Néma szurkolói előtt nyert az Újpest

Az Újpest FC hazai pályán 3-1-re győzött a Kecskemét ellen az OTP Bank Liga 14. fordulójában.
OTP Bank Liga, 14. forduló
Újpest FC – Kecskeméti TE-Ereco 3-1 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, 2000 néző. Játékvezető: Bognár
Újpest: Balajcza – Szokol, Rubus, Mihajlovics, Nagy P. – Tajthy, Markovics – Simon K., Barczi (Kabát, 65.), Kovács D. (Balajti, 78.) – Rajczi (Balogh Balázs, 90.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
KTE: Németh G. – Maynard, Gyagya, Balogh Béla, Mohl – Gyurcsó, Csukics, Foxi, Bori – Lencse, Stokics (Bertus, 75.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerzők: Kovács D. (38.), Rajczi (tizenegyesből, 87.), Balajti (93.), illetve Foxi (66.)
Kiállítva: Balogh Béla (86.)

[p]Az Újpest az előző három hazai meccsét megnyerte, és mindháromszor négy gólt lőtt, ennek ellenére, az FTC otthonában elszenvedett vereséget, és a pápai edzőcserét követően már arról szóltak a híresztelések, hogy hamarosan Véber György kerülhet Zoran Szpisljak vezetőedző helyére! A Kecskemét a közelmúltban 4-0-ra kikapott Győrben, de aztán 2-0-ra győzött Székesfehérváron.[/p]

[p]A fővárosiaknál Kabát Péter és Rajczi Péter már felépült, de Takács Zoltán, Vermes Krisztián, Kiss Zoltán, Remili Mohamed, Litauszki Róbert, Lázár Bence, Dvorschák Gábor és Pollák Zoltán továbbra is sérült. Nagy Patrik először lépett pályára az Újpest mezében bajnoki mérkőzésen, rögtön kezdőként![/p]

[p]Hajrá lilák! Aki a tribünön középen ült, sztereóba hallhatta a bíztatást, hiszen az egyaránt lila-fehér színű csapatoknak ugyanúgy szurkoltak a fanatikusok. A hazaiak azért egy kiírás erejéig visszautaltak a nagy csalódásra, az egy éttel korábbi, Ferencváros elleni rangadóvesztésre is: [i]„Csak egy dolgot kértünk tőletek… erre sem voltatok képesek!”[/i] A drukkerek a kezdő sípszót követően ráadásul végig néma csendben figyelték az eseményeket, és egyébként sem voltak sokan, a kétezret nem érte el a nézőszám.[/p]
[picture=”1675″ title=”Így üzentek a szurkolók”]
[p]Aktívabban és kezdeményezőbben kezdett a Kecskemét, az alföldiek eleinte sokkal többet birtokolták a labdát, szinte csak az újpesti térfélen pattogott a labda, nem egyszer a tizenhatoson belül is, de komoly gólhelyzet nem alakult ki. Aztán fél percen belül mindkét csapat számon kért egy-egy elmaradt tizenegyest a játékvezetőn, aztán az első hazai próbálkozást elismerő taps fogadta. Tíz perc elteltével kiszabadult a szorításból a házigazda, és több veszélyes helyzete volt, [/p]

[p]A 27. percben Gyurcsó Ádám iramodott meg a szélen, kapura húzott és lőtt, de Balacza Szabolcs védte az erős próbálkozást. A kontrából Rajczi Péter léphetett ki ziccerben a balösszekötő helyén, de Balogh Béla szorításában a jobb kapufa mellé lőtt. Nagy helyzet volt! A 38. percben Maynardról Rajczi elé pattant a labda, aki közvetlen közelről pörgetett, de Németh Gábor a léc fölé paskolta a labdát. Egy perc múlva már a kapus is tehetetlen volt: Kovács Dániel húzott befelé középre a jobb szélről, majd mivel senki nem támadta meg komolyabban, 17 méterről, ballal a kapu jobb oldalába bombázott (1-0)![/p]
[picture=”1673″ title=”Gyurcsó Ádám és Tajthy Tamás, első felvonás (fotó: MTI)”]
[p]Nem sok esemény történt az első félidőben, a támadók mindkét oldalon rendre rossz megoldásokat választottak, még a legnagyobb helyzetekben is. Rendkívül agilisan, veszélyesen kezdett a Kecskemét, de az Újpest fokozatosan magához ragadta az irányítást, és nem érdemtelenül szerzett vezetést Kovács Dániel révén, aki élete első felnőtt NB I-es gólját jegyezte.[/p]

[p]A 49. percben egymásra vártak az újpestiek, majd Szokol a saját kapuja felé lőtt, Balajczának kellett nagyot védenie. Az 51. percben egy baloldali szabadrúgás után Tajthy fejelt, alig a kapu fölé! Az 59. percben Gyurcsó és Balajcza sprintelt egy labdára a tizenhatoson belül, a kapus megkaparintotta, de azzal a lendülettel átcsúszott a hasa alatt, de az újpesti nem tudott élni a lehetőséggel, mert sportszerűen átugrotta a vetődő kapust, és már nem tudott visszakanyarodni. A hatvanadik percben Mohl Dávid esett nagyot az újpesti tizenhatoson belül, Mihajlovics belépője után. Bognár játékvezető nem ítélt büntetőt, szerinte ugyanis színészkedett a kecskeméti, de a sárga lap is elmaradt…[/p]

[p]A 66. percben megérdemelten egyenlített a Kecskemét, Foxi négy métert sprintelt, majd egyet cselezett, aztán – mivel senki nem állt előtte – tizenöt méterről a hosszú sarokba bombázott (1-1). A gól után az alföldiek számos nagy helyzetet alakítottak ki. A 77. percben például egy szabadrúgás után Maynard fejelhetett, de centiket tévedett. A másik oldalon Simon Krisztián ugrott ki, ziccerben lőhetett, de Németh Gábor remekül zárta a szöget és védett![/p]
[picture=”1674″ title=”Gyurcsó Ádám és Tajthy Tamás, második felvonás (fotó: MTI)”]
[p]A 86. percben Kabát vitte el a jobb oldalon a labdát, de kiszorított helyzetben Németh Gáborba lő. A kipattanót hat méterről Simon lőtte rá, de Balogh Béla kézzel ért a labdához. A vétkest kiállította a játékvezető, a tizenegyest pedig Rajczi bebombázta (2-1). A 92. percben Balajti Ádám is betalált, Simon Krisztián jobb oldali beadását középen Balogh Balázs továbbsarkalta, a csereként beállt támadó pedig hat méterről a sarokba lőtt (3-1).[/p]

[p]A fordulást követően már jóval többet próbálkozott a vendégcsapat, és egy szép támadás végén egyenlített is. A hajrában a hazaiak hatékonyabban támadtak, ennek köszönhetik az újabb győzelmet.[/p]