Hírek

Visszatekintő a tizenhetedik fordulóra

Hét döntetlen után nyert a Kaposvár, először állt vesztésre a szünetben a Debrecen!

[p]A DVSC, Győr, Videoton hármas telel a dobogón, a Pápa és a Zalaegerszeg áll a kiesőhelyen karácsonykor.[/p]

[subhead]Gólok[/subhead]

[p]A 16. forduló góliszonya után rekordot döntött a tizenhetedik kör: 36 találat született, ami abszolút csúcs az OTP Bank Ligában. Ez 4,5-ös gólátlagot jelent mérkőzésenként. Eddig 382 találat született a bajnokságban, fordulónként 22,47.[/p]

[p]Öt gólig jutott a Debrecen (harmadszor, hiszen a Vasast 5-2-re, a Diósgyőrt 5-0-ra verte) és a Pécs, ráadásul a baranyaiaknál Bajzát Péter egymaga rúgott öt gólt. Csúcs az is, hogy mindegyik csapat tudott gólt szerezni ebben a fordulóban. A bajnokság rekordere továbbra is a Kaposvár–Paks és a Paks–Pécs meccs, nyolc-nyolc góllal (mindkettő 4-4 lett).[/p]

[p]A DVSC 35 góllal a legtöbbet szerezte; a Videoton és a Honvéd 32-nél tart. A legjobb gólkülönbség továbbra is a debrecenieké (+24), a címvédő a második (+19). A kapott góloknál nincs változás: a ZTE az első (43), a Paks a második (32), de az Újpest is ott van (31). A legrosszabb gólkülönbség a zalaiaké: -27.[/p]
[picture=”1986″ title=”André Alves már 12 gólt lőtt (fotó: vidi.hu)”]
[p]Mindössze 15 gólt rúgott a Siófok, 16-ot a Ferencváros, Vasas, ZTE hármas, 17-et a Haladás és a Pápa. A Debrecené a legjobb védelem, hiszen csak 11 gólt kapott, őket a Videoton követi 13 bekapott találattal, majd az FTC jön 17-tel.[/p]

[p]A góllövőlista élén álló a Danilo Oliveira (Honvéd) ismét betalált, így 14 találattal a brazil telel az élen. André Alves a második (12), Milan Perics a harmadik (11). A legjobb magyar a most mesterötöst vágó Bajzát Péter (9).[/p]

[p]A legtöbb gólt eddig a paksiak látták, hiszen 31-32 a gólkülönbségük, azaz 63 találat esett az ő meccseiken, ez átlagosan 3,71-et jelent. A leggólszegényebb mérkőzéseket a Ferencváros játssza, amely 33 góllal áll (16-17), ez mindössze 1,94 találat meccsenként.[/p]

[p]Az OTP Bank Liga 17. fordulójának első félidejében 16 gól született, míg fordulás után hússzor zördültek meg a hálók.[/p]

[subhead]Péntek, szombat, vasárnap vs. 1, X, 2[/subhead]

[p]A tizenhetedik fordulóban csak egy döntetlent láthattak a nézők, négy találkozón született hazai siker. Idegenbeli győzelem három helyen volt.[/p]

[p]Összesítésben: 136 meccsen 68 hazai győzelem, 40 döntetlen és 28 idegenbeli siker született. Pénteken ebben a fordulóban egy meccs volt (négy góllal), szombaton öt találkozón volt 24 gól (átlagban 4,8), míg vasárnap a két meccsen nyolc gól esett (átlag: 4). Az eddigi legjobb átlagú nap továbbra is az első forduló péntekje volt, hét találattal.[/p]

[subhead]Hazai vagy idegenbeli[/subhead]

[p]A 2011-ben lejátszott 17 forduló után a Debrecen az első hazai pályán (9 meccs, 25 pont), második a Győr (9 meccs, 24 pont), harmadik a Videoton (8 meccs, 21 pont). Veretlen maradt saját környezetében a DVSC, a Pécs (5 győzelem, 4 döntetlen) és a Kaposvár (2 győzelem, 7 döntetlen). A legtöbb vereséget a Pápa gyűjtötte be hazai környezetben (nyolc meccsből négyet), míg a legtöbb gólt a Paks kapta saját pályáján, 17-et. A DVSC 28 gólnak örülhetett otthon, a ZTE csak hatnak. A legjobb hazai védelme a Videotonnak volt, hiszen csak 4 gólt kapott.[/p]
[picture=”1995″ title=”Idegenbeli sikerrel zárta az évet az FTC (fotó: MTI)”]
[p]Idegenben egyedül a DVSC veretlen (négy győzelem, négy iksz), négy csapat viszont még nem nyert: Vasas, Siófok, Kaposvár, ZTE. A Zalaegerszeg az egyetlen, amelyik még pontot sem szerzett. Az Újpest és a Kaposvár csak öt gólra volt képes saját pályáján kívül, míg a Honvéd már 16 gólt rúgott.[/p]

[subhead]Lapok[/subhead]

[p]Hetek óta folyamatosan csökkent a sárga kártyák száma, most 33 lapot osztottak ki a játékvezetők. Ez mérkőzésenként 4,13-as átlagot jelent. Kétszer villant a piros kártya: az újpesti Lipták és a ferencvárosi Abdi mehetett előbb zuhanyozni.[/p]

[p]A Kaposvár–Kecskemét meccs volt a legdurvább, hiszen nyolc sárga lapot osztott ki a játékvezető (3-5). Ellenben a Pécs–Vasas meccsen nem került elő egyik kártya sem a bíró zsebéből.[/p]

[p]A Kecskemét gyűjtötte a legtöbb sárga lapot: 47-et, második a Pécs 46-tal, míg a Pápa, a Honvéd és a Haladás 44-44 lappal áll. A pirosaknál hattal továbbra is a Haladás vezet, négy kiállítása volt a Diósgyőrnek, az Újpestnek, a Zalaegerszegnek és a Kaposvárnak. A Debrecen a legsportszerűbb, 27 sárga lappal és két pirossal. Csak a Pécs úszta meg az eddigi 17 kört kiállítás nélkül.[/p]

[subhead]Érdekességek, szériák[/subhead]

[p]A Zalaegerszeg tehát továbbra sem tudott nyerni még a bajnokságban, de megszakadt két másik hosszú sorozat: tizenhárom forduló után nyert a Kaposvár és tíz kör után a Siófok. Nyolc meccse nem kapott ki a Kaposvár, viszont hat meccse nem szerzett pontot a Pápa.[/p]

[p]Ebben a körben öt büntetőt rúghattak a csapatok, ez a második legtöbb az ősz során. Kettő kimaradt (Kecskemét és Debrecen), három bement (Debrecen, Kaposvár, Győr). A Ferencváros és a Debrecen ellen nem fújtak be tizenegyest, viszont a Honvéd nyolcat rúgott. A Kaposvár ellen hét büntetőt kaptak az ellenfelek.[/p]
[picture=”1979″ title=”Hosszú idő után megint nyert a Kaposvár (fotó: sonline.hu)”]
[p]Tizenkét győzelme van már a DVSC-nek és a Győrnek, míg a ZTE az egyetlen, amelyik még nem nyert. A Kaposvár a döntetlenkirály (tizenegy iksz), míg a Győr csak egyszer osztozkodott meg a pontokon. Veretlen a Debrecen, azonban már tizenegy vereség van a Zalaegerszeg neve mellett.[/p]

[p]Ha az első félidő után lefújnák a mérkőzéseket végérvényesen, akkor a Debrecennek 32 pontja lenne, a Honvédnak 31. A végén a Zalaegerszeg és a Pápa, Ferencváros, Haladás hármas kullogna (13 illetve 16-16 pont). Amennyiben csak a második játékrész számítana, ott is a DVSC vezetne (34 pont), a Videoton (31 pont) előtt.[/p]