Potyogtak a Ligakupa-gólok!

Kiütéssel nyert a Fradi, kiütötték az Újpestet, a B-csoportban mindkét meccs 4-1 lett.

Az Eger és az Újpest csapatában azok a játékosok kaptak lehetőséget, akik a bajnoki találkozókon kevesebbszer, vagy egyáltalán nem szerepelnek. A kivételt erősítendő az egri csapatkapitány, Petr Knakal személye, aki a Honvéd elleni kiállítását követően szombaton, Győrben bizonyosan nem léphet pályára – tudósít a hevesiek hivatalos honlapja.

Horváth Zoltán az NB III-as gárdából lépett feljebb, s mindjárt góllal tette le a névjegyét. A negyedik percben esett vezetőtalálat után a nyolcadik percben Magos Mátyás, majd pedig Toricska Rajmond jóvoltából is egyenlíthetett volna az Újpest. A fővárosiak találata helyett Albert Ádám határozottsága és lövő kedve újabb gólban öltött testet. Az egri a 19. percben 23 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot. Célba vette a kaput Szabó Bence is, ám az Újpest támadójának 14 méteres lövését Sztankó Gábor kiütötte. Floszmann Tamásnak a másik oldalon nem volt ilyen szerencséje. A 36. percben harmadszor, a 39. percben pedig negyedszer kellett kiszednie maga mögül a labdát. Mindkétszer a ragyogó napot kifogó Horváth Zoltán büntette a vendégek kihagyásait.

A szünetben kapust cserélt az Egri FC: Sztankó Gábor helyett a veterán Kövesfalvi István érkezett, akinek a 47. percben máris akadt védenivalója. A 44 éves hálóőr Barczi Dávid 23 méteres lövését vetődve tolta szögletre. Az igen aktív Igor Pisanjuk, majd Kasza Dávid helyzetét követően Kövesfalvi lábbal tolta ki Toricska hatméteres lövését, ami ugyanúgy szép mozdulatként jegyezhető, mint Albert Ádám szabadrúgásból született kapufája. Utóbbi szépséghibáját az jelentette, hogy nem néhány centivel lejjebb szállt a labda. Az egriek jól játszottak, noha a csúszós talaj olykor megtréfálta a labdarúgókat. Mivel azonban a támadásokba több hiba csúszott, mint az első 45 percben, így nem sikerült tovább növelniük a tetemes előnyt. A gólcsendet a 77. percben Koós Gábornak sem sikerült megtörnie, noha ezt tizenegyesből tehette volna, miután Kálmán Zsolt szájba vágta Horváth Zoltánt a tizenhatoson belül. A középpályás jobb sarokra lőtt labdáját Floszmann a jobb kapufára ütötte, onnan pedig kipattant a labda.

Ligakupa, 5. forduló (november 13. kedd)

A-csoport

Szombathelyi Haladás – Győri ETO FC 2-1 (0-1)

Gólszerzők: Andorka (60., 89.), illetve Kalmár (28.)

Budapest Honvéd – Gyirmót FC Győr 4-0 (4-0)

Gólszerzők: Vernes (2., 31., 40.), Diarra (29.)

Az állás: 1. Győri ETO 10 pont (16-6), 2. Honvéd 10 pont (11-7), 3. Haladás 5 pont, 4. Gyirmót 2 pont

B-csoport

FGSZ Siófok – Pécsi MFC-Matias 1-4 (1-2)

Gólszerzők: Mogyorósi (29.), illetve Szatmári (6.), Okoronkwo (20.), Grumics (54., 75.)

MVM Paks – Vasas SC 4-1 (1-1)

Gólszerzők: Simon A. (32., 59.), Eppel (53.), Heffler N. (75.), illetve Füredi (16.)

Kiállítva: Salem Reidan (72.)

Az állás: 1. Pécs 8 pont (9-6), 2. Paks 8 pont (7-4), 3. Vasas 7 pont, 4. Siófok 3 pont

C-csoport

Kaposvári Rákóczi – Zalaegerszeg 1-1 (1-0)

Gólszerzők: Diallo (43.), illetve Babati (69.)

Kiállítva: Khaly (89.)

Lombard Pápa Termál FC – Videoton 2-1 (0-1)

Gólszerzők: Seye (72.), Szabó O. (76.), illetve Edson (7.)

Az állás: 1. Videoton 10 pont (5 mérkőzés), 2. Pápa 9 pont (4 mérkőzés), 3. ZTE FC 4 pont (5 mérkőzés), 4. Kaposvár 2 pont (4 mérkőzés). A Kaposvár–Pápa mérkőzést december 7-én rendezik.