Nem adták meg a Ferencváros szabályos gólját

A Pécsi MFC hazai pályán 2-1-re nyert a Ferencváros ellen a Ligakupa ötödik fordulójában.

[p]A harmadik percben Pákolicz forgolódott 17 méterre a ferencvárosi kaputól, majd jobbal hatalmas gólt ragasztott Végh kapujának bal felső sarkába (1-0). A 17. percben Lisztes kényszerítőzött Oláh Lóránttal, majd a visszakapott labda felpörgött egy pécsi játékoson, de Lisztes hét méterről bravúros mozdulattal a jobb alsóba sarkazott (1-1).[/p]

[p]Az első félidő pécsi góllal és fölénnyel kezdődött. Az első negyedóra után fokozatosan vette át a játék irányítását az FTC, amely Liszes szép gólja révén megérdemelten egyenlített. Ezt követően már keveset forogtak veszélyben a kapuk, jobbára mezőnyjáték folyt.[/p]

[p]Az 55. percben Nagy Olivér szögletét a rövid oldalon megcsúsztatta Horváth Zsolt, a hosszú oldalon érkezett Scsepanovics, és közelről a kapu bal alsó sarkába passzolt (2-1). A 88. percben Simonfalvi hibája után Zsivóczky vitte fel a labdát, majd húsz méterről rátekerte, a felső lécről a gólvonal mögé pattant a játékszer. Érvényes lett volna a gól, de a bíró nem adta meg! A gyors, és az emberét a jobb oldalon rendszeresen lefutó Horváth Zsolt beállításával a második félidőben lendületesebb lett a pécsiek támadójátéka, és több gólt lőhetett volna a házigazda, de a vendégek meg nem adott gólja miatt a döntetlen lett volna igazságos.[/p]
[picture=”1829″ title=”Pákolicz lő! Gól! (fotó: bama.hu)”]
[p][b]Ligakupa, B-csoport, 5. forduló[/b][/p]

[p][b]Pécsi MFC – Ferencvárosi TC 2-1 [/b](1-1)[br]
Pécs, 300 néző. Játékvezető: Farkas Á.[br]
[b]Pécs:[/b] Strublics – Simonfalvi, Lantos (Petrók, 63.), Goia, Nagy J. – Regedei (Horváth Zs., a szünetben), Scsepanovics, Pintér, Pákolicz (Demjén, 69.) – Fröhlich (Andorka, 63.), Gyánó (Nagy O., a szünetben). [b]Vezetőedző:[/b] Mészáros Ferenc[br]
[b]FTC: [/b]Végh (Hermány, a szünetben) – Csizmadia, Grúz, Klein (Fitos, a szünetben), Junior – Tóth B., Lisztes, Maróti (Morales, a szünetben), Rósa D. – Pölöskey (Homma, 59.), Oláh (Zsivóczky, 65.). [b]Edző:[/b] Détári Lajos, Nagy Tamás[/p]

[p][b]Gólszerzők:[/b] Pákolicz (3.), Scsepanovics (55.), illetve Lisztes (17.)[/p]