Elkergették a csipegető galambokat

A Budapest Honvéd 3-0-ra nyert az MTK otthonában a Ligakupa ötödik fordulójában.
Ligakupa, C-csoport, 5. forduló
MTK Budapest – Budapest Honvéd FC 0-3 (0-2)
Hidegkuti Stadion, 400 néző. Játékvezető: Kulcsár K.
MTK: Groppioni – Kelemen, Wolfe, Szekeres A., Vadnai – Vukmir (Gál A., a szünetben), Nikházi, Kanta J., Pölöskei Zs. – Tischler, Frank (Molnár M., 49.). Vezetőedző: Garami József
Honvéd: Sánta – Bjelkanovics, Lovrics, Horváth A., Novák A. (Hajdú N., a szünetben) – Akassou (Abass, a szünetben), Tchami, Délczeg, Németh N. – Torghelle (Ivancsics, 64.), Danilo (Johnson, a szünetben). Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerzők: Danilo (20.), Torghelle (36.), Abass (89.)

[p]Az ötödik forduló előtt szinte biztos továbbjutónak mondhatta magát az MTK, az viszont már az előző körben eldőlt, hogy a Honvéd biztosan nem éli túl a csoportkört. Mindezek ellenére a lehetőségekhez képest a legerősebbnek tűnő összeállításban kezdett mindkét együttes.[/p]

[p]A meccs első említésre érdemes eseménye az volt, hogy a negyedik percben sárga lapot kapó Boris Bjelkanovics vezetéknevét a helyi műsorközlő csak nagy nehézségek árán, harmadik nekifutásra tudta kimondani. Volt is nagy derültség a lelátón, aztán elismerő taps, amikor végre sikerült kiböknie helyesen a légiós nevét. A pályán eközben jó iramú játék zajlott, a nyolcadik percben Tischler Patrik elgurította a labdát Sánta András kapus mellett, de végül a kapufa mellett is…[/p]

[p]A Honvéd támadásainak gyakoriságát jól mutatja, hogy amikor a 13. percben Danilo betört a tizenhatoson belülre, két arrafelé csipegető galamb ijedten felreppent! A madarak egyébként láthatóan nagyon jól érezték magukat a frissen nyírt füvön, hiszen a meccs folyamán többször is feltűntek a pálya különböző pontjain, de a vendégek a későbbiek gondoskodtak róla, hogy ne legyen nyugalmuk![/p]
[picture=”1815″ title=”A galambok nem csipegethettek nyugodtan a kapuk előtt”]
[p]A 18. percben Tischler lőtt kapura két méterről, de Sánta Andrást találta el, akiről kipattant a labda a mezőnybe! A huszadik percben Danilo lépett ki egy remek passzal, két védő szorításában, és mivel Groppioni a tizenhatos vonalánál várta az érkező triót, a Honvéd brazil légiósa elgurította a labdát a kapus mellett, pont a háló közepébe (0-1)! A 31. percben Kanta József váratlanul lövésre szánta el magát, mert észrevette, hogy Sánta kimerészkedett a kapuból, ám a labda néhány centivel a felső sarok mellett süvített el. Két perccel később a másik oldalon Akassou bombázott 22 méterről, szintén alig tévesztett célt.[/p]

[p]A 36. percben egy középre belőtt labdát a kaputól tíz méterre várakozó Toghelle Sándor háttal állva belsőzte a hálóba! Gyönyörű gól volt (0-2)! Az első felvonást jó iram és élvezetes játék jellemezte, mindkét együttes gólra törően, szervezetten futballozott, az összkép kiegyenlített volt, de két klasszismegoldással megérdemelten vezetett a vendégcsapat.[/p]
[picture=”1816″ title=”A szünetben… “]
[p]A második periódus eleje a kemény összecsapásokról, szabálytalanságokról szólt. Az 52. percben Wolfe lőtt hat méterről, az alapvonalról, nullszögből, de Sánta kapus szögletre ütötte a labdát. Két perc múlva Tischler lőtt 14 méterről, nagy erővel az oldalhálóba. Az 57. percben Kanta József csavarta kapura a labdát szabadrúgásból, gyönyörű mozdulattal, de Sánta András vetődve védett a felső sarok előtt. A 62. percben Nikházi Márk próbálkozott 17 méterről, de a labda ezúttal is néhány centivel a kapufa mellett ment ki.[/p]

[p]A 71. percben Németh Norbert kapott jó labdát a tizenhatoson belül, de nem lőtt azonnal, csak egy igazítás után, így viszont az egyik hazai védő bele tudott piszkálni. A labda így is veszélyesen pattogott a háló felé, de egy-két centivel a kapufa mellett ment ki. Egy perc múlva megint Németh hagyott ki egy helyzetet, 16 méterről csavart a felső sarok fölé-mellé. A 85. percben Tchami kanyarintott fél méterrel a kapufa mellé. Két perccel később Németh bökte rá a labdát öt méterről, de Groppioni reflexmozdulattal hárított. A 89. percben Abass egy szép kontra végén bevezette a labdát a kapu előterébe, és Groppioni mellett a hálóba lőtt (0-3).[/p]
[picture=”1817″ title=”Pontrúgásokból is veszélyeztettek a kispestiek”]
[p]A második félidőben is kiegyenlített volt a játék, az MTK valamivel többet veszélyeztetett, de a végén a Honvéd került fölénybe, és sikeréhez kétség sem férhetett. A végén még volt egy újabb veszélyes szabadrúgása a házigazdának, de az is kimaradt, így nem született meg a becsületgól.[/p]

[appendixbox][p]Gyirmót FC – Videoton FC 2-4 (1-2)[/p]