Nehéz magyar siker Zambia ellen

A magyar teremlabdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte Zambiát.

[p]A rangos brazíliai nemzetközi torna 9-12. helyéért zajló rájátszásának első fordulójában a magyar csapat több kihagyott helyzete után Lovas Norbert góljával szerzett vezetést, s az afrikai rivális a szünetig nem tudott egyenlíteni.[/p]

[p]A második félidő elején is Zambia támadott, de egy gyors ellentámadás végén megint Lovas volt eredményes. Az afrikaiak nyomása tovább tartott, de a szépítésnél többre nem futotta, így a magyar válogatott 2-1-re nyert, és következő meccsén a kilencedik helyért játszhat Mozambik ellen, amelyet a csoportkörben 7-5-re legyőzött.[/p]

[picture=”1591″ title=”Győzelemnek örülhettek a magyarok (fotó: futsaldobrasil.com.br)”]

[appendixbox][p][b]Brazil Futsal Grand Prix, rájátszás, a 9-12. helyért, 1. forduló[/b][/p]

[p][b]Magyarország – Zambia 2-1[/b] (1-0)[br]
Manaus. Játékvezetők: Campos, Mendez Jacome[br]
[b]Magyarország:[/b] Gremsperger – Simon Zs., Trencsényi, Lovas, Harnisch. Csere: Lódi, Sivák, Tóth Sz., Csopaki, Dróth.[b] Edző:[/b] Frank Tamás[br]
[b]Zambia:[/b] Chongo – Chishala, Chulu, W. Phiri, Mwiinga, Lungu. Csere: Chisanga, R. Phiri. [b]Edző:[/b] Charles Haalubono[/p]

[p][b]Gólszerzők:[/b] Lovas (10., 26.), illetve W. Phiri (32.)[/p][/appendixbox]