A bajnokság felénél veretlen a Debrecen

A listavezető Debrecen 1-0-ra nyert a Haladás otthonában az OTP Bank Liga 15. fordulójában.
OTP Bank Liga, 15. forduló
Haladás Sopron Bank – Debreceni VSC-TEVA 0-1 (0-1)
Szombathely, 6000 néző. Játékvezető: Szabó Zs.
Haladás: Rózsa – Schimmer (Skriba, a szünetben), Guzmics, Korolovszky, Sluka – Búrány, Rajos (Horváth A., 80.) – Vujovics, Kovács I., Sipos – Kenesei (Oross, 68.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
DVSC: Novakovics – Nagy Z., Simac, Mészáros, Korhut – Rezes (Spitzmüller, 75.), Ramos, Bouadla (S. Nikolics, 88.), Szakály P. – Kulcsár T. (Bódi, 62.), Coulibaly. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Rezes (20.)

[p]A vendégektől Farkas II Balázs, Illés Gyula és Szűcs István sérülés, Varga József pedig eltiltás miatt hiányzott. A hazaiak nem számíthattak Halmosi Péterre, Nagy I Gáborra, Iszlai Bencére és Tóth Péterre.[/p]

[p]A nyolcadik percben Kenesei Krisztián adott remek labdát Vujovics elé, aki rendkívül sportszerűen nem esett el a kivetődő Novakovics kapus kezén az ötös jobb sarkán, így tizenegyes helyett kirúgás következett. A 12. percben Kenesei ment el Simac mellett a tizenhatosnál, majd balról, nyolc méterről lőtt, Mészáros azonban bevetődött elé. A huszadik percben Rezes lőtt az oldalhálóba 15 méterről. Egy perc múlva Korhut ment el a baloldalon egy csellel Schimmer mellett, beadását Rezes László fejelte a léc alá az ötösről, Korolovszky Gábor mellől (0-1).[/p]

[p]A 27. percben Coulibaly ment el a bal szélen Korolovszky mellett, de már nagyon kisodródott, és keresztbe ellőtte a labdát a kapu előtt, pedig inkább vissza kellett volna gurítania, mert középen ketten is érkeztek. A harmincadik percben Bouadla labdáját Rezes továbbsarkazta, Szakály Péter pedig 16 méterről a lécre ollózott! A negyvenedik percben Sipos lőtt kapásból Búrány keresztpassza után 15 méterről a rövid alsó mellé.[/p]
[picture=”1770″ title=”Elvitte a három pontot a DVSC (fotó: vasnepe.hu)”]
[p]A Haladás kezdte jobban a mérkőzést, mégis szinte első helyzetéből vezetést szerzett a DVSC, és a folytatásban már a lendületbe jött bajnokesélyes irányított.[/p]

[p]Az 59. percben Kenesei fejelt le egy labdát Vujovics elé, aki 16 méterről lőtt, de Novakovics védett a jobb alsó saroknál. Az ellentámadás során Coulibaly lőtt a hazai kapu mellé 13 méterről. Egy perc múlva Korhut visszagurítását Kulcsár öt méterről, középről csúnyán a kapu fölé durrantotta. A 93. percben Vujovics cselezte ki a baloldalon Mészárost, és balról, hat máterről lőtt, de Novakovics védett a hosszú sarok előtt. Fordulás után a Haladás nekiesett ellenfelének, ám nagyon kinyílt, így mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. Több gól már nem esett, összességében a taktikusan futballozó Debrecen egy góllal jobb volt ellenfelénél, megérdemelten nyert.[/p]