A Pécs otthonában is kikapott a Győr

A Győri ETO FC 3-1-es vereséget szenvedett az újonc Pécs vendégeként az OTP Bank Liga 14. fordulójában.
OTP Bank Liga, 14. forduló
Pécsi MFC – Győri ETO FC 3-1 (1-0)
Pécs, 3500 néző. Játékvezető: Garcia (chilei)
Pécs: Dibusz – Simonfalvi, Lantos, Todorovics, Marovics – Regedei (Nagy J., 92.), Zseljkovics, Scsepanovics, Nagy O. (Fröhlich, 81.) – Horváth Zs., Bajzát (Gyánó, 88.). Vezetőedző: Mészáros Ferenc
Győr: Stevanovics – Takács Á., Djordjevics, Stanisics, Szabó O. – Trajkovics, Pilibaitis, Ji-Paraná (Tokody, a szünetben) – Dudás (Aleksidze, 77.), Ahjupera, Dinjar (Koltai, 53.). Vezetőedző: Cserőti Aurél
Gólszerzők: Bajzát (22.), Regedei (48.), Gyánó (90.), illetve Ahjupera (56.)

[p]Sok győri szurkoló érkezett a mérkőzésre, amely remek hangulatban kezdődött. A 13. percben Dinjar egy hajszálpontos beadást a jobb oldali kapufa mellé továbbított. A 18. percben Ahjupera csukafejesét Dibusz Dénes tolta szögletre nagy bravúrral. A 22. percben Simonfalvi adott be a jobb oldalról, a labda átszállt a kimozduló Sztevanovics kapus fölött, a hosszú oldalon érkező Bajzát Péter mintegy két méterről a rövid sarokba lőtt kapásból (1-0). A 33. percben Horváth Zsolt iramodott meg a szélen, majd remekül gurított középre, Bajzát rafináltan átlépte a labdát, ám Nagy Olivér nem számított erre, így kimaradt a helyzet.[/p]

[p]Az első félidő alapján úgy tűnt, a Pécs a megfelelő taktikát választotta a Győr ellen, hiszen fegyelmezetten védekezett és gyors kontrákat vezetett, amelyek egyikéből formás akció végén megszerezte a vezetést is.[/p]
[picture=”1680″ title=”Fölényben volt a Pécs (fotó: bama.hu)”]
[p]A 48. percben Bajzát fantasztikusan ugratta ki Regedeit, aki egy az egyben vihette a labdát Sztevanovicsra, és 16 méterről higgadtan lőtt a kapu közepébe a győri hálóőr mellett (2-0). Az 56. percben Takács Ákos gurított vissza Ahjuperához, aki mintegy hét méterről kapásból tüzelt, lövése a jobb oldali kapufa érintésével a hálóba vágódott (2-1)! A hetvenedik percben Horváth Zsolt tíz méterről épphogy a kapu mellé lőtt. A kilencvenedik percben Zseljkovics végzett el szabadrúgást mintegy húsz métere a kaputól, lövése a bal kapufán csattant, majd a kipattanóra Gyánó Szabolcs csapott le és a hálóba passzolt (3-1).[/p]

[p]A szünet után is egyértelműen a Pécs akarata érvényesült, így gyorsan megduplázta előnyét. Bár a győriek hamar szépítettek, egyenlíteni nem tudtak, sőt a hajrában kaptak még egy gólt, ezzel a baranyaiak némi meglepetésre, de teljesen megérdemelten győzték le az esélyesebb győrieket.[/p]