Újabb borsodi diadal a Vasas otthonában

A Mezőkövesd 4-2-re nyert a Vasas-Híd vendégeként a Ligakupa hatodik fordulójában.
Ligakupa, E-csoport, 6. (utolsó) forduló
Vasas-Híd – Mezőkövesd-Zsóry 2-4 (2-1)
Illovszky Stadion, 100 néző. Játékvezető: Urbán E.
Vasas: Ilizi – Pranjics, Gáspár (Jokics, 77.), Kovács I G., Katona M. (Farkas Z., 18.) – Mehmedagics, Farkas I B. (Bakos, 76.) – Simek (Polényi, 61.), Bárányos (Ferkó, 77.), Dajics – Simics. Edző: Urbán Flórián
Mezőkövesd: Ficsór – Nagy P., Lakatos, Elek N., Ur (Kaszás, a szünetben) – Bogdány (Gallik, a szünetben), Irhás, Enescu, Török (Zováth, 70.) – Olasz (Sebe, 91.), Palásthy (Barzsó, 88.). Edző: Szabados György
Gólszerzők: Simics (2., 26.), illetve Török (8.), Lakatos (56.), Olasz (61.), Enescu (tizenegyesből, 92.)

[p]A mezőkövesdieknél csak a kispadon kapott helyett két rutinos labdarúgó, Zováth János és Vámosi Csaba, utóbbi végül be sem állt. A hazaiak keretének egyik fele délelőtt a szomszédos fitneszkomplexumban edzett, délután pedig műfüvön, de így is erős kezdőcsapatot küldött pályára Urbán Flórián. Apropó, pálya: az Illovszky Stadion gyepszőnyege az őszi szezon végére alaposan megkopott, kifakult, sok a sárgás folt, ahol kilátszik a szent anyaföld![/p]
[subhead]Hopp, egy gól![/subhead]
[p]Az első pillanattól a Vasas játszott fölényben, és már a második perc elején vezetést szerzett. A hazaiak a tizenhatoson belül körbepasszolgatták a mezőkövesdi védelmet, végül Simek Péter átadása üresen találta Marko Simicset, aki a kimozduló Ficsór Dávid mellett a hálóba lőtt (1-0). A folytatásban is az angyalföldiek voltak kezdeményezőbbek, de néha a borsodiak is kijöttek a szorításból. A nyolcadik percben Török Sándor csinált egy cselt a védője mellett, majd húsz méterről lőtt, a labda pedig a vetődő Lubos Ilizi mellett a kapu jobb alsó sarkába vágódott (1-1)![/p]

[p]Az egyenlítést követően egy ideig egyik csapat sem erőltette a támadásokat. Az elképzelés mindkét oldalon felfedezhető volt, a borsodiak a biztos védekezésből ívelésekkel próbáltak építkezni, a Vasas pedig a széleket erőltette. A hazaiak lőttek egy lesgólt, de a szurkolók elégedetlenkedtek a játékvezetői ítélet miatt. Nem volt igazuk, a 27 éves gyöngyösi hölgy, Urbán Eszter helyesen fújt a partjelző intését követően. Hamarosan már nem volt ilyen egyértelmű a helyzet, les címén megint visszafújtak egy Vasas-ziccert, de ezúttal jogtalanul.[/p]

[p]A 26. percben az angyalföldiek megint létszámfölényes helyzetet alakítottak ki a Mezőkövesd tizenhatosán belül, Simics üresen kapta a labdát Dajicstól, és nem is hibázott, 12 méterről magabiztosan bombázott a hálóba (2-1). Kisvártatva Olasz Dénes egyenlíthetett volna, egy hajszálpontos beadás teljesen üresen találta az ötös vonalán, de fejese után a labda előbb a földön pattant, majd a felsőléc fölött hagyta el a játékteret! Mi maradt ki?! Az első félidő hajrája kisebb helyzeteket hozott, veszélyes lehetőségeket és különösebb izgalmakat nem.[/p]
[subhead]A fordulat percei[/subhead]
[p]A nagy hideg ellen mozgékony játékkal védekeztek a futballisták a második rész elején. Ezúttal is a Vasas támadott veszélyesebben, több alkalommal is csak a szerencse mentette meg a vendégcsapatot az újabb góltól. Ehelyett megint a Mezőkövesd egyenlített, egy szélről beívelt szabadrúgás után nagy tömörülés alakult ki a tizenegyes pont magasságában, a labda Lakatos Béla elé került, aki Ilizi mellett a hálóba lőtt (2-2). A látogatók ettől a találattól lendületben maradtak, és hamarosan átvették a vezetést! Olasz Dénes kapott egy remekütemű kiugratást, a védelem lemaradt, a borsodiak játékosa pedig magabiztosan értékesítette a lehetőséget (2-3).[/p]

[p]Közben az egyik öreg törzsszurkoló többször is beszólt Bárányos Zsoltnak, aki csak egyszer válaszolt, akkor viszont meglehetősen hosszú monológot vágott ki, minősíthetetlen hangnemben![/p]

[p]Ezúttal a hátrányba kerülő fővárosi együttesnek kellett magához térnie, és ez meg is történt, a hetvenedik perctől megint jöttek a góllal kecsegtető Vasas-támadások. Egy szabadrúgás után Ficsór kapusnak kellett nagy bravúrt bemutatnia. A Mezőkövesd ugyanakkor nem állt be védekezni, így kimondottan élvezetes volt a játék. A 78. percben Dajics teljesen egyedül ugrott ki a vendégvédők között, rávezette a labdát a kapusra, de nem lőtt, így Ficsór megint vetődve védett. A 85. percben Simics ívelt lövése kecsegtetően kanyarodott, de a kapus ezt is hatástalanította, ahogy fél perccel később egy lapos lövést is, pedig ekkor némileg takarásban volt.[/p]
[subhead]Matyóvárosi happy end![/subhead]
[p]Kisvártatva Ilizi nem ért el egy hazaadási kísérletet, a borsodiak lecsaptak a labdára, de három passz után odalett a nagy lehetőség. A Vasas nem tudott egyenlíteni, ráadásul a látogatók a 92. percben lerántás miatt jogos tizenegyeshez jutottak, amelyet Enescu értékesített, így a Diósgyőr után egy másik borsodi csapat, az NB II-es Mezőkövesd is győzni tudott az Illovszky Stadionban (2-4). A játék összképe alapján az angyalföldiek közelebb álltak a győzelemhez, a döntetlent mindenképpen megérdemelték volna, át a végig nagyon motiváltan játszó vendégek rendkívül hatékonyan használták ki helyzeteiket, és nagy meglepetést okoztak a továbbjutás szempontjából tétnélküli meccsen.[/p]