A Videoton 2-1-re nyert a Paks otthonában az OTP Bank Liga 17. fordulójában.
Paks, 1500 néző. Játékvezető: Miquel Garcia
Paks: Csernyánszki – Báló, Sifter (Hrepka, 50.), Éger, Fiola – Bartha (Montvai, 89.), Szatmári L. (Kiss T., 72.), Heffler T., Sipeki – Magasföldi, Böde. Vezetőedző: Kis Károly
Videoton: M. Bozsovics – Brachi, Caneira, Vinícius, Oliveira (N. Nikolics, 55.) – Gosztonyi, Tóth B. (Walter, 63.), Mitrovics, Sándor Gy. – Elek Á. (Vasziljevics, 83.), Alves. Vezetőedző: Paulo Sousa
Gólszerzők: Szatmári (39.), illetve Vinícius (67.), N. Nikolics (84.)

[p]A két legjobb formában lévő csapat találkozott. A bajnoki tabellán a Paks a forduló előtt a nyolcadik, a Videoton a harmadik volt. De ha csak az elmúlt két hónapot, a 10-16. forduló eredményeit nézzük, akkor kiderült, hogy a pillanatnyi forma alapján a fehérváriak az első, míg a Paks csupán egy ponttal lemaradva a második![/p]

[p]Egyik csapatnál sem voltak sérültek, csak eltiltott: a paksi Vayer Gábor.[/p]

[p]Élénken kezdtek a csapatok, a Paks jobbára védekezett, de támadások lehetőségét sem adta fel. A vendégek aktívabbak, kezdeményezőbbek voltak, a kilencedik percben Sándor György lőtt az ötös sarkáról, éles szögből, de Csernyánszki Norbert hárított a rövid saroknál. A 13. percben a balszélen vezettek akciót a vendégek, Elek Ákos és Mitrovics kevergetett, végül előbbi lőtt, de ezt is fogta a kapus. A 24. percben Alves kapott labdát a tizenhatoson belől, lövőhelyzetben volt, de passzolt, így a paksiak szereltek. Az ellentámadás végén Szatmári Lóránd adott be, a teljesen üresen érkező Sifter Tamás azonban csak úgy tudta átemelni a labdát a kifutó Bozsovicson, hogy a játékszer a kapu tetején, a hálón landolt. Egy perccel később megint Alves veszélyeztetett, de erős és jól helyezett lövését védte Csernyánszki.[/p]

[p]A harmincadik percben Tóth Balázs lövése kipattant egy védőről, Elek Ákos ismétlés csupán centikkel suhant el a kapufa mellett. A 32. perben megint Alves próbálkozott közelről, de a hazaiak kapusa ezúttal is hárított! A Videoton egyértelmű fölényben játszott, és nyomás alatt tartotta a házigazdákat, akik csak elvétve tudtak kijönni a szorításból. Bezzeg, amikor kijöttek! A 39. percben Bartha László kiugratta Szatmárit, aki jobbról, 12 méterről a hosszú alsó sarokba lőtt (1-0)![/p]
[picture=”1989″ title=”Vezetett a Paks, fordított a Videoton (fotó: vidi.hu)”]
[p]A második félidő legelején Elek Ákos 16 méteres lövésébe az utolsó pillanatban Éger László belelépett, az ellentámadás végén pedig Bartha László passzát Böde Dániel lőtte közelről a kapusba! Az 54. percben Alves két csel után a tizenhatos bal oldalától nem sokkal tekert a hosszú felső sarok mellé. Az 56. percben Brachi szabadrúgását védte bravúrral Csernyánszki. A 67. percben egy kisszöglet után Mitrovics adott be, középen Vinícius emelkedett a legmagasabbra, és a hálóba fejelt (1-1). A 72. percben Alves bombázott 24 méterről a kapufa mellé néhány centivel. A másik oldalon két paksi lépett ki őrizet nélkül, óriási helyzetben, de Bartha addig várt a lövéssel, amíg utolérték a védők, majd cselezgetni és lőni is próbált, de szerelték.[/p]

[p]A 79. percben Heffler jobb szélről beadott, az érkező Böde kapásból nem sokkal bombázott a jobb kapufa fölé-mellé. A 84. percben Sándor György előreadását Alves tette tovább a tizenhatos előtt, Vasziljevics egyből jobbra passzolt, Nikolics pedig egy csel után, három védő közül, tíz méterről a kapu bal oldalába lőtt (1-2).[/p]

[p]Az egész meccsen többet támadó Videoton megérdemelten nyert. A Paksnak kevés helyzete volt, de azokat nem tudta hatékonyan értékesíteni.[/p]