Hírek

Kiesési rangadót nyert a Ferencváros

Sorozatban harmadszor győzött a Ferencváros, amely az OTP Bank Liga 14. fordulójában Siófokon nyert 2-0-ra.
OTP Bank Liga, 14. forduló
FGSZ Siófok – Ferencvárosi TC 0-2 (0-1)
Siófok, 4000 néző. Játékvezető: Iványi
Siófok: Milinte – Kiss Zs. (Mogyorósi, a szünetben), Nyári, Fehér Zs., Fejes – Haraszti, Kecskés, Tusori (Melczer, 75.), Szabó J. – Huszák (Csermelyi, 64.) – Sowunmi. Edző: Horváth Károly, ifj. Mihalecz István
FTC: Jova – Maróti, Balog Z., Klein, Junior – Otten, Józsi – Jovanovics (Abdi, 67.), Hakola (Rósa D., 85.), Somalia (Tóth B., 79.) – Pölöskei. Edző: Détári Lajos, Nagy Tamás
Gólszerzők: Pölöskei (27.), Hakola (75.)

[p]A 14. percben Hakola szerzett labdát a Siófok tizenhatosa előtt, kitette jobbra Jovanovicsnak, aki beadta, de az ötösön az utolsó pillanatban mentettek a hazaiak Somalia elől. Két perc múlva Pölöskei baloldali középre gurítása után Jovanovics a tizenegyes pontnál lyukat rúgott. A 19. percben Józsi György hosszú ívelésével Somalia viharzott el a baloldalon, középre gurított, Milinte Árpád viszont nagyot spárgázva lábbal mentett a középen érkező ferencvárosiak elől. A 26. percben Otten hatalmas előreívelését az ötös jobb sarkáról Pölöskey Péter csúsztatta Nyári ölelésében a bal felső sarokba (0-1). A 44. percben Hakola baloldali beadásából Fehér Zsolt kis híján szerez öngólt szerzett, a szögletet Klein fejelte fölé két méterről, nagy helyzetből![/p]

[p]A vendégek irányították az első játékrészt, a labdabirtoklásban is fölényben voltak és ez egy gólban is megmutatkozott, sőt nagyobb is lehetett volna a különbség, ha az utolsó percben Klein nem fejel fölé ziccerben.[/p]
[youtube=”Y7GJJoZoTRI&” title=”Siófok – Ferencváros 0-2″]
[p]A 47. percben Szabó János lőtt 17 méterről, nem sokkal a jobb alsó sarok mellé. Az 55. percben Hakola lőtt 20 méterről, de a jobb alsó saroknál védett Milinte. A labda lepattant előtte a fűre, de ez sem zavarta meg. Az 57. percben Hakola ezúttal 18 méterről lőtt, ám egy védő szögletre mentett. A 73. percben Hakola 35 méteres, balról elvégzett szabadrúgása csattant a lécen, de előtte Milinte Árpád ujjheggyel még beleért. Két perccel később egy baloldali beívelést Somalia elől Fehér Zsolt középre fejelt ki, onnan Juha Hakola 17 méterről, nagy erővel a léc alá bombázott.[/p]

[p]A második félidő némileg izgalmasabbra sikerült, igaz, a házigazdák legfeljebb labdabirtoklásban javultak, de újabb gólt csak a Ferencváros rúgott, amelynek köszönhetően egymás után harmadik sikerét aratta. A balatoniak ezzel szemben egyre lejjebb süllyednek a tabellán, miután immár sorozatban nyolcadszor nem tudtak nyerni.[/p]