Döntetlennel folytatta az U20-válogatott

A magyar U20-válogatott 1-1-es döntetlent játszott Szlovéniával, Zalaegerszegen.
Regionális Bajnokság, 2. forduló
Magyarország – Szlovénia 1-1 (0-0)
Zalaegerszeg, 200 néző. Játékvezető: Vasics (szerb)
Magyarország: Jova (Nacsa, a szünetben) – Baráth, Izing, Kelemen, Farkas N. – Szakály A., Banai (Nagy A., 60.) – Skriba (Gyurján, 60.), Kovács I. (Bacsa, 60.), Czár (Magos, 60.) – Ugrai. Szövetségi edző: Róth Antal
Szlovénia: Oblak (Jug, a szünetben) – Roskar, Mitrovics, Blazics (Palibrk, a szünetben), Trajkovski (Janza, 72.) – Konjevics (Praprotmik, 65.), Vrhovec – Velenics (Kranjics, a szünetben), Vuckin, Crmics (Valencics, a szünetben) – Bratanovics (Pucla, 63.). Szövetségi edző: Tomas Kavcsics
Gólszerzők: Bacsa (88.), illetve Vrhovec (90.)

[p]A Regionális Bajnokság második fordulójában megrendezett meccs kiegyenlített játékkal kezdődött, és a találkozó első felében a kapura egyik csapat sem volt veszélyes. Ezt követően a szlovénok lettek a bátrabbak és veszélyesebbek, míg a magyarok próbálkozásai a tizenhatos környékén elhaltak – tudósít a Zalai Hírlap.[/p]

[p]A szünet után sokkal élénkebb lett a játék. A mieink kétszer is tizenegest reklamáltak, de a szerb bíró határozottan továbbot intett. A vendégek két-három nagy lehetőséget is kidolgoztak, ezáltal jobb iramú és látványosabb volt a játék. A hajrá kifejezetten élvezetesre sikeredett. A nyolcvanadik percben Ugrai verekedte át magát a védőkön, de éles szögből a kapu mellé lőtt. A másik oldalon Parlibrk találta telibe a jobb kapufát, aztán Ugrai újabb nagy helyzetet hagyott ki, majd Baráth óriási bedobását követően Bacsa fejelt közelről a kapuba (1-0). Amikor már mindenki azt hitte, hogy a magyarok megnyerik a meccset, a kilencvenedik percben az előretörő Vrhorec harminc méterről, óriási erővel a bal felső sarokba bombázott (1-1).[/p]

[p]Összességében küzdelmes, a második félidő pedig jó iramú, helyenként látványos játékot hozott. A látottak alapján az eredmény igazságos.[/p]

[p]– Az első félidőben látottak miatt csalódott vagyok, mert akkor közel sem játszottunk úgy, ahogy kértem – mondta Róth Antal, szövetségi edző. – Lényegesen kevesebbet dolgoztunk, és lehetőségünk is kevés volt. Fordulás után viszont már sokkal többet tettünk a sikerért, vezettünk is, ám kihagytunk olyan ziccereket, amellyel eldönthettük volna a meccset. Aztán jött a válasz, s ez is mutatja, hogy a futballnak vannak törvényszerűségei, s ha azokkal nem él valaki, akkor úgy jár, mint mi.[/p]