Hírek

Kezdik lebontani a korábbi jó szériát

Ludánszki István mostanáig nem tudta felfogni, hogy a Balmazújváros pont nélkül maradt a REAC ellen.

[p]Remekül kezdte a szezont a másodosztályban szereplő Balmazújváros. A Keleti-csoport egyik újonca tíz forduló után mindössze két ponttal volt lemaradva az éllovas Szolnoktól. Mindez persze nem csoda, hiszen az újvárosiak keretét számos tapasztalt, jelentős élvonalbeli múlttal rendelkező labdarúgó alkotja. Éppen ezért számít meglepetésnek, hogy a csapat a legutóbbi két meccsét elvesztette, méghozzá az akkor még kiesőhelyen álló Vác (0-1) és a középmezőnyben tanyázó REAC (2-3) ellen.[/p]

[p]A Balmazújváros 24 éves középpályása, a korábban Debrecenben, Zalaegerszegen, az Integrál DAC-ban, illetve Siófokon is játszó Ludánszki István éppen a legutóbbi kudarcot tartja rendkívül fájónak, pedig a fővárosiak ellen gólt is szerzett. A Rangadónak nyilatkozva elmondta, hogy együttese jelenlegi pontszámával és helyezésével alapvetően elégedett, de ezzel a két vereséggel kezdik romba dönteni mindazt, amit korábban felépítettek![/p]

[iquestion]– Gólt szerzett, de gondolom, ez most cseppet sem vigasztalja…[/iquestion]
[ianswer]– Nem nyertünk, de nincs semmi gond, ettől még nem borul fel az élet, bár nem gondoltam volna, hogy nem szerzünk pontot a Vác és a REAC ellen. Hat ponttal számoltunk erre a két meccsre, és nulla lett belőle, ez mindenképpen nagy meglepetés – ecsetelte a Rangadó.hu érdeklődésére Ludánszki István.[/ianswer]

[iquestion]– A mérkőzés képét tekintve is meglepetésnek számít a legutóbbi vereségük?[/iquestion]
[ianswer]– Az első félidő elején mi kezdeményeztünk, lőttünk egy kapufát, ami befelé is pattanhatott volna… A REAC-nak emlékeim szerint egy helyzete volt, azt be is rúgta. Egyébként nem veszélyeztettek, nem sok támadásuk volt, de nekünk sem. Eseménytelenül telt az első játékrész, a szünetben a vendégek vezettek. A második félidő elején többet kockáztattunk, és ez be is jött, mert fordítottunk. Tizenöt perc volt hátra, ami végül a rutintalanságunk miatt nem hoztunk le kapott gól nélkül. Egy megnyert meccset vesztettünk el, ami nagyon fájó. Mindkét gólt egyéni hibákból kaptuk, de ezért senkit nem lehet elmarasztalni, hiszen néha mindenki hibázik. Még kettő-egynél is mi akartunk támadni, aztán a REAC második gólja sokkolt minket. Volt egy óriási helyzetünk, ami kimaradt, ráadásul nagyon kinyíltunk. A harmadik gól előtt meg kellett volna állítani a csatárt a félpályánál, nem tettük meg, ő pedig begyalogolt a kapuig, és gólt szerzett. Nem tehetünk mást, gratulálunk ellenfelünknek![/ianswer]
[picture=”1788″ title=”Ludánszki Istvánt rendkívül bosszantja a vereség (fotó: wikipedia.org)”]
[iquestion]– Tíz forduló alatt mindössze egyszer kaptak ki, most meg egy héten belül kétszer is. Hullámvölgybe kerültek?[/iquestion]
[ianswer]– Tény, hogy az elmúlt két meccs nem úgy alakult, ahogy szerettük volna. Hiába vagyunk feljutó csapat, a játékosállományt meg lehet nézni, sok rutinos emberünk van. Ugyanakkor sajnos kevesen vagyunk olyanok, akiket be lehet vetni. Mindössze tizenkét-tizenhárom játékosból lehet válogatni. A Vác-meccs úgy sikerült, ahogy sikerült… Borzalmasan gyenge volt a játékunk, semmi nem jött össze, az ellenfél jobban akart, gólt sem érdemeltünk! Aláírom, hogy kikaptunk. A vasárnapi meccs viszont nagyon fájó, mostanáig nem tudtam felfogni, hogy pontot sem szereztünk. Ez óriási hiba volt![/ianswer]

[iquestion]– A folytatás sem ígérkezik könnyebbnek, hiszen listavezető Szolnok vendégei lesznek a következő körben.[/iquestion]
[ianswer]– A korábbi jó szériánkat kezdjük lebontani, de ha valaki a szezon előtt azt mondja, hogy tizenkét forduló után huszonegy ponttal a negyedik helyen állunk majd, én vagyok az első, aki aláírja! Csak nem mindegy, hogyan szerezzük azt a huszonegy pontot, hiszen amennyi örömöt szereztünk a támogatóinknak, a befektetőinknek és a szurkolóinknak korábban, annyi bosszúságot okoztunk ezzel a két vereséggel. Bravúrt nem nagyon csináltunk, a könnyedébb meccsek pedig most jönnek, ha azokat nem fogjuk hozni, akkor leszakadunk![/ianswer]

[iquestion]– Még a bajnokság felénél sem tartanak, ne temesse a csapatot![/iquestion]
[ianswer]– Ha a REAC elleni meccset megnyertük volna, és nagy bravúrral Szolnokon is nyerünk, akkor az első helyre ugrottunk volna, ami persze irreális, és számunkra nem is lehet cél a feljutás. A mostani helyezés elfogadható, és mindenki boldog, ennek ellenére Szolnokon nyerni akarunk, mindenkinek ez a célja! Persze, könnyebb lett volna úgy odamenni, hogy biztos védekezésből indulva játszhatunk, így kockáztatunk kell…[/ianswer]

[appendixbox][p][b]NB II, Keleti-csoport, 12. forduló[/b][/p]

[p][b]Balmazújvárosi FC – REAC 2-3[/b] (0-1)[br]
Balmazújváros, 1000 néző. Játékvezetők: Varga L.[br]
[b]Balmazújváros: [/b]Barna – Oláh G., Papp F., Ludánszki (Sárközi, 71.), Németh Á. (Sipos T., 59.), Kónya, Kiss L., Szűcs L., Nagy R. – Urbin, Kállai (Forgács, 84.). [b]Edző:[/b] Arany László[br]
[b]REAC:[/b] Kunsági – Sós, Menyhért, Cseri, Jovánczai, Nyerges (Tóth P., 24.), Kovács B. (Kiss T., 75.), Menyhárt (Gulyás, 7.), Kornis, Szabó Zs., Böőr. [b]Edző: [/b]Mátyus János[/p]

[p][b]Gólszerzők:[/b] Ludánszki (59.), Papp F. (71.), illetve Szabó Zs. (41.), Böőr (81.), Jovánczai (92.)[/p][/appendixbox]