A Kecskemét nehezen nyert a Siófok ellen

A Kecskemét hazai pályán 3-2-re győzött a Siófok ellen az OTP Bank Liga 15. fordulójában.
OTP Bank Liga, 15. forduló
Kecskeméti TE-Ereco – FGSZ Siófok 3-2 (1-2)
Kecskemét, 2500 néző. Játékvezető: Berke
KTE: Németh G. – Maynard, Gyagya, Radanovics, Mohl – Szavics, Bertus (Litsingi, a szünetben), Foxi – Gyurcsó (Sztokics, 75.), Lencse, Bori. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Siófok: Milinte – Mogyorósi, Nyári, Lengyel, Fejes – Haraszti (Lattenstein, 55.), Sowunmi, Tusori, Szabó J. (Melczer, 78.) – Kecskés – Bali (B. Bozovics, 65.). Edző: Horváth Károly, ifj. Mihalecz István
Gólszerzők: Foxi (23.), Litsingi (48.), Lencse (60.), illetve Haraszti (22.), Tusori (45.)
Kiállítva: Melczer (88.)

[p]A 18. percben Bali adott be jobbról, de a középen érkező Szabó János hét méterről nem találta el a kaput. A 21. percben egy labdavesztés után Szabó János futott el a bal szélen, a tizenhatosra érve középre adott, és Haraszti hat méterről a kapu közepébe lőtt (0-1). Két perc múlva Bori Gábor 19 méteres kapura lövése lepattant egy védőről, de érkezett, Foxi és nyolc méterről a bal sarokba lőtt (1-1). A 38. percben Haraszti kapott jó indítást, csinált egy cselt Németh Gábor mellett, de a kapus végül bravúrral védeni tudott. A 46. percben Szabó adott be balról, a védők próbáltak felszabadítani, de Tusori közvetlen közelről kapura lőtt. Először Némethet találta el, de a kipattanónál már nem hibázott (1-2).[/p]

[p]A Siófok veszélyes kontratámadásainak köszönhetően megérdemelten jutott előnyhöz az első játékrészben az ötlettelenül, sok hibával játszó hazaiak ellen.[/p]
[picture=”1765″ title=”Jobban kezdett, de végül kikapott a Siófok (fotó: baon.hu)”]
[p]A 48. percben Foxi passzolt a jobb oldalon Lencséhez, akitől Litsingihez került a labda, a csereként beállt támadó pedig tíz méterről Milinte Árpád felett a kapu bal oldalába emelt (2-2). A hatvanadik percben Lencse lőtt húsz méterről, jobbról a kapu jobb sarkába (3-2). A hetvenedik percben Litsingi passzolt Lencséhez, aki egy csel után nem sokkal csavart a bal alsó mellé. A 87. percben Bozsovics tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, de a lövését Németh Gábor védte. A 89. percben Melczer Vilmos szállt bele Boriba, amiért egyből kiállította a játékvezető.[/p]

[p]A második félidőben Litsingi beállításával felgyorsult a hazaiak játéka, egyenlítettek, majd Lencse szép gólja győzelmet jelentett a KTE számára.[/p]