Tízedik helyen zárt a válogatott Brazíliában

A magyar teremlabdarúgó-válogatott hosszabbításban kapott ki a hollandoktól.

[p]A magyar válogatott hatodik mérkőzését Hollandia ellen játszotta a Brazil Futsal Grand Prix elnevezésű, hagyományos, nagyszabású tornán. A kilencedik helyért rendezett meccs szoros, izgalmas végjátékban dőlt el.[/p]

[p]Az első félidőben a hollandok egygólos vezetést szereztek, a fordulás után azonban egyenlítettek a mieink, és a kétszer húszperces játékidő végén 1-1 volt az állás. A mérkőzés dupla hosszabbításban dőlt el, a győztes találatot, és ezzel a Grand Prix kilencedik helyét a hollandok szerezték meg.[/p]

[p]A 16 csapatos tornát a házigazda brazilok nyerték az orosz, az argentin és az iráni válogatott előtt.[/p]

[p][b]VII. Brazil Futsal Grand Prix, rájátszás a 9. helyért, 3. mérkőzés[/b][br]
[b]Hollandia – Magyarország 2-1[/b] (1-0, 1-1, 1-1, hosszabbítás után)[br]
Manaus. Játékvezetők: Stein Brechane, Bonnaud[br]
[b]Hollandia:[/b] Rozenbeek – El Ghannouti, De Groot, El Adel, Allouch. [b]Csere:[/b] Nejjari, Makhoukhi, El Morabiti, Hulshorst, Zouthane, Saadouni. [b]Edző:[/b] Marcel Loosveld[br]
[b]Magyarország:[/b] Márkus – Dróth, Gyurcsányi, Tóth Sz., Harnisch. Csere: Németh P., Sivák, Simon Á., Csopaki, Simon Zs., Trencsényi. [b]Edző:[/b] Frank Tamás[/p]

[p][b]Gólszerzők:[/b] El Morabiti (9.), Tóth (33.), Hulshorst (49.)[/p]