Rudolf és Dzsudzsák a statisztikai élmezőnyben

Rudolf Gergely és Dzsudzsák Balázs is előkelő helyezést ért el az egyéni statisztikák tekintetében az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

[p]A magyar válogatott az E-csoport harmadik helyén végzett. Az európai szövetség (UEFA) honlapján olvasható statisztikák alapján Rudolf a góllövőlistán hat találattal az ötödik helyen végzett, itt a magyarokkal azonos csoportban szereplő hollandoktól Klaas-Jan Huntelaar 12 góllal lett az első, míg a német Miroslav Klose 9, a finn Mikael Forssell és világbajnok spanyol David Villa 7-7 góllal zárt – írja az MTI.[/p]

[p]Az Anzsi Mahacskalát erősítő Dzsudzsák a gólpasszok terén jeleskedett, ugyanis öt találatot készített elő. A lista élén a német Mesut Özil, valamint a svéd Kim Källström áll héttel.[/p]

[p]A legtöbbet Cristiano Ronaldo, a portugálok aranylabdás csillaga veszélyeztetett, összesen 23 alkalommal lőtt kapura, Rudolf itt hetedik 16-tal.[/p]

[p]Az összesített statisztikák alapján a selejtezők utolsó negyedórája volt a legizgalmasabb, ugyanis ebben az időszakban a 665 találatból 119 esett. Az első tizenöt percben mindössze 79-szer voltak eredményesek a csapatok, míg a találkozók hosszabbításában feltűnően sok, 39 gól született.[/p]