Küzdelmes mérkőzésen győzött a Berettyó

A Mezei-Vill FC hazai pályán 4-1-re nyert az Admiral-Haladás VSE ellen a teremlabdarúgó NB I alapszakaszának 15. fordulójában.

A szombathelyiek a mostoha időjárási körülmények ellenére sem kérték a mérkőzés elhalasztását, vállalták a hosszú utazást, és a mérkőzést. A vendégek remekül kezdtek, hiszen rögtön az első percben gólt lőttek! Egy labdaszerzés után Halmos gurította Pallai lábai között a hálóba a labdát (0-1) – tudósít a Berettyóújfalu honlapja.

Támadott az MVFC, azonban az akciókba folyamatosan hiba csúszott, ami láthatólag megzavarta a hazaiakat. Ráadásul a 11. percben már az ötödik szabálytalanságot fújták le a vendégek javára, így óvatosabb játékra kényszerültek a hajdúságiak.

A 13. percben megszületett az egyenlítő találat Lovas Norbert lövése révén (1-1), majd egy perce rá a fordítás is sikerült a hazaiaknak, ekkor Nagy István volt eredményes (2-1). Két perccel a félidő vége előtt kisbüntetőből egyenlíthettek volna a szombathelyiek, de Egle középre tartó büntetőjét Pallai lábbal hárította. A félidő végén Victor Togoi passza után Leo Mendes lőtt újabb gólt (3-1), így a Mezei-Vill FC vonulhatott nyugodtabban az öltözőbe.

A második felvonás elején sorra alakultak ki helyzetek a vasiak kapuja előtt, mégsem tudta növelni előnyét a Berettyóújfalu. Magára talált a Haladás, és egyre több helyzetet igyekezett kialakítani, azonban Pallai kapus több esetben is magabiztos kimozdulással akadályozta meg az akciókat. A 36. percben lehozta kapusát a Haladás, azonban ez megbosszulta magát. A 39. percben Pallai rúgta az üres kapura a labdát, erre azonban még odaért egy védő, viszont a felszabadító fejest Lovas Norbert értékesítette, megszerezve második találatát a mérkőzésen (4-1).

Ez volt a mérkőzés utolsó találata, a Mezei-Vill FC egy jól védekező Haladást győzött le.

Turzó József, a Berettyóújfalu edzője: – Nagyon jó, masszív ellenfelet sikerült legyőznünk kicsit nyögvenyelős játékkal. Sok hibával játszottunk, talán a fáradtság rovására is írható, de ez nem mentség arra, hogy talán fejben még mindig sokat kell fejlődnünk ahhoz, hogy végig tudjunk koncentrálni, mert sok eladott passz volt, amiből az ellenfelet építettük. Azért reméljük, hogy ezen is tudunk javítani, ezért mondom, hogy lényeg a három pont.

Pálmay Tamás, a Haladás edzője: – Jól kezdtük a mérkőzést, tizenkét percig minden a tervek szerint alakult, de sajnos egymásután két oldalberúgás-figuráját is megettük a Berettyónak, majd a félidő vége előtt megkontráztak minket. A második félidőben nem sikerült visszajönnünk, gratulálok ellenfelünknek, megérdemelte a mai győzelmet. Nem vallottunk szégyent, a fiúk becsülettel küzdöttek, ám ez a teljesítmény ma kevés volt az egyik legjobb magyar csapat ellen. Ha egy kicsit jobban koncentrálunk, akár meglepetést is okozhattunk volna. Mindenesetre így sem tudom elmarasztalni a srácokat, hiszen megnehezítették a Berettyóújfalu dolgát.

Teremlabdarúgó NB I, alapszakasz, 15. forduló
Colorspectrum Aramis – DEAC Armada Futsal Club 3-2 (1-0)
Gólszerzők: Da Silva (2.), Nagy G. (35.), Németh P. (40.), illetve Kiss A. (34.), Nagy Zs. (39.)
Mezei-Vill FC Berettyóújfalu – Admiral-Haladás VSE 4-1 (3-1)
Gólszerzők: Lovas (13.), Nagy I. (14.), Da Silva Mendes (20.), Lovas (39.), illetve Halmos (1.)
Üllő FC Cső-Montage – Rubeola FC Csömör 2-4 (1-3)
Gólszerzők: Mezőfalvi (18.), Lantos (22.), illetve Kurucz (4.), Smeló (8.), Tihanyi (18.), Fülep (36.)
Gödöllői Bikák – MAFC-BME-Docler Akadémia 9-8 (1-5)
Gólszerzők: Jenei (4.), Ughy (24.), Vidák (28.), Nagy R. (32., 38.), Simonyi (33.), Schrancz (37., 39.), Fritz (öngól, 39.), illetve Máthé (1., 31.), Kertész (3., 16., 21.), Fritz (10.), Csernai (16.), Gál (39.)
UTC Junior Sport – Nagykáta SE Futsal-Káta GSM 7-1 (2-1)
Gólszerzők: Puskás (8.), Trucz (14.), Koncz (23., 30., 36.), Bullás (30.), Tombácz (30.), illetve Nagy A. (11.)
Vasas 1988 Déli Futsal – Rába ETO 4-8 (4-3)
Gólszerzők: Smiri (3., 17.), André (7.), Páj (12.), illetve DS Martins (2., 10., 31., 35.), Harnisch (8., 23., 39.), Szeghy (34.)