A Siófok nagyon csúnyán beleszaladt a késbe, ugyanis 7-0-ra kikapott a Videoton otthonában az OTP Bank Liga 16. fordulójában.
Videoton FC – FGSZ Siófok 7-0 (2-0)
Székesfehérvár, 1300 néző. Játékvezető: Oláh
Videoton: M. Bozovics – Brachi, Caneira, Vinicius, Hector – Tóth B., Mitrovics – Oliveira (Gosztonyi, 69.), Sándor Gy. (N. Nikolics, 66.), Walter (Vasziljevics, 81.) – Alves. Vezetőedző: Paulo Sousa
Siófok: Milinte – Mogyorósi, Lengyel, Nyári, Kiss Zs. – Haraszti, Sowunmi (Huszák, 63.), Kecskés (Horváth A., 82.), Tusori, Szabó J. – Bali (B. Bozovics, 63.). Edző: Horváth Károly, ifj. Mihalecz István
Gólszerzők: Oliveira (41.), Alves (45., 83., 86.), Sándor Gy. (61.), N. Nikolics (80., 88.)

[p]A Videotonnál meglepő módon a keretbe sem került be a válogatott Elek Ákos, mert orvosi vizsgálatokon vesz részt, a lábát fájlalja. Mladen Bozsovics kapus most először kapott lehetőséget Paulo Sousa edzőtől, és rögtön kezdőként! Vele kapcsolatban emlékezetes, hogy 2010 nyarán szerződött a Videotonhoz, és rögtön az első bajnoki szereplése során, Siófokon nagyot hibázott, kapott egy óriási potyagólt![/p]

[p]A portugál trénernél eddig mindig Tomas Tujvel védett, persze nem a tavalyi potya miatt… A siófokiak közül Fehér Zsolt kikerült a megszokott kezdőből, Csermelyi Imre édesapja halála, Melczer Vilmos pedig eltiltás miatt nem játszott, Fejes András pedig azért, mert a fehérváriaktól kapta kölcsön a Siófok.[/p]

[p]Élénk mezőnyjátékkal kezdtek a csapatok, a Siófok nem bunkerfocit játszott, nem vonult sündisznóállásba, sőt néhány támadással is próbálkozott. Kapura lövési próbálkozások voltak, de számottevő és említésre méltó helyzet eleinte nem alakult ki. A 11. percben Brachi jobb oldali lapos középre adását az egyedül érkező Oliveira 12 méterről, középről, kapásból a kapu fölé lőtte. A 17. percben hosszú másodpercekig a Videoton kapuja előtt pattogott a labda, Kecskés Tamás elől végül Tóth Balázs tudott nagy nehezen felszabadítani. [/p]

[p]A 24. percben egy hazai szöglet után Oliveira lőhetett volna senkitől sem zavartatva, a Siófok kapujától három méterre, de nem tudta megszelídíteni a pattogó labdát. Amikor már nem volt helyzetben ollózva középre adott, de a vendégek felszabadítottak. A 27. percben Sándor György tört be a tizenhatoson belülre, de egy hosszan tolta meg a labdát, így az őt körbevevő siófoki védők felszabadítottak. A 33. percben Lengyel Dániel és Kiss Zsolt kísérte a labdát Milinte Árpád kapus felé, de Oliveira kibújt közülük, és a kaputól 11 méterre belepiszkált a játékszerbe, amely végül a kapufáról pattant ki![/p]
[picture=”1905″ title=”A második félidő igazi gólparádét hozott (fotó: vidi.hu)”]
[p]Az addig kiválóan működő siófoki védelem nagy hibája volt ez, aztán hamarosan jött a következő is! A 41. percben Hector lövését vetődve védte Milinte, de kicsúszott a kezéből a labda, amelyre Oliveira lecsapott, és az üres kapuba lőtt (1-0). A középkezdés után Szabó János lövése lepattant Caneira égbenyújtott kezéről a tizenhatoson belül, Bali pedig fordulásból nem sokkal a bal alsó mellé lőtt. A játékvezető általános megdöbbenésre nem adott tizenegyest. A 44. percben Oliveira passza Nyári lábáról André Alves elé pattant a labda, aki 14 méterről zavartalanul lőhetett a hálóba (2-0). Harmadik védelmi hiba, második hazai gól…[/p]

[p]A második félidő első említésre érdemes jelenete Kiss Zsolt harmincméteres bombalövése volt, amely az 53. percben alig kerülte el a kapu felső sarkát. A 61. percen hosszasan passzolgatott a Siófok térfelén a Videoton, aztán Oliveira a középre passzolt, Sándor György pedig lövésre szánta el magát a vendégek kapujától 26 méterre. Bombájába Milinte ujjheggyel bele tudott érni, de a labda a felsőlécről a hálóba vágódott! Gyönyörű gól volt (3-0). Jelentős hátrányban is próbálkozott a becsületgól megszerzésével a balatoni együttes, előbb Bojan Bozsovics fejelt, majd Szabó János lőtt eresztett meg veszélyes lövést kétszer is.[/p]
[youtube=”zfU9bn_q-ZM&” title=”Videoton – Siófok: az első félidő góljai”]
[p]A Siófok rendre kihagyta kisebb-nagyobb lehetőségeit, a fehérváriak viszont az ötödik komoly kapura lövésükből a negyedik góljukat szerezték: Walter középre passzolt, a csereként beállt Nemanja Nikolics pedig egy állítás után, kilenc méterről, magabiztosan lőtt a kapuba (4-0). A 83. percben egy vendégszögletet követően kontrázott a Videoton, Nikolics remek ütemben ugratta ki Alvest, aki átívelte a labdát a kivetődő Milinte kapuson (5-0). Teljesen összezuhant a látogató, a 87. percben Alves ezúttal Mitrovicstól kapott egy pontos indítást, Milinte most állva maradt, de így sem volt esélye hárítani (6-0). A 88. percben Tusori Richárd lábáról Nikolics elé pattant a labda, aki vezette két-három métert, majd fordulásból a hálóba bombázott (7-0).[/p]

[p]A sokáig jól védekező és stílusosan játszó Siófok az első félidő végén két nagy hibával két gólhoz juttatta a türelmesen, fölényben futballozó Videotont. Ezzel eldőlt a meccs. A második periódus elején megint kulturáltan játszott a látogató, de egyszer csak összezuhant, feladta a küzdelmet, és nagyon csúnyán beleszaladt a késbe. Ezt rossz volt nézni, a bajnoki címvédő lelkes, gólra törő játékát viszont élmény volt látni![/p]

[p]Ez a jelenlegi bajnoki szezon eddigi legnagyobb különbségű győzelme, és a legtöbb rúgott gól egy csapat részéről egy meccsen.[/p]