A Rába ETO 7-3-ra kikapott a Berettyóújfalu otthonában a teremlabdarúgó NB I alapszakaszának hetedik fordulójában.
Mezei-Vill FC Berettyóújfalu – Rába ETO 7-3 (2-1)
Berettyóújfalu, 800 néző. Játékvezetők: Farkas B., Solymosi, Janitz
MVFC: Pallai – Lovas, Nagy I., Trencsényi, Michelzinho. Csere: Mendes, Nagy R., Gál I., Póta, Nagy T., Szabó P., Tihanyi. Edző: Turzó József
Győr: Matkovics – Mincho, Al-Ioani, Dobre, Ninho. Csere: Harnisch, Dróth, Lódi, Gyurcsányi, Csopaki, Szeghy, Bárdosi. Edző: Artur Melo
Gólszerzők: Michelzinho (4., 23., 33., 34., 37., 40.), Nagy T. (5.), illetve Harnisch (18., 27.), Gyurcsányi (34.)
Kiállítva: Dobre (40.)

[p]A hazaiak hét góljából hatot a brazil légiós, Michelzinho lőtt! A címvédő győriek az előző bajnoki meccsüket is elvesztették, akkor a Colorspectrum Aramis ellen, hazai pályán buktak – tudósít az MVFC honlapja.[/p]

[p]Teltház fogadta a Pálfi István Rendezvénycsarnokban a rangadó résztvevőit, hiszen megismétlődött a tavaszi bajnoki döntő párosítása! Az első percekben felváltva veszélyeztetettek a csapatok. A negyedik percben Nagy István passzolt Michelzinho elé, aki lefordult védőjéről és a kapuba lőtt (1-0). Egy perc múlva először Nagy István találta el a kapufát, majd egy győri támadás közben Leo Mendes labdaszerzése után Nagy Tamás talált Matkovics kapujába (2-0).[/p]

[p]Igazi rangadóhoz méltó játék folyt, az ETO a szépítés reményében támadott, de az MVFC rendkívül szervezett védekezéssel állta útját az akcióknak. A kilencedik percben Lódi Tamás vesztett labdát saját kapuja előtt, azonban a kínálkozó lehetőséggel Lovas Norbert nem tudott élni, a kapufát találta el. A 18. percben az első hazai védelmi megingást kihasználták a győriek, a kimozduló Pallai mellett Harnisch Ákos lőtt gólt (2-1). Egy perccel később vészkapus-játékkal próbálkozott az ETO, Matkovics helyett Lódi érkezett, de ebben a periódusban már nem született több találat.[/p]

[p]A 22. percben Csopaki előtt adódott kétszer is lövési lehetőség, az első próbálkozást a védelem blokkolta, a második pedig a kapu mellé szállt. Válaszul a 23. percben tovább növelte előnyét a Berettyóújfalu, Trencsényi szerzett labdát a pálya közepén, Michelzinhónak passzolt, aki hét méterről kapuba lőtt (3-1). Újabb egy perc elteltével Nagy Tamás vezethette kapura a labdát, a lövését azonban blokkolták. A 27. percben újra szépített az ETO, Mincho szerzett labdát, majd Harnischnak passzolt, aki nem hibázott (3-2). A következő percben aztán akár egyenlíthetett volna Harnisch, lövése azonban a kapufát találta el, a kipattanót pedig Ion Al-Ioani lőtte fölé.[/p]

[p]A 33. percben Lovas iramodott meg a baloldalon, majd az ellenfél kapuja közelében Michelzinhóhoz passzolt, aki a kimozduló Matkovics mellett sarokkal a kapuba gurított (4-2). A középkezdés után újra vészkapus-játékra váltottak a vendégek, vesztükre, ugyanis egy hazai labdaszerzés után Michelzinho lőtt az üres győri kapuba (5-2). Még ugyanebben a percben Gyurcsányi lövésébe ugyan beleért Pallai, de a labda a kapuba pattant (5-3).[/p]
[picture=”1707″ title=”Jogos az öröm, győzött a Berettyó! (fotó: haon.hu)”]
[p]A 37. percben Lovas passzolt az egész mérkőzésen kiválóan játszó Michelzinho elé, a brazil játékos pedig ötödik találatát szerezte a mérkőzésen (6-3). A negyvenedik percben Michelzinho lövésébe ért bele kézzel Dobre a saját kapuja előtt, a játékvezető felmutatta a piros lapot, és büntetőt ítélt. Michelzinho állt a labda mögé, lőtt, de Matkovics védte a lövést, ami pechére visszapattant a brazil elé, aki másodjára nem hibázott, és a fekvő kapus fölött a hálóba lőtt, beállítva ezzel a 7-3-as végeredményt.[/p]

[p]Egy jó iramú, rangadóhoz méltó mérkőzésen a motiváltabban játszó Mezei-Vill FC Berettyóújfalu megérdemelt győzelmet aratott, megszakítva ezzel a bajnoki címvédő elleni rossz sorozatát, így izgalmassá téve a bajnokságot! Úgy fest, a győrieknek nem sikerült a brazíliai válogatott túra után teljes mértékben regenerálódniuk.[/p]

[appendixbox][p][b]További eredmények[/b][/p]

[p][b]Colorspectrum Aramis – Rubeola FC Csömör 9-4[/b] (3-1)[br]
[b]Gólszerzők:[/b] Kovacsics (8., 23., 30.), Öreglaki (11., 26.), Tóth Sz. (19.), Hasenauer (29.), Sivák P. (31.), Birinyi (39.), illetve Varga Cs. (17., 40.), Smeló (38.), Tősér (39.)[/p]

[p][b]Admirál-Haladás VSE – MAFC-BME-Docler Akadémia 10-3[/b] (5-2)[br]
[b]Gólszerzők:[/b] Fritz (öngól, 3.), Bagó (5.), Egle (12., 32., 33.), Jáger (13.), Czeglédi (19.), Kottán (31.), Halmos (34.), Horváth P. (35.), illetve Csernai (2.), Munkácsi (11.), Bártfai (26.)[/p]

[p][b]UTC Junior Sport – DEAC Armada Futsal Club 4-6[/b] (2-2)[br]
[b]Gólszerzők:[/b] Tóth A. (16., 17., 34., 40.), illetve Fekete V. (1., 3., 36., 38.), Siska (25.), Berecz (35.)[/p]

[p][b]Gödöllői Bikák – Nagykáta SE Futsal Káta-GSM 5-2[/b] (4-0)[br]
[b]Gólszerzők: [/b]Vidák (7.), Ughy (12., 37.), Jenei (18.), Biczi (19.), illetve Szente (öngól, 32.), Nagy A. (34.)[/p]

[p][b]Vasas 1988 Déli Futsal – Üllő FC Cső-Montage 2-0[/b] (0-0)[br]
[b]Gólszerzők:[/b] Füzy (32.), Fülep (40.)[/p][/appendixbox]