Hírek

Méltatlan szezonzárás Diósgyőrben

A Diósgyőr hazai pályán 3-2-re kikapott a Ferencvárostól az OTP Bank Liga 17. fordulójában.
OTP Bank Liga, 17. forduló
Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TC 2-3 (2-1)
Diósgyőr, 12000 néző. Játékvezető: Solymosi
DVTK: Rados – Gal, Gohér, Budovinszky, Vadász – Luque (Bacsa, 67.), Abdouraman, Lippai (Takács P., 73.), Arze (Halgas, 87.) – Tisza, Seydi. Vezetőedző: Benczés Miklós
FTC: Jova – Jovanovics (Csizmadia, 88.), Balog Z., Klein, Junior – Hakola (Rósa D., 92.), Józsi, Otten, Abdi – Pölöskey (Lisztes, 91.), Somalia. Edző: Détári Lajos, Nagy Tamás
Gólszerzők: Seydi (17.), Luque (39.), illetve Somalia (24., 58.), Pölöskey (52.)
Kiállítva: Abdi (84.)

[p]Hivatalosan nem volt jegyárusítás a kapunyitás előtt, azonban a feketézők több kombinált belépőt is értékesíteni tudtak. Az eredetileg 2300 forintos jegyeket 10000 forintért adták tovább. A hazaiaknál Dobos Attila, Francisco Gallardo és George Menougong hiányzott sérülés miatt, a vendégektől a cserekapus, Marko Ranilovics. Érdekesség, hogy a naptári év utolsó magyar bajnoki meccsén, a nagy rangadón a két együttes kezdőjében összesen nem volt egycsapatnyi magyar játékos…[/p]

[p]A várakozásoknak megfelelően félelmetes volt a hangulat, és a csapatok is élénken kezdtek. A 13. perben Józsi György távoli lövése alig ment a kapufa mellé. A 17. percben Tisza Tibor szöglete után Junior mellől Seydi fejelt a Ferencváros kapujába (1-0). Egy perc múlva Hakola lőhetett volna nagy helyzetben, de csapattársa, Somalia megzavarta, így odalett a lehetőség. A 24. percben elképesztő góllal egyenlít az FTC: Gal hazaadása után Rados luftot rúgott, a labda megpattant egy göröngyön, így Somalia a kapuig gyalogolhatott (1-1)![/p]

[p]Az egyenlítés után a Ferencváros tovább rohamozott, és percekre beszorította a házigazdát. A 39. percben Luque szerzett labdát Klein elől, nagyjából 35 méterre a vendégkaputól. Vezette néhány pillanatig, majd húsz méterről irgalmatlan nagy jól lőtt (2-1)! Hiába, ez az ő védjegye… A 44. percben Hakola ment el a jobboldalon, éles szögből, a tizenhatos sarkától lőtt, de Rados ki tudta ütni.[/p]
[picture=”1993″ title=”Nagyot bukott otthon a DVTK (fotó: telesport.hu)”]
[p]A focinews.com beszámolója szerint ez a mérkőzés sem múlt el atrocitás nélkül. A Fradi-szurkolók közé civil ruhás biztonságiak vegyültek, majd elkezdtek provokálni, verekedni, ártalmatlan szurkolókat ütni-verni. Ezen felbuzdulva elindultak a helyi biztonsági szolgálat emberei is, és ők is ütni-verni kezdték a szurkolókat válogatás nélkül, illetve könnygázt is bevetettek. Helyszíni beszámolók szerint súlyos sérültek is vannak![/p]

[p]Az 52. percben Pölöskey Péter kapott labdát Balog Zoltán nagyon hosszú ívelése után, Vadász Viktor mellett ideje és helye is volt, így levehette, csinálhatott egy cselt, és a kapuba lőhetett. Meg is tette (2-2)! Az ismételt egyenlítés után többet volt a vendégeknél a labda, ők kezdeményeztek inkább. Az 58. percben Abdi végzett el gyorsan egy szabadrúgást, Somáliát ugratta ki, aki higgadtan gurította el a labdát a kimozduló Rados lábai között (2-3). Ez a találat a hazai játékosok után a diósgyőri szurkolókat is megfogta, hosszú percekig csak a fővárosi drukkerek hangját lehetett hallani, hiába buzdította a nézőket a helyi műsorközlő.[/p]

[p]A 76. percben Balog Zoltán fellökte a kapu felé nyargaló Seydit a tizenhatos csücskénél. Az eset a vonalon kívül történt, így tizenegyes nem járt érte, és mivel Luque sérülés miatt ekkor már nem volt a pályán, a szabadrúgást nem tudta gólra váltani a DVTK. Ezzel egy időben a hazai szurkolók között is kitört a verekedés. A 83. percben Hakola szabadrúgása után Klein a gólvonaltól egy méterre fejelhetett, de a labda keresztbe elsuhant, az érkező Pölöskey nem érte el. Egy perccel később Abdi sípszó utáni labdaelrúgásért megkapta második sárga lapját, tehát a pirosat is! [/p]

[p]A Ferencváros nagy meglepetésre, de teljesen megérdemelten győzött. Az újonc Diósgyőr remekül szerepelt az ősz meccsein, pláne hazai környezetben, ez a búcsú méltatlan volt az eddigi produkcióhoz.[/p]