Csoportelső a Kaposvár és a Pápa a Ligakupában

A Ligakupa hatodik fordulójában a Kaposvár hazai pályán győzött a Pécs ellen, a Pápa pedig Győrben nyert.

[p]Kaposváron a pécsi kapus, Holczer Ádám a 66. percben kivédte Milan Perics büntetőjét, három perccel később viszont már tehetetlen volt a csereként beállt Jammeh Haruna megpattanó lövésével szemben. A vendégek szinte rögtön egyenlíthettek volna, hiszen a 71. percben ők is tizenegyeshez jutottak, ám Posza Zsolt hárította Andorka Péter lövését (1-0). A somogyiak csoportelsőként továbbjutottak, a baranyaiak sorsa szerdán dől el.[/p]

[p]A Győr–Pápa mérkőzésen a vendégeknek a döntetlen is első helyet és továbbjutást jelentett volna, ők mégsem az ikszért küzdöttek, és már a 16. percben megszerezték a vezetést, amikor szögletet követően a középen érkező Ferenczi István közelről a hazaiak kapujába bólintott (0-1). A Lombard hamarosan tovább növelte előnyét. Egy kontratámadás végén Goran Marics passzolt Ferenczihez, aki ezúttal sem hibázott, és a kapu jobb oldalába lőtt (0-2). A pápaiak rutinos csatára még ezzel sem fejezte be a gólgyártást, és öt perccel később szépen emelte át a labdát Molnár Péter fölött, így a 35. percre klasszikus mesterhármast ért el (0-3). Az 58. percben szépített az ETO. Kiss Máté lőtte a kapu elé a labdát szabadrúgásból, és a középen helyezkedő Völgyi Dániel a hálóba csúsztatott (1-3).[/p]

[p]A Pápa az A-csoport első helyén végzett, ezzel kiharcolta a továbbjutást a negyeddöntőbe. A Győr a csoport második helyezettjeként nem juthat tovább, mivel riválisai jobban állnak a többi kvartettben. A legjobb nyolc közé a csoportgyőztesek mellett a három legjobb második jut be.[/p]