Paprikás végjáték, remek hangulat, győri siker

A címvédő Rába ETO 5-3-ra nyert az UTC Junior Sport szegedi otthonában a teremlabdarúgó NB I alapszakaszának 11. fordulójában.

[p]Szépszámú nézőközönség előtt, remek hangulatban kezdődött az ETO szegedi vendégszereplése. Kiegyenlített első percek után a győriek előtt adódott először nagyobb gólhelyzet, Dobre azonban nem találta el a kaput. Akadt lehetőség a másik oldalon is, Balázs Zoltánnak többször is lábbal kellett mentenie. Aztán a negyedik percben egy átlövéssel megszerezte a vezetést az ETO, ám egy perc múlva egy kijátszott támadás végén egyenlített a Szeged – tudósít a győriek honlapja.[/p]

[p]A hetedik percben csaknem az UTC jutott előnyhöz, ám kimaradt a szegedi ziccer. A 12. percben megint Balázsnak kellett védenie, a győri kapus egy támadás során egymás után háromszor állta a labda útját. Három perc múlva azonban mégis a hazaiak kapujában táncolt a labda: egy remek kontratámadás végén Gyurcsányi lőtt szép gólt. A győriek ezután biztosan őrizték előnyüket az első félidőben, ami izgalmas, változatos csatát hozott.[/p]

[p]A szünet után nagyszerű iramban folytatódott a mérkőzés, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek. Sokat a gólra sem kellett várni, a győriek csapatkapitánya, Al-Ioani növelte a 23. percben az ETO előnyét. Két perc múlva pedig Mincho remek lekészítése után Lódi lőtt a léc alá, ezzel már háromgólossá vált a kisalföldiek vezetése. Nem adta fel azonban a Szeged, amely bátran és veszélyesen támadott, igaz az ETO így még többet kontrázhatott. A harmincadik percben egy kimaradt győri lehetőség után aztán szépített az UTC, így feljött két gólra a Szeged.[/p]

[p]Ez fel is paprikázta a hazai együttest, olyannyira, hogy nyolc perccel a meccs vége előtt, ismét szegedi találatnak örülhetett a hazai publikum, újra szoros lett a meccs (3-4). Izgalmas lett a hajrá, amelyben a győriek álltak közelebb a gólszerzéshez, s bár az UTC mindent megtett, az utolsó percben Dróth bebiztosította az ETO győzelmét.[/p]

[p]Összességében a rutinosabb, ám láthatóan fáradt bajnok – bár háromgólos vezetésénél el is dönthette volna a mérkőzést – a vártnál szorosabb, izgalmas és változatos összecsapáson legyőzte a rendkívül lelkes szegedi csapatot. Bár Balázs Zoltán végigvédte a találkozót, a győri kapus egy védésnél komolyabban megsérült.[/p]
[picture=”2007″ title=”Alaposan megszorongatták a bajnokot (fotó: delmagyar.hu)”]
[p][b]Brinszky Adrián,[/b] a Szeged edzője: – Erőn felül teljesített a csapat. Arra számítottam, hogy fizikálisan és mentálisan elfáradunk az ősz végére, de szerencsére a srácok rám cáfoltak. Fantasztikus mérkőzést játszottunk! Nem vitatom az ellenfél erényeit, tudását és sebességét, de úgy érzem, hogy egyesek ma este a fiúkat és a közönséget is egy nagy élménytől fosztották meg a meccs végén. Egy remek ki-ki mérkőzés lehetett volna a végjátékban! Sajnálom, hogy nem így alakult…[/p]

[p][b]Artur Melo,[/b] a Győr edzője: – Nem volt könnyű mérkőzés, de sikerült győznünk. Vétettünk néhány olyan hibát, amit nem szabadott volna. [/p]

[p][b]Teremlabdarúgó NB I, alapszakasz, 11. forduló[/b][/p]

[p][b]Admirál-Haladás VSE – Üllő FC Cső-Montage 3-3[/b] (0-2)[br]
[b]Gólszerzők:[/b] Németh P. (21.), Jáger (25.), Halmos (26.), illetve Simon Zs. (13.), Krizbai (19.), Takács M. (36.)[/p]

[p][b]Mezei-Vill FC Berettyóújfalu – Vasas 1988 Déli Futsal 5-3[/b] (1-2)[br]
[b]Gólszerzők:[/b] Leonardo (15.), Melo (26.), Gál (27.), Nagy R. (37.), Trencsényi (39.), illetve Füzy Zs. (14.), Fehér K. (18., 21.)[/p]

[p][b]Colorspectrum Aramis – Gödöllői Bikák 5-3[/b] (2-0)[br]
[b]Gólszerzők:[/b] Dávid (20., 31.), Roni (20.), Tóth Sz. (27.), Nagy G. (40.), illetve Berkes (24.), Ughy (35.), Jenei (38.)[/p]

[p][b]UTC Junior Sport – Rába ETO 3-5[/b] (1-2)[br]
[b]Gólszerzők:[/b] Juhász (5., 29.), Dürgő (32.), illetve Dróth (4., 40.), Gyurcsányi (15.), Al-Ioani (23.), Lódi (24.)[/p]

[p][b]DEAC Armada Futsal Club – Nagykáta SE Futsal Káta-GSM 5-3[/b] (4-2)[br]
[b]Gólszerzők:[/b] Siska (18., 20., 21.), Puie (18.), Nagy Zs. (20.), illetve Főfai (9.), Visnyei (16.), Tóth I. (24.)[/p]

[p][b]MAFC BME Docler Akadémia – Rubeola FC Csömör 4-4[/b] (2-2)[br]
[b]Gólszerzők:[/b] Munkácsi (14., 36.), Csernai (20.), Baki (38.), illetve Horváth B. (2.), Varga Cs. (16.), Tihanyi (21.), Máthé (öngól, 23.)[/p]

12. Nagykáta SE 4 pont[/p]

[p]Az ötödik fordulóból elhalasztott Gödöllői Bikák – Rába ETO mérkőzést december 5-én rendezik.[/p]