Ekkora hibát… Továbbjutás helyett döntetlen!

A magyar válogatott 3-3-as döntetlent játszott Lettországgal a gyöngyösi világbajnoki selejtezőtorna második fordulójában.

[p]Lettország az első játéknapon csak 2-0-ra kapott ki a világ egyik legjobb csapata, Oroszország ellen. Ebből már sejteni lehetett, hogy a kvartett leggyengébbjeként beharangozott balti együttes mégsem olyan kutyaütő, ahogyan azt sokan gondolják… A házigazda magyar válogatottnak komoly félnivalója nem volt, hiszen csütörtökön remek játékkal verte 5-1-re a letteknél korábban jóval többre taksált Kazahsztánt. A kiváló forma pénteken hat percig tartott. Akkor 2-0-ra vezetett Magyarország, de a második félidő elején már 3-2 volt Lettország javára. A vége döntetlen, pedig a mieink úgy léptek pályára, hogy tudták, egy győzelem biztos továbbjutást jelentene![/p]

[p]Válogatottunk tehát jól kezdte a mérkőzést, a harmadik perben egy szöglet után Csopaki István nyolc méterről, kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot. A hatodik percben Dróth Zoltán a jobb oldalról lőtt kapura, a jobb saroknál érkező Lódi Tamás közelről a hálóba továbbított, kettőre növelve a magyar előnyt. A folytatásban magukra találtak a lettek, és a nyolcadik percben szépítettek is, egy szögletet követően Sustrovs a léc alá bombázott. A 14. percben Dacko érkezett jól egy centerezésre, és közelről megszerezte az egyenlítő találatot. A 15. perctől a vendégek öt személyi hibával játszottak, de a magyar nyomás ellenére megúszták a kisbüntetőt érő hatodik faultot. A félidő utolsó helyzete Gyurcsányi Zsolt előtt alakult ki, de a befejezés nem volt pontos, így 2-2-nél jött a szünet – tudósít az MLSZ honlapja.[/p]
[picture=”2145″ title=”Nagy csatát vívtak a lettekkel (fotó: mlsz.hu)”]
[p]A fordulás után a lettek szervezett, erőteljes játékkal némi fölényre tettek szert, és a harmincadik percben egy közvetett szabadrúgás után Zabarovskis megszereztek számukra a vezető találatot. Egy perccel később egyenlíthetett volna Magyarország, de Lódi lövését követően a labda a lécről a gólvonalra, majd onnan a mezőnybe pattant. A hajrá óriási izgalmakat hozott, Frank Tamás bő négy perccel a vége előtt lehozta a kapust, és a 39. percben – a gyöngyösi csarnokot megtöltő nézősereg fantasztikus buzdítása mellett – sikerült egyenlíteni: az emberelőnyt kihasználva, Harnisch Ákos fejezett be pontosan egy szépen kijátszott akciót.[/p]

[appendixbox][p]– Talán túlzás azt mondani, hogy egy megnyert meccset rontottunk el, de az igaz, hogy a nagyon jó kezdés után figyelmetlenségeinkkel igazán nehézzé tettük saját magunk számára az összecsapást. A végén az egyenlítéshez minden energiánkra szükség volt, örülök, hogy legalább az egyik pontot megszereztük, már csak azért is, mert véleményem szerint nem érdemeltünk volna vereséget – értékelt a mérkőzés után Frank Tamás.[/p][/appendixbox]

[p][b]Teremlabdarúgó világbajnoki selejtező, 7. csoport[/b][/p]

[p][b]Magyarország – Lettország 3-3 [/b](2-2)[br]
Gyöngyös. Játékvezetők: Vasics (szerb), Lumbreras (spanyol)[br]
[b]Magyarország:[/b] Pallai – Németh P., Lódi, Dróth, Gyurcsányi. [b]Csere:[/b] Reveland (kapus), Tóth Sz., Csopaki, Simon Zs., Dávid R., Harnisch, Simon Á.[b] Szövetségi kapitány: [/b]Frank Tamás[br]
[b]Lettország:[/b] Bondars – Aleksejevs, Sens, Zabarovskis, Nagibins.[b] Csere:[/b] Dobrovolskis (kapus), Atamanukovs, Sustrovs, Dacko, Kolesnikovs, Matvejevs, Lasenko. [b]Szövetségi kapitány:[/b] Arturs Sketovs[/p]

[p][b]Gólszerzők:[/b] Csopaki (3.), Lódi (6.), Harnisch (39.), illetve Sustrovs (8.), Dacko (14.), Zabarovskis (30.)[/p]

[p]Oroszország – Kazahsztán 4–0 (1–0)[/p]