Torghelle a 93. percben mentett pontot

A Budapest Honvéd 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a Pécs ellen az OTP Bank Liga 15. fordulójában.
OTP Bank Liga, 15. forduló
Budapest Honvéd FC – Pécsi MFC 1-1 (0-1)
Bozsik Stadion, 2500 néző. Játékvezető: Oláh
Honvéd: Sánta – Horváth A., Botis, Debreceni, Novák A. – Abass (Tchami, 77.), Johnson (Hidi, a szünetben), Ivancsics, Hajdú N. (Németh N., a szünetben) – Danilo, Torghelle. Vezetőedző: Supka Attila
Pécs: Dibusz – Simonfalvi, Lantos, Todorovics, Marovics (Nagy J., 58.) – Horváth Zs. (Andorka, 86.), Scsepanovics, Regedei, Zseljkovics, Nagy O. – Bajzát (Gyánó, 91.). Vezetőedző: Mészáros Ferenc
Gólszerzők: Torghelle (93.), illetve Bajzát (36.)

[p]A hazaiak már a harmincadik másodpercben megszerezhették volna a vezetést, hiszen Danilo becselezte magát a tizenhatoson belülre, de végül hét méterről a kapu jobb oldala mellé lőtt. Nem sokkal később Torghelle Sándor is gólt szerezhetett volna, az ötödik percben remek ütemű kiugratást kapott, betört a kapu előterébe, 12 méterről lőtt, de Dibusz Dénes lábbal szögletre mentett. [/p]

[p]A 21. percben egy baloldali beadás után Danilo lábáról az orrára pattant a labda, ahonnan kevéssel ment a kapu bal oldala mellé. A játékost az eset után ápolni is kellett. A pécsi kapus nem sokkal a félidő vége előtt ismét egy hatalmas ziccert védett, a tőle induló kontrából pedig vezetéshez jutott csapata! A 36. percben Horváth Zsolt vezethette egyedül Sánta András kapusra a labdát, majd önzetlenül jobbra passzolt Bajzát Péternek, aki összecsapott a hálóőrrel, de nála maradt a labda, s hat méterről a gólvonalon fekvő Abass mellett a hálóba lőtt (0-1).[/p]
[picture=”1763″ title=”Dibusz Dénes az utolsó pillanatig tökéletesen védett… (fotó: MTI)”]
[p]A fordulást követően a Honvéd gyakorlatilag saját tizenhatosához szegezte a pécsi alakulatot, de sokáig úgy tűnt, hogy a vendégvédelem, illetve a remeklő Dibusz lenullázza a hazaiakat. A 47. percben egy baloldali szöglet után Hidi fejelt centikkel a kapu fölé. A 75. percben Danilo baloldali beívelése után röviden szabadítottak fel a védők, így a labda Hidihez került, aki 18 méterről lőtt. Abass is beletette a lábát a labda útjába, de az így is a kapu jobb oldala mellé ment. A 93. percben aztán egyenlített a Honvéd! Németh Norbert elemi erővel bombázott kapura 28 méterről, amit Dibusz csak kiütni tudott. A labda így Torghelle elé került, aki 12 méterről a kapu bal felső sarkába bombázott (1-1).[/p]