Eredményes hajrával nyert a Videoton

Hat perc alatt három gólt szerzett a Videoton a hajrában, ezzel nyert az Újpest ellen az OTP Bank Liga 15. fordulójában.
OTP Bank Liga, 15. forduló
Videoton FC – Újpest FC 3-0 (0-0)
Székesfehérvár, 4000 néző. Játékvezető: Fábián
Videoton: Tujvel – Brachi, Vinicius, Caneira, Oliveira – Tóth B. (Vasiljevics, 73.), Mitrovics – Gosztonyi (N. Nikolics, 58.), Sándor Gy., Walter (Nagy D., 84.) – Alves. Vezetőedző: Paulo Sousa
Újpest: Balajcza – Szokol, Lipták, Mihajlovics, Nagy P. – Balogh B. (Balajti, 83.), Markovics, Tajthy, Egerszegi (Lázár, 58.), Kovács D. (Rubus, 55.) – Simon K. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerzők: N. Nikolics (79., 82.), Alves (85.)
Kiállítva: Mihajlovics (51.)

[p]A hazai csapat szerb középpályása, Nikola Mitrovics az előző szezont Újpesten töltötte, a fővárosiak debütáló védője, Lipták Zoltán pedig a nyáron a Videotontól távozott.[/p]

[p]Zoran Szpisljak vezetőedző nem számíthatott az öt sárga lapja miatt eltiltott Kabát Péterre és Rajczi Péterre, míg Vermes Krisztián, Litauszki Róbert, Dvorschák Gábornak, Electo Wilson, Remili Mohamed, Takács Zoltán, Magos Mátyás, Pollák Zoltán és Kiss Zoltán sérült. Ezzel szemben a hazaiaknál sérült és eltiltott sem volt.[/p]

[p]A kilencedik percben Gosztonyi András baloldali beadását Lipták a saját kapuja fölé lőtte, mert leperdült a lábáról a labda. A 13. percben Walter Fernandez lőtt kapura tíz méterről, de a kivetődő Balajcza Szabolcs mentett. A szöglet után Caneira lőtt 20 méterről a jobb sarok felé, de vetődve erre is odaért Balajcza. A 18. percben Tóth Balázs 15 méterről, kapásból lőtt, nem sokkal a léc fölé. A 27. percben Oliveira húsz méterről leadott lövését fogta üggyel-bajjal Balajcza. A 43. percben Brachi lőtte a felső lécre a tizenhatossal egy vonalból megítélt szabadrúgást.[/p]

[p]Az első félidőben a székesfehérváriak irányították a játékot. Hiába volt azonban a mezőnyfölény, a címvédő csak helyzetig és kapufáig jutott. Az újpestiek védekezésre rendezkedtek be, komolyabb veszélyt nem jelentettek a hazaiak kapujára.[/p]
[picture=”1778″ title=”Egerszegi Tamás és Sándor György harcol a labdáért (fotó: MTI)”]
[p]A 48. percben André Alves lövése után a labda Lipták lábáról perdült a felsőlécre, onnan pedig a pályán kívülre. A szöglet után Nagy Patrik mentett fejjel a gólvonalon Alves próbálkozása után. A labda súrolta a kapufát is. Az ötvenedik percben Oliveira beadása után Alves lőtt az oldalhálóba az ötös vonaláról, két méterre az alapvonaltól. Két perccel később Bojan Mihajlovics buktatta Alvest a tizenhatoson belül. A játékvezető kiállította az újpestit, és büntetőt adott a Videotonnak. André Alves a jobb alsó sarkot célozta meg, de Balajcza Szabolcs vetődve védett, majd két berobbanó ember elől lábbal szögletre mentett![/p]

[p]Az 56. percben Oliveira elvétette a labdát, így Balogh Balázs próbálkozhatott tíz méterről, jobbról, de a hosszú sarok mellé lőtt. A hatvanadik percben egy baloldali szögletet Sándor György pörgetett kapura 15 méterről, de Balajcza védett. Újabb két perc elteltével Balajcza fogta Alves fejesét, majd kivetődve mentett Mitrovics elől. A 65. percben Alves passzát Nemanja Nikolics hat méterről az üres kapu mellé továbbította! A hetvenedik percben Mitrovics lőtt 17 méterről, de Balajcza kiütötte a léc alól a labdát, aztán megfogta. Kisvártatva Nikolics kiugratása után Alves hat méterről lőhetett, de szögletre mentett Balajcza. A sarokrúgás után Alves hét méterről fejelt, de a bal kapufánál álló Szokol Zsolt hárított a gólvonalon. Meglehet, a kezét is használta…[/p]
[picture=”1777″ title=”A végén kapitulált a sokáig remekül védő Balajcza (fotó: vidi.hu)”]
[p]A 73. percben egy jobb oldali szögletet Lipták Zoltán fejelt kapu fölé az ötösről. A 78. percben Nikolics az ötösnél már a kapust is kicselezte, de gyengén pörgetett középre, így Lipták kivágta a labdát. A 79. percben megtört a jég: Nikolics fejelte be az ötösről a hosszú sarokba Walter baloldali beadását (1-0). A 82. percben Alves gurított a tizenhatos előtt álló Nikolicshoz, aki a jobb alsó sarokba lőtt. A lepattanó labdába még belekapott Balajcza, de ezúttal védeni már nem tudott (2-0). A 85. percben Mitrovics jobb oldali beívelését Vasziljevics fejelte mellé az ötösről. Még ugyanebben a percben Nikolics ment el a baloldalon, középre gurított, ahonnan Alves hat méterről a kapus lába között a hálóba gurított (3-0).[/p]

[p]A második félidő elején ostromolt rendületlenül a Videoton, két kapufa jelezte a házigazda fölényét. Aztán az 51. percben nagyon közel került a gólhoz a bajnokcsapat, de büntetőből sem jött össze a vezetőtalálat! Az emberelőnyben játszó hazaiak sorra dolgozták ki helyzeteiket, az Újpest kapusa azonban rendre hárította a próbálkozásokat, egészen a mérkőzés hajrájáig, amikor beindult a gólgyártás.[/p]

[p]Győzelmével a címvédő székesfehérvári csapat a negyedik helyen áll a tabellán.[/p]