Hírek

Nem tudott szépen búcsúzni a Győr

A Rába ETO 8-3-ra kikapott a román City US Targu Mures csapatától az UEFA Futsal Cup elitkörének harmadik fordulójában, Lisszabonban.
UEFA Futsal Cup, elitkör, C-csoport, 3. forduló
City US Targu Mures (román) – Rába ETO 8-3 (3-0)
Lisszabon. Játékvezetők: Benazzi (holland), Lehtinen (finn)
Marosvásárhely: Carläo – F. Matei, Ignat, Alpar, Lupu. Csere: M. Matei, Radu, Stoica, Nicusan, Szőcs, Junior, Filho. Edző: Kacsó Endre
Győr: Balázs Z. – Al-Ioani, Harnisch, Dróth, Mincho. Csere: Matkovics (kapus), Dobre, Lódi, Gyurcsányi, Mincho, Csopaki, Szeghy. Edző: Artur Melo
Gólszerzők: Filho (8.), Lupu (9.), Ignat (10.), Alpar (29., 35., 40.), Radu (37.), Nicusan (38.), illetve Mincho (27., 32.), Gyurcsányi (27.)
Kiállítva: Filho (30.), illetve Al-Ioani (33.)
Iberia Star Tbiliszi (grúz) – Sporting CP (portugál) 5-5 (3-0)
A végeredmény: 1. Sporting CP 7 pont, 2. Iberia Star Tbiliszi 4 pont, 3. City US Targu Mures 3 pont, 4. Rába ETO 3 pont

[p]Győzelem esetén akár még az első, továbbjutást jelentő helyet is megszerezhette volna csoportjában az ETO, tehát volt tétje a győriek utolsó mérkőzésének. A román bajnok kezdett jobban, mezőnyfölényt harcolt ki a találkozó első felében. Aztán ahogy a portugálok ellen, egy komolyabb kihagyás elég volt ahhoz, hogy három perc alatt háromszor is kapituláljon a magyar bajnok. Nulla-három után azonban összekapta magát a Győr, akadtak is gólszerzési lehetőségek, szünetig azonban már nem sikerült szépíteni – tudósít a klub honlapja.[/p]

[p]A fordulás után azonban Mincho és Gyurcsányi révén egy percen belül visszajött a meccsbe az ETO (2-3). Pár perc múlva azonban ismét a románok szereztek gólt, ám nem sokkal ezután emberhátrányba került a Marosvásárhely! Az ETO ekkor még a kapusát is levitte, ami eredményre vezetett: megint feljött egy találtra az együttes. A lendület ezután megtört, mert a győriek csapatkapitánya is piros lapot kapott, az előnyt pedig a románok is kihasználták, így 4-4 helyett 3-5-re alakult az összecsapás. Nem adta fel a magyar bajnok, vészkapus-játékkal próbálkozott, ám sok volt a hiba, amit a románok újabb gólokkal büntettek. A győri együttes a hajrára aztán alaposan elfáradt, így végül még nagyobb lett a különbség.[/p]
[picture=”1913″ title=”A végére kidőltek a győriek (fotó: sporting.pt)”]
[p]Összességében igazi ki-ki mérkőzést játszott az ETO a román bajnokkal, amiből most a Marosvásárhely jött ki jobban. A Győr vereséggel búcsúzott az elitkörtől, ám semmi oka a szégyenkezésre, a vártnál ugyanis sokkal jobban szerepelt, és első találkozóján legyőzte a brazilokkal megerősített grúz bajnokot, majd szoros meccset játszott a neves Sporting gárdájával. A lisszaboni csoportból a Sporting jutott az áprilisi négyes döntőbe.[/p]