Ismét bejöttek az edzői húzások!

A dunaújvárosi Bezerédi Ádám az új felállást és a taktikát dicséri az újabb bravúr után.

[p]Amint arról beszámoltunk, a Baja 2-1-es legyőzésével megszakadt a bajnokságot kilenc vereséggel kezdő Dunaújváros Pálhalma Agrospeciál SE rossz sorozata. Az NB II Nyugati-csoportjának sereghajtója a tizenegyedik fordulóban bizonyította, hogy az egy héttel korábbi siker nem csak fellángolás volt! A dunaújvárosiak Sopronban is nyerni tudtak 2-1-re, ezzel újabb fontos lépést tettek céljuk, vagyis a bennmaradás kiharcolása felé.[/p]

[p]A hosszú buszozás után álmosan kezdtek a vendégek, akik azonban a szünet után egyenlítettek, és Bezerédi Ádám góljával a győzelmet is megszerezték. A húszéves csatár a Rangadó.hu érdeklődésére elmondta, együttese védelme is jól működött, hiszen a soproniak a beívelésekkel sem tudták zavarba hozni a hátsóalakzatot.[/p]

[p]– Úgy érzem, a Sopron némileg alábecsült minket, hiába nyertünk a Baja ellen, le voltunk szakadva a tabellán – mesélte a Rangadónak Bezerédi Ádám. – Az első húsz percben nem igazán volt ébren a hosszú utazás miatt, aztán a huszonötödik perc környékén, a kapott gól után magunkhoz tértünk. A Sopron a második félidőben talán már elkönyvelte, hogy megvan a meccs, de mi nem hagytuk magukat. A szünet után nagyon kellett az a tizenegyes-gól, az sokat lendített a játékunkon, aztán nekem is sikerült betalálnom. Utána nagy problémánk már nem volt, hiszen a hazaiaknak a gólon kívül nem igazán volt helyzetük. A védelmünk jól működött, a vége felé a soproniak próbáltak ívelgetni, de hatástalanítottuk ezeket.[/p]
[picture=”1692″ title=”Bezerédi Ádám győztes gólt lőtt Sopronban”]
[p]Úgy tűnik tehát, hogy a DPASE magára talált, de mivel még mindig a táblázat utolsó helyén áll, Bezerédi szerint ugyanolyan elszántsággal kell pályára lépnie, mint az elmúlt két alkalommal.[/p]

[p]– Más felállásban léptünk pályára, más taktikával, és a posztokon is sokat változtatott az edzőnk, ez meghatározta az utóbbi két meccs eredményét. A Baja elleni siker önbizalmat adott számunkra. A továbbiakban is ilyen elszántsággal kell pályára lépnünk! Megpróbálunk mindent megtenni a bennmaradás érdekében – ígérte a fiatal támadó.[/p]

[appendixbox][p][b]NB II, Nyugati-csoport, 11. forduló[/b][/p]

[p][b]SVSE-GYSEV-Goldschmidt – Dunaújváros Pálhalma Agrospeciál SE 1-2[/b] (1-0)[br]
Sopron, 700 néző. Játékvezető: Pintér Cs.[br]
[b]Sopron: [/b]Borsi – Csontos, Szmiljanics, Tóth D., Nagy Z. – Fazekas (Bognár Gy., 54.), Tamási (Kálmán K., 68.), Tatai, Lazics, Szabó L. (Csordás, 68.) – Bausz. [b]Vezetőedző:[/b] Végh Tibor[br]
[b]Dunaújváros:[/b] Abu – Huber, Kőkuti, Salamon, Berényi (Magyar B., 90.) – Bastovanov, Rottmann, Vaskó, Márki (Kóczián, 68.) – Perovics (Nagy D., 83.), Bezerédi. [b]Vezetőedző:[/b] Nagy I Zoltán[/p]

[p][b]Gólszerzők:[/b] Szabó L. (16.), illetve Bastovanov (tizenegyesből, 48.), Bezerédi (56.)[/p][/appendixbox]