Döntetlen a nyugati rangadón

A Nyugati-csoportban listavezető MTK 1-1-es döntetlent játszott a vendég Gyirmóttal az NB II 19. fordulójában.

[Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

p]Az első félidőben Vukmir átadása után Tischler Patrik lőhetett kapura, egy védőről vágódott nem sokkal mellé a labda, majd Kanta József két távoli lövéssel próbálkozott, de ezekből sem született gól. A félidő hajrájában Tischler tette ki a labdát Könyves Norbertnek, aki jobbról, 14 méterről a rövid oldalt célozta meg, az életerős lövést Somodi Bence védte vetődve – tudósít az MTK honlapja.

A második félidőben Nikházi Márk távoli lövése után ismét Könyves került helyzetbe a baloldalon, de az oldalhálót találta el, pedig sokan már gólt láttak. Frank Richárdot Vass Patrik váltotta a meccs záró harmadára, és a fiatal támadó gólpasszal hálálta meg a bizalmat. A 74. percben Bognár Zsolttól szerzett labdát a baloldalon, beadására pedig remek ütemben érkezett Kanta József, aki jobbal, kapásból, tíz méterről a hosszú alsó sarokba bombázott.

A 81. percben érkezett a válasz: Kardos Norbert lőtt jó 25 méterről, a labda pedig Hegedüs kapus keze mellett besurrant a jobb alsó sarokba. A hajrában az eredmény már nem változott, így a fővárosi csapat előnye továbbra is kilenc pont a Gyirmót előtt, ráadásul a kisalföldiek egy meccsel többet játszottak.

A Gyirmót kispadján ezen a meccsen debütált Csank János vezetőedző.

További két meccset rendeztek vasárnap, nyugaton a BKV Előre, keleten pedig az Eger tudott nyerni idegenben.

NB II, 19. forduló

Nyugati-csoport

MTK – Gyirmót FC 1-1 (0-0)

MVM Paksi FC II – BKV Előre SC 0-2 (0-1)

Szombaton játszották

SVSE-GYSEV-Goldschmidt – Győri ETO FC II 0-0

Veszprém FC – Kozármisleny SE 1-1 (0-1)

Dunaújváros Pálhalma Agrospeciál SE – FC Ajka 1-0 (1-0)

Duna FC Tatabánya – Videoton-PFLA 3-1 (2-0)

Bajai LSE-Kalo-Méh – Budaörs SE 4-2 (3-1)

Ferencvárosi TC II – Szigetszentmiklósi TK-Erima 0-1 (0-0)

Az élcsoport: 1. MTK 43 pont (18 mérkőzés), 2. Tatabánya 34 pont (19 mérkőzés, 10 győzelem, 33-20), 3. Gyirmót 34 pont (19 mérkőzés, 10 győzelem, 33-23), 4. Kozármisleny 34 pont (19 mérkőzés, 10 győzelem, 29-22)

Keleti csoport

Balmazújváros FC – FC Eger 1-2 (0-1)

Szeged 2011 – Orosháza FC 0-0

Békéscsaba 1912 Frühwald Előre SE – Mezőkövesd-Zsóry 2-1 (0-1)

Nyíregyháza Spartacus – Debreceni VSC-DEAC 1-0 (1-0)

Szolnoki MÁV FC – Budapest Honvéd-MFA 3-2 (2-1)

Újpest FC B – Kazincbarcikai BSC 3-2 (2-0)

Dunakanyar-Vác – Vecsés FC 0-0

REAC – Restart-Ceglédi VSE 1-1 (0-1)

Az élcsoport: 1. Szolnoki MÁV FC 39 pont (19 mérkőzés, 12 győzelem, 39-17), 2. Békéscsaba 39 pont (18 mérkőzés, 11 győzelem, 29-12), 3. Cegléd 34 pont (19 mérkőzés), 4. Balmazújváros 31 pont (19 mérkőzés)