Egy jó félidő elég volt

A Diósgyőr hazai pályán 1-0-ra győzött az Újpest ellen az OTP Bank Liga 21. fordulójában.
OTP Bank Liga, 21. forduló
Diósgyőri VTK – Újpest FC 1-0 (0-0)
Miskolc, 9000 néző. Játékvezető: Solymosi
DVTK: Rados – Vági, Gal, Nagy T., Gohér – Sekour – Gallardo (Arze, a szünetben), Fernando (Abdouraman, 85.), Luque (Dobos, 89.) – Tisza, Seydi. Edző: Benczés Miklós
Újpest: Balajcza – Kiss Z., Litauszki, Mihajlovics, Fodor M. – Simon K. (Lázár, 65.), Proesmans (Henritse, 42.), Vasziljevics, Remili (Barczi, 81.) – Rajczi, Kabát. Edző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Fernando (76.)

Eleinte a mezőnyben járatta a labdát mindkét együttes, majd a hetedik percben újpesti szabadrúgás után a kaputól mindössze négy méterre helyezkedő Rajczi Péter fejelt, de csúsztatása néhány centivel elkerülte a kapufát. A folytatásban némi meglepetésre a fővárosiak játszottak agilisabban, a 28. percben mégis a borsodiak szerezhettek volna vezetést: a kapu felé robogó Tisza Tibor elől Balajcza Szabolcs mentett becsúszva, még a tizenhatoson kívül! A 33. percben Luque szabadrúgása után Nagy Tamás fejelt kapu föle. A mezőnyben jó volt az iram, mindkét csapat taktikus játékot mutatott, de a kapuk nem gyakran forogtak veszélyben. A 45. percben előbb Kabát Péter veszélyeztetett, a labda a kapufát is súrolva ment ki, majd Remili elől mentettek a hazai védők, mielőtt kilenc méterről lőhetett volna.

A 49. percben Kabát Péter távoli szabadrúgását kellett vetődve hárítania Rados kapusnak. Két perccel később Kabát lépett ki a védők közül, remek passzt kapott, csak a kapussal állt szemben, de megilletődött mozdulattal Rados kezei közé passzolt. Az 54. percben egy szöglet után Nagy Tamás erős fejesét nagy bravúrral védte Balajcza. Ami a támadásokat illeti, a DVTK a második felvonásban átvette a kezdeményezést, több ígéretes lehetősége is akadt. A színvonal ugyanakkor nem volt magas, ezt az unatkozó nézők kifogásolták is. Aztán egy pillanat alatt jókedvre derültek: a 75. percben Tisza Tibor passzolta be a labdát a tizenhatoson belülre, Arze középre továbbított, ott pedig egyedül érkezett Fernando, aki 12 méterről, Balajcza mellett a hálóba lőtt (1-0).

A 79. percben Kabát harmincméteres szabadrúgását kellett kiütnie Radosnak. A teltházas meccsen több gól nem született, így a Diósgyőr az első félidő visszafogott teljesítménye ellenére is győzött, mert a második periódusban rá tudta erőltetni akaratát ellenfelére. A vendégek nem játszottak rosszul, egy pontot megérdemeltek volna…