1-0-ra vezettek.

A második félidőben a Kóka nem tudta ugyanazt a teljesítményt nyújtani, mint az első felvonásban. Nagyon magukra engedték a házigazdákat, és csak négyszer-ötször jutottak el riválisuk kapujáig. Ezzel szemben a sülysápiak folyamatosan rohamoztak, aminek meg is lett az eredménye. A hajrában előbb egy földön megpattanó szabadrúgásból egyenlítettek, és ez a lendület belehajszolta őket a vezetés megszerzésébe: a 85. percben Pap Tamás még védett egy lövést, de a kipattanó úgy pattant a földre, hogy a védők nem tudták elkotorni, így Csesznyik Péter a hálóba pöckölte, s ezzel beállította a mérkőzés végeredményét (2-1) – tudósít a Kóka KSK honlapja.

A Kókára két szabadnap vár, tehát elvileg április végén lép pályára ismét, de az Újszilvás elleni elhalasztott meccsnek még nincs meg az időpontja.

Pest megyei III. osztály, 18. forduló

Keleti-csoport

Sülysáp II KSK – Kóka KSK 2-1 (0-1)

Gólszerzők: Sárközi (83.), Csesznyik (88.), illetve Szekeres T. (35.)

Ceglédbercel KSE – Törteli KSK 0-3 (0-1)

Gólszerzők: Bálint Zs. (22.), Kőműves (52., 63.)

Kiállítva: Horváth R. (48.)

Péceli SSE II – Úri KSK 2-1 (0-0)

Gólszerzők: Hanzel N. (60.), Kovács J. (62.), illetve Papp P. (64.)

Pánd KSK – Mendei LSE 1-3 (0-0)

Gólszerzők: Rákóczi R. (60.), illetve Mikulik N. (49.), Varga J. (75.), Borbély K. (82.)

Tápióbicske KSK – Zsámboki SE 3-1 (2-0)

Gólszerzők: Krajcz (14.), Gacsályi (öngól 19.), Erős (42.), illetve Irmalós (78.)

Az Újszilvás KSE és az Ecser SE szabadnapos volt.

Északi-csoport

Vác-Deákvár SE II – Szobi SC 3-0 (1-0)

Gólszerzők: Szőke (33.), Karácsonyi (80.), Szegvári (90.)

Csővár SE – Penci SE 2-1 (1-1)

Gólszerzők: Rozinka (6., 71.), illetve Budai (34.)

Kosdi KSC – Kisnémedi MSE II 1-0 (0-0)

Gólszerző: Fábián G. (12.)

Váchartyán KSE – Püspökszilágy SE 0-1 (0-0)

Gólszerző: Bagyal (75.)

Perőcsény SE – Sződligeti SMTE 1-3 (1-2)

Márianosztra SE – Letkés KSE 0-1 (0-0)

Galgamácsa ÉESK – Rád SE 5-3 (3-1)

Déli-csoport

Ócsa VSE – Inárcs VSE I 7-0 (2-0)

Gólszerzők: Alberti (8.), Pelsőczi (22.), Horváth Zs. (50.), Csorba (65., 69.), Krizsán (72.), Hajdú L. (86.)

Bugyi ASE – Szigetcsép SE 1-2 (1-2)

Gólszerzők: Bobák N. (19.), illetve Komlósi G. (21.), Nagy Zs. (34.)

Inárcs VSE II – Fer-Al-Ko Kiskunlacháza 1-4 (1-1)

Gólszerzők: Helik (10.), illetve Tóth F. (28.), Szabó I. (66., 70., 89.)

Tatárszentgyörgy SE – Taksony SE II 1-6 (0-3)

Gólszerzők: Gomola (79.), illetve Cseresnyés (3., 26., 49.), Kátai (8.), Wéber (29.), Kőnig (89.)

Szigetbecse SE – FC Dabas II 2-2 (1-0)

Gólszerzők: Illés B. (13., 71.), illetve Basa (47.), Krigel (69.)

Újhartyán ISE II – Pusztavacs SE 1-1 (1-0)

Gólszerzők: Balázs G. (7.), illetve Schmitter A. (öngól 62.)

Kiállítva: Balázs G. (62.)

A Dabas-Gyón FC II – Szigetszentmárton FC mérkőzést elhalasztották.

Nyugati-csoport

Fóti SE – Szentendre VSE 3-0 (0-0)

Gólszerzők: Szász A. (70.), Rózsás (79.), Barna (89.)

Tinnye KFC – Kisalag SC 2-2 (1-1)

Gólszerzők: Maródi (35., 80.), illetve Karlovszky (17.), Orosz G. (73.)

Tahitótfalu SE – Sződi BLSE 2-4 (1-2)

Gólszerzők: Kovács B.V. (22.), Szabó N. (64.), illetve Déri Z. (14.), Rakonczay B. (45., 85.), Deák R. (68.)

Pilisszentlászló SE – Őrbottyán KSE 0-2 (0-2)

Gödöllői SK II – Sóskút SKE 2-2 (0-0)

Gólszerzők: Legéndi (68.), Ács Z. (88.), illetve Sófalvi (8.), Szabó F. (62.)

Szada-Veresegyház VSK II – PILE Pilisszentkereszt 3-0 (0-0)

Gólszerzők: Riesz (50.), Baranyai (67.), Molnár D. (85.)