Hoppá! A Paks győzött Kecskeméten!

A Paks taktikus játékkal 1-0-ra nyert a mérkőzés nagyobb részében körülményesen, sok hibával játszó Kecskemét otthonában az OTP Bank Liga 16. fordulójában.
OTP Bank Liga, 16. forduló
Kecskeméti TE-Ereco – MVM Paksi FC 0-1 (0-0)
Kecskemét, 2000 néző. Játékvezető: Farkas
KTE: Németh G. – Kószó, Gyagya, Radanovics (Urbán, a szünetben), Mohl – Bori (Pekár, 83.), Csukics, Foxi, Szavics – Litsingi (Gyurcsó, 55.), Lencse. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Paks: Csernyánszki – Heffler T., Éger, Fiola, Báló – Bartha (Kiss T., 90.), Sipeki, Böde, Sifter – Vayer, Szatmári L. (Magasföldi, 63.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Éger (tizenegyesből, 78.)
Kiállítva: Mohl (82.), illetve Vayer (51.)

[p]A hetedik percben egy szöglet után Koszó Balázs bombázott a kapu fölé. A 15. percben Böde Dániel vezette fel a labdát, majd kicselezte Gyagya Attilát és Radanovicsot is, és tíz méterről lőtt, de Németh Gábor vetődve védett. A 24. percben Vayer Gábor cselezte be magát a tizenhatoson belülre, átjátszotta magát Koszón, majd lőtt, de Németh ezúttal is védeni tudott. A 41. percben Bartha László jobb oldali beívelése után Vayer fejelt hét méterről, de a léc alá tartó labdát Németh a kapu fölé ütötte. A 43. percben Szatmári Lóránd ívelt a leshatárról kiugró Bödéhez, aki egyedül vezethette a kapura a labdát, de hét méterről gyengén Németh kezébe emelt.[/p]

[p]Az első félidő második felében a Paks magához ragadta a kezdeményezést, csatárai több gólhelyzetet dolgoztak ki, Németh Gábor kétszer is bravúrral tisztázott.[/p]
[picture=”1910″ title=”Zajlott az élet a tizenhatoson belül! (fotó: paksifc.hu)”]
[p]Az 51. percben Vayer buktatta Koszó Balázst, amiért megkapta második sárga lapját, és a pirosat is. A 76. percben egy előreívelt labda Böde Dánielhez került, aki betört a tizenhatoson belülre, ahol Gyagya Attila buktatta. A játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Éger László a kapu jobb alsó sarkába lőtte (0-1). A 82. percben Mohl Dávid szállt bele páros lábbal Bartha Lászlóba, amiért a játékvezető kiállította.[/p]

[p]A második játékrész elején, a második sárga lapját begyűjtő Vayer kiállítása után fölénybe került a KTE, de csatárai körülményesen játszottak, alig jutottak el a Paks kapujáig. Egy ellentámadásnál Bödét csak szabálytalanul tudta szerelni Gyagya a tizenhatoson belül, s a megítélt büntetőt Éger biztosan értékesítette. Később Mohlt durva szabálytalansága után a játékvezető azonnal kiállította, a szervezetten játszó Paks pedig meg tudta tartani egygólos előnyét.[/p]