Megszakadt a Kaposvár nyeretlenségi sorozata

A Kaposvár 2-1-re győzött hazai pályán a Kecskemét ellen az OTP Bank Liga 17. fordulójában, s így 13 meccs és hét döntetlen után nyert ismét.
OTP Bank Liga, 17. forduló
Kaposvári Rákóczi FC – Kecskeméti TE-Ereco 2-1 (1-0)
Kaposvár, 2000 néző. Játékvezető: Szabó Zs.
Kaposvár: Hajduch – Okuka, Bank, Graszl (Zsók, 85.), Jánvári – Hegedűs, Pedro (Diallo, 60.) – Gujics, Kulcsár K., Balázs B. – Grumics (Haruna, 64.). Vezetőedző: Sisa Tibor
KTE: Németh G. – Koszó, Gyagya, Urbán, Forró – Csukics (Pekár, 76.), Patvaros (Litsingi, 65.), Szavics, Bori – Gyurcsó (Foxi, a szünetben), Lencse. Megbízott edző: Szabó István
Gólszerzők: Balázs B. (37.), Graszl (tizenegyesből, 64.), illetve Lencse (48.)

[p]A kecskemétieket az eddigi másodedző, Szabó István irányította, miután szerdán távozott a csapatot eddig vezető Tomiszlav Szivics.[/p]

[p]A 23. percben Hegedűs végzett el szabadrúgást a tizenhatos jobb sarkától, a beívelt labdát Németh Gábor bravúrral ütötte szögletre. Kisvártatva Kulcsár 18 méterről tűzte rá a labdát, a kapu jobb oldalába tartó félmagas lövést csak másodjára tudta megfogni Németh. A 25. percben Grumics emelt kapura, ugyanis a vendégek hálóőre kissé kint állt, de a labda elkerülte a bal felső sarkot. Nem sokkal ezután Gujics adott be az alapvonaltól, a kaputól nyolc méterre álló Grumicshoz, akinek lövését bravúrral ütötte ki Németh, de a labda pont Gujics elé került, aki nyolc méterről a kapus ölébe lőtt.[/p]

[p]A 37. percben Okuka nagy bedobását a védők kifejelték, a 19 méterre álló Balázs Benjámin azonban rátűzte a kipattanót, ami a kapus előtt megpattanva csapódott a kapu bal oldalába (1-0). A 42. percben Csukics lőtt húsz méterről, a labda kipattant Hajduchról, az érkező Lencse László pedig a kapu bal alsó sarkába lőtt, de a játékvezető érvénytelenítette a találatot les miatt. Az első tíz perc eseménytelen játéka után a Kaposvár vette át az irányítást. A második győzelmére hajtó házigazda nagy helyzeteket alakított ki a Kecskemét kapuja előtt, és még a szünet előtt megszerezte a vezetést.[/p]

[p]A 48. percben Forró lőtt 18 méterről, de kissé eltörte a labdát, ami így az ötös sarkánál álló Lencse Lászlóhoz került, aki egy lövőcsel után könnyedén gurított laposan a kapu bal alsó sarkába (1-1). Az 58. percben Lencs a tizenhatos baloldalán kapott labdát, majd 12 méterről lövésre szánta el magát. A labda a bal kapufáról pattant vissza a mezőnybe. A 62. percben Forró buktatta a tizenhatoson belül Balázs Benjámint. A megítélt tizenegyest Graszl Károly félmagasan lőtte a kapu bal oldalába (2-1).[/p]
[picture=”1980″ title=”Újra ünnepelhettek a kaposváriak (fotó: sonline.hu)”]
[p]A 68. percben Okuka adott be jobbról az oldalvonal mellől. Haruna lesen volt, a labdába azonban nem ő, hanem a vendégek játékosa, Urbán ért bele, és sodorta azt a hálóba, a játékvezető mégsem adta meg a találatot! Egy perccel később Hegedűs passzát Balázs 14 méterről lőtte kapura, a labda elszállt a jobb kapufa mellett. A 73. percben Bank rúgta fel Borit a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Szavics rúgta a bal sarok felé, de Hajdúch kapus jól érezte az irányt, és szögletre mentett. [/p]

[p]A második félidőt gyors góllal kezdte a vendégcsapat, aztán újból a somogyiak akarata érvényesült. A Rákóczi kisvártatva újra vezetést szerzett, a Kecskemét viszont büntetőt hibázott, s a látottak alapján a Kaposvár rászolgált a győzelemre. Megtört a döntetlen-széria: a Rákóczi négy nap híján négy hónapja nyert legutóbb bajnoki mérkőzést.[/p]

[p]A Kecskemét még soha nem szerzett pontot Kaposváron, ez a sorozat viszont nem szakadt meg.[/p]

[appendixbox][p][b]Tüntetés: a szurkolókkal vitázott a tulajdonos[/b][/p]

[p]A mérkőzésre elutazó kecskeméti szurkolók a lefújás után a kaposvári székház előtt kórusban követelték Sallói István klubigazgató azonnali távozását. Sallói nem ment ki, a tulajdonos igen – tudósít a delmagyar.hu.[/p]

[p]Rózsa Pál egy feszült hangulatú beszélgetés során kijelentette, hogy ezt a klubot ő építette fel, és a tüntetők ne merjék megkérdőjelezni a döntéseit. Felajánlotta, hogy akik megvették a tavaszra szóló bérleteket még Szivics menesztése előtt, a jövő héten visszaválthatják azokat, de egyértelművé tette, bármit is tesznek a szurkolók, Sallói marad a klubnál. A beszélgetésen résztvevő szurkolók beszámolója szerint a tulajdonos nagyképű és arrogáns fellépése csak olaj volt a tűzre, és nem hagyják abba a Sallói eltávolítását sürgető tüntetéseket.[/p][/appendixbox]