Kiütéses győzelemmel kezdett a Győr!

A Rába ETO 9-2-re nyert a dél-amerikai kezdősorral felálló grúz Iberia Star Tbiliszi ellen az UEFA Futsal Cup lisszaboni elitkörének első fordulójában.
UEFA Futsal Cup, elitkör, C-csoport, 1. forduló
Ibera Star Tbiliszi (grúz) – Rába ETO 2-9 (0-3)
Lisszabon. Játékvezetők: Lehtinen (finn), Benazzi (holland)
Ibera Star: Toni – Betinho, Roninho, Bruno Melo, Romario. Csere: Akopov (kapus), Edu, Dzabiradze, Altunashvili, Baptista, Sakai, Fufi. Edző: Oleg Solodovnyik
Győr: Balázs Z. – Al-Ioani, Harnisch, Dróth, Mincho. Csere: Matkovics (kapus), Dobre, Lódi, Gyurcsányi, Ninho, Csopaki, Szeghy. Edző: Artur Melo
Gólszerzők: Roninho (17.), Edu (34.), illetve Gyurcsányi (5), Mincho (14., 27.), Ninho (17.), Lódi (24., 25.), Al-Ioani (30., 39.), Harnisch (38.)
Sporting CP (portugál) – City US Targu Mures (romániai) 5-3 (4-1)

[p]A két csapat tavaly a csoportkörben találkozott egymással, s izgalmas összecsapáson 5-5-ös döntetlen született. Most már az úgynevezett elitkörben csapott össze egymással a két együttes, a magyar bajnok kisebb hullámvölgy után utazott Lisszabonba, míg a grúzok két újabb brazilt igazoltak, így kilenc dél-amerikaival vették fel a harcot a kisalföldiekkel – írja a magyar klub honlapja.[/p]

[p]Harnisch kimaradt lehetősége után az ötödik perc elején Gyurcsányi góljával megszerezte a vezetést az ETO. Ezután mezőnyfölényt alakított ki a Tbiliszi, ám nem sikerült feltörnie a győriek jól záró védelmét. Sőt, egy kontrából a 14. percben a magyarok uruguayi légiósa is a kapuba talált. Ez a gól, mintha megfogta volna grúz együttest. Magabiztosabb lett az ETO, így valamivel többet volt a labda győrieknél, akik egy gyönyörű kontra végén tovább tudták növelni előnyüket még az első félidő lefújása előtt (3-0).[/p]
[picture=”1879″ title=”Káprázatos meglepetéssel kezdtek a győriek (fotó: sporting.pt)”]
[p]Az álom a második félidőben is folytatódott, hiszen Lódi két gyors találatával máris 5-0-ra vezetett az ETO. Hiába váltott át ezután vészkapus-játékra a Tbiliszi, a remekül játszó ETO szerzett újabb gólokat, így a harmincadik percben már 7-0-s magyar vezetést mutatott az eredményjelző. A grúzoknak a 31. percben sikerült szépíteniük, majd ismét ők voltak eredményesek, ám két újabb találattal erre is tudott válaszolni a magyar bajnok, amely rendkívül taktikus és fantasztikus játékkal váratlanul hihetetlenül magabiztos és nagykülönbségű győzelmet aratott.[/p]