Hírek

Váratlan születésnapi ajándék: kirúgás!

Paulo Sousa több ezer kilométerről megüzente Bekő Balázsnak, hogy meneszti!

[p]Mint arról már beszámoltunk, az eddigi pályaedző, Bekő Balázs már nem tagja a bajnoki címvédő Videoton szakmai stábjának. A fehérváriak honlapjáról csak azt lehetett megtudni, hogy a strukturális átalakítás áldozata lett a tréner, de a Fejér megyei Hírlap írása már többet elárul…[/p]

[appendixbox][subhead]A Videoton FC hivatalos honlapjának cikke[/subhead]

[p][b]Bekő Balázs távozik a Viditől[/b][/p]

[p]Bekő Balázs pályaedző, a szakmai stáb strukturális átalakítása kapcsán, december 15-ével távozik klubunktól.[/p]

[p]Balázs saját nevelésű játékosként és a szakmai stáb tagjaként is rengeteget tett klubunkért, illetve a Vidi első bajnoki címének megszerzésében is elévülhetetlen érdemei vannak.[/p]

[p]Ezúton is szeretnénk megköszönni magas színvonalú munkáját és példaértékű hozzáállását, továbbá sok sikert kívánunk neki jövőbeni feladataihoz![/p][/appendixbox]

[p]December 15-én, csütörtökön ünnepli negyvenedik születésnapját Bekő Balázs, a Videoton FC immár volt pályaedzője, aki 1980 óta ezer szállal kötődik a klubhoz. Hétfőn Tassy Márk ügyvezető közölte vele: Paulo Sousa vezetőedző a továbbiakban már nem kíván együttműködni, dolgozni vele, s ezért a klub felbontja 2013. június 30-ig szóló szerződését.[/p]

[p]– Először megdöbbentem, nem is tudtam mit kérdezni Tassy Márktól, de nem is lett volna különösebb értelme, hiszen úgy éreztem, hogy a menesztésem már előre eldöntött volt. Kellemetlen ajándék a karácsonyi ünnepek, s főleg a születésnapom előtt, de ez persze csak véletlen egybeesés, nem más – nyilatkozta Bekő Balázs. – A rám bízott feladatokat mindig elvégeztem, amikor Sousa Fehérvárra érkezett, segítettem a beilleszkedésében, a magyar mezőny megismerésében. Semmi előjelét nem érzékeltem a menesztésemnek, sem a szakmai stáb, úgymond struktúraváltásának. Azt csak Paulo Sousa tudja, hogy mi van a háttérben, ezt tőle kellene megkérdezni. A csapat évzáróján találkoztunk utoljára, akkor azzal váltunk el egymástól, hogy kellemes ünnepeket kívántunk. Ezért is furcsa számomra, hogy személyesen nem közölte velem a döntését, amelyre most hivatkoztak.[/p]

[p]A Fejér megyei Hírlap szerette volna meghallgatni a klub álláspontját is, de Tassy Márk ügyvezető nem vette fel a telefont, Paulo Sousa pedig szabadságon van, s jelenleg az Egyesült Államokban tartózkodik.[/p]

Olvasói sztorik