Továbbra is nyeretlen a Zalaegerszeg, miután 4-2-re kikapott Pakson az OTP Bank Liga 14. fordulójában.
MVM Paksi FC – Zalaegerszegi TE FC 4-2 (1-0)
Paks, 1200 néző. Játékvezető: Veizer
Paks: Csernyánszki – Heffler T., Éger, Fiola, Báló – Sifter, Sipeki (Mészáros I., 90.) – Bartha, Szatmári (Magasföldi, 64.), Vayer (Kiss T., 64.) – Böde D. Vezetőedző: Kis Károly
ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Szalai T., Kovács G., Hidvégi – Hervás (Balázs Zs., 52.) – Kamber, Máté P. (Turkovs, 78.), Szakály D. – Tököli, Meyé. Vezetőedző: Prukner László
Gólszerzők: Bartha (33.), Szatmári (49.), Magasföldi (71.), Kiss T. (82.), illetve Máté P. (54., 56.)

[p]A nyolcadik percben Vayer Gábor baloldali beadásáról Böde Dániel centiméterekkel lemaradt le, pedig ha elérte volna a labdát, akkor már csak az üres kapuba kellett volna passzolnia. A 15. percben Böde vette célba a vendégek kapuját 26 méterről, lövése a jobb kapufa mellett elsuhanva hagyta el a játékteret. A 31. percben Böde lövése után Vlaszák Géza a mezőnybe öklözte a labdát, a kipattanót Bartha László az oldalhálóba lőtte. Két perc múlva Vayer Gábor szerzett labdát a középpályán, majd indította Szatmári Lórándot a baloldalon, aki a teljesen üresen érkező Barthához passzolt. Ő egy cselt követően húsz méterre a kaputól lövésre vállalkozott. A labda megpattant Kovács Gergőn, és Vlaszák Géza felett a kapu közepébe hullott (1-0).[/p]

[p]Nehezen melegedtek be a csapatok, a Paks kapott előbb lábra és egyre több látványos támadást vezetett, de a kapuk egy ideig nem forogtak veszélyben. A vendégek Tököli és Meyé megugrásaiban bíztak, kevés támadásukat viszont könnyedén fojtotta el a paksi védelem. A félidőre a hazaiak vonulhattak előnnyel Bartha szerencsés góljának köszönhetően.[/p]
[picture=”1676″ title=”ZTE: döntetlen helyett vereség (fotó: zalaihirlap.hu)”]
[p]A 49. percben nagy kavarodás után az üresen álldogáló Szatmári Lóránd elé került a labda, aki 13 méterről nagy erővel lőtt, a labda pedig a kapu közepébe vágódott, Vlaszák kapus tehetetlen volt (2-0). Aztán három perc alatt egyenlített a Zalaegerszeg! Előbb az 53. percben Tököli jobb oldali szögletét Csernyánszki középre öklözte, Máté Péter pedig 12 méterről a kapu közepébe emelt (2-1). Majd az 56. percben Tököli a baloldalról végzett el szögletet, a hazaiak nem tudtak felszabadítani, Máté Péter pedig négy méterről a kapuba továbbított (2-2)![/p]

[p]A 62. percben Böde Dániel szlalomozott végig a vendégjátékosok között, majd 17 méterről a bal felső sarok felé lőtt, de néhány centimétert tévedett. A 65. percben Sipeki István 14 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt húsz centiméterrel. A 71. percben Magasföldi József 25 méterről kilőtte a jobb felső sarkot, Vlaszák mozdulni sem tudott (3-2). Egy perccel később Éger László kezezett a tizenhatoson belül, a ZTE így tizenegyeshez jutott! Igen ám, de Meyé nem tudta értékesíteni a büntetőt, mert Csernyánszki kivédte a bal alsó sarokba tartó labdát. A 81. percben egy hazai kontra után Böde kiugratta Kiss Tamást a baloldalon, aki 12 méterről átemelte a labdát a kapujából kirohanó Vlaszákon (4-2).[/p]

[p]A szünet után remek meccset láthattak a nézők, mindkét csapat vállalta a nyílt támadófutballt, így további öt gól esett. A Paks cserejátékosainak köszönhetően megérdemelten győzött.[/p]