Nem sikerült visszavágni a szlovénoknak

A magyar teremlabdarúgó-válogatott 6-4-re kikapott a házigazda Szlovéniától, felkészülési mérkőzésen.

[p]A szombati 3-1-es hazai győzelem után a magyar együttes visszavágási esélyeit csökkentette, hogy Lódi Tamás sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. Az esélyek még tovább romlottak az első három percben, a házigazdák lerohanták a mieinket, és a harmadik percben már 3-0-ra vezetettek. A játékvezetőknek néhány furcsa ítélettel sikerült felpaprikázniuk a magyarokat, akik 4-1-es hazai vezetés után sebességet váltottak, zsinórban három gólt szereztek, és 4-4-re módosították az állást – tudósít az MLSZ honlapja.[/p]

[p]A második félidő kiegyenlített játékot hozott, majd a játékvezetők második sárgával kiállították Dróth Zoltánt, a szlovénok pedig kihasználták az emberelőnyt, és visszavették a vezetést. Ezúttal a szerencse sem állt a magyarok mellé, a hajrában ugyanis a hazaiak egy lepattanó labdát megszerezve újabb gólt lőttek, és 6-4-re megnyerték a mérkőzést.[/p]

[p]– Borzasztóan kezdtük a mérkőzést, egy védelmi hibánkból és két kontrából pár perc alatt három gólt szereztek a hazaiak – mondta Frank Tamás szövetségi edző a lefújás után. – Játékosaim csak a bírók érdekes döntéseit követően kezdtek el nagyobb hőfokon játszani, ekkor már jól védekeztünk, belőttük a helyzeteinket és sikerült egyenlítenünk. A második félidőben kiegyenlített volt a játék, de a gólokat a hazaiak szerezték. Bár a körülmények nem nekünk kedveztek, Szlovénia nem érdemtelenül győzött. Nekünk szokni kell még ezt a magas játéksebességet, mert egyelőre sokat hibázunk az ilyen nagy iramú meccseken. A vereség ellenére erőt meríthetünk ebből a mérkőzésből, hiszen az első négy-öt perctől eltekintve pariban voltunk a szlovénokkal.[/p]

[appendixbox][p][b]Nemzetközi felkészülési mérkőzés[/b][/p]

[p]Szlovénia–Magyarország 6-4 (4-4)[/p]

[p]Gólszerzők: Grzelj (3.), Melink (4., 4.), Fetics (10.), Osredkar (30.), Ursics (34.), illetve Gyurcsányi (9., 19.), 4:2 Csopkai (16.), Lovas (18.)[/p][/appendixbox]