Már a DVSC sem tökéletes otthon

A Debrecen hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Honvéddal az OTP Bank Liga 14. fordulójában.
OTP Bank Liga, 14. forduló
Debreceni VSC-TEVA – Budapest Honvéd FC 1-1 (1-0)
Debrecen, 6000 néző. Játékvezető: Kassai
DVSC: Novakovics – Nagy Z., Simac, Mészáros N., Korhut – Bódi (Yannick, 51.), Varga J., Bouadla, Szakály P. (Dombi, 85.) – Kulcsár T. (S. Nikolics, 74.), Coulibaly. Vezetőedző: Kondás Elemér
Honvéd: Sánta – Lovrics (Akassou, 63.), Botis, Debreceni, Novák A. – Abass (Hidi, 77.), Johnson, Danilo, Ivancsics, Hajdú – Torghelle. Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerzők: Szakály P. (23.), illetve Danilo (54.)

[p]A Honvéd kapujából hosszú idő után – sérülés miatt – kikerült Kemenes Szabolcs, helyette Sánta András védett, akinek ez volt az első élvonalbeli meccse! Hiányzott Souleymane Diaby és Radiszlav Szekulics is, hazai részről pedig Farkas II Balázs, Szűcs István és Illés Gyula.[/p]

[p]Az első percben Bouadla keresztpassza elsuhant a középső emberek és a kapu előtt is. A második perc elején, a másik oldalon Abass beadását Danilo lőtte kapura, Novakovicsnak kellett nagyot védenie! Parádés kezdés! A harmadik percben Torhelle Sándor ugrott ki a debreceni védők közül, a hálóba lőtt, de les miatt nem adták meg a gólját. A hetedik percben Kulcsár Tamás passzát Bódi Ádám lőtte rá, Szakály Péter belefejelt, de Sánta nagyszerűen védett.[/p]

[p]A 23. percben Adamo Coulibaly lövésébe a bevetődő Szakály Péter tette bele a lábát, a labda pedig a kiszolgáltatott Sánta András mellett a hálóba vágódott (1-0). Hajdú Norbert a 33. percben fölé, a 35. percben pedig mellé lőtt egy kipattanó labdát, az utóbbit követően a fővárosiak a Nagy Zoltán kezezése miatti tizenegyes elmaradását kérték számon Kassai Viktoron, teljes joggal! Az első félidő utolsó percében Lovrics robbant be egy beadásra, de Novakovics elcsípte a labdát![/p]
[picture=”1687″ title=”Kiegyenlített játék, kiegyenlített végeredmény (fotó: MTI)”]
[p]A várakozásoknak megfelelően rangadóhoz méltó iramot, színvonalat, és látványos, jó játékot hozott az első félidő. A Honvédnak is volt néhány helyzete, de egyiket sem tudta gólra váltani, nem úgy a Debrecen, amely pontos, szervezett, tudatos futballjának köszönhetően megérdemelten szerzett vezetést.[/p]

[p]Az 54. percben Torghelle remek labdaszerzése után betört a tizenhatoson belülre, de lövés helyett Danilóhoz passzolt, aki egy suta állítgatás után a kapuba bombázott (1-1)! Az 56. percben Varga József keresztbeívelése a felsőlécről pattant ki. Az 58. percben egy közeli szabadrúgás után Simac fejelt három méterről a kapu fölé. Az egyenlítés után is lendületben maradt a Honvéd, többször pattogott a labda a hazaiak kapuja előtt. A 64. percben Akassou beadását Botis visszafejelte Torghelle elé, aki nagy helyzetbe kerülhetett volna, de a lába mellett elsuhant a labda.[/p]

[p]A 72. percben Kulcsár kapott labdát a kapu előterében, de némileg kisodródott helyzetben volt, ezért nem lőtt, a passzára pedig nem érkezett csapattárs. A 73. percben Coulibaly nagyot esett a tizenhatoson belül Ivancsics Gellért mellett, de Kassai Viktor tizenegyes helyett sárga lapot adott színészkedésért. Tökéletes ítélet volt! Két perccel később a frissen beállt Stevo Nikolics lőtt tíz méterről, senkitől sem zavartatva, de Sánta kapus nagyot védett a kapufánál! A 81. percben Bouadla nagyon veszélyes szabadrúgását védte Sánta. A 83. percben Szalály Péter fejelt hat méterről néhány centivel a felsőléc fölé. [/p]
[picture=”1686″ title=”Közelharcokból nem volt hiány! (fotó: MTI)”]
[p]A második félidő jelentős részében a fővárosiak akarata érvényesült. Az egyenlítés után még élvezetesebbé vált a meccs, fokozták a tempót a csapatok. Az utolsó tíz percben újra a Debrecen irányított és támadott, de több gól nem esett, úgyhogy már a DVSC sem százszázalékos hazai pályán![/p]