Győri győzelem a házigazda lettek ellen

A Rába ETO 7-4-re nyert a házigazda lett FK Nikars Riga ellen az UEFA Futsal Cup selejtezőjének első mérkőzésén.
UEFA Futsal Cup, selejtező, 2. csoport, 1. mérkőzés
FK Nikars Riga (lett) – Rába ETO 4-7 (1-3)
Jelgava, 300 néző. Játékvezetők: Ivanov (ukrán), Birkett (angol)
Nikars Riga: Dobrovolskis – Atamanukovs, Dacko, Da Silva, Roberto Rosa. Csere: Cumakovs (kapus), Matvejevs, Baranovs, Zukovs, Seleznovs, Sutrovs, Lasenko. Edző: Aleksandrs Dibrivnijs
Győr: Balázs Z. – Al-Ioani, Harnisch, Dróth, Mincho. Csere: Lódi, Gyurcsányi, Csopaki, Dobre, Szeghy, Ninho, Bárdosi. Edző: Artur Melo
Gólszerzők: Da Silva (11.), Dacko (30.), Atamanukovs (33.), Roberto Rosa (36.), illetve Dróth (4., 12.), Lódi (18.), Al-Ioani (22., 25., 39.), Mincho (40.)
FC Barcelona (spanyol) – Leotar Terbinje (bosnyák) 9-0

[p]A két csapatot a szálláshelyről szirénázó és villogó rendőrautók kísérték a negyven kilométerre található Jelgava városába. További érdekesség, hogy öt győri szurkoló is elkísérte a magyar csapatot Lettországba.[/p]

[p]Győri lehetőséggel kezdődött a mérkőzés, majd a Nikars Riga két lövéssel jelezte, hogy szeretné legyőzni a magyar bajnokot. Az ETO azonban nem így gondolta, s több veszélyes kísérlet után, az agilis Dróth Zoltán révén a negyedik percben megszerezte a vezetést. Ezután összekapta magát a hazai együttes, amely a 11. percben egyenlített.[/p]

[p]Gyorsan jött azonban a válasz, egy perc múlva ismét Dróth volt eredményes, így megint a győri csapatnál volt az előny. A Nikars ezután még nagyobb fokozatra kapcsolt, de a magyar kapus, Balázs Zoltán szenzációsan védett, gyakorlatilag mindent hárított. Az ő közreműködésével egy kidobás után ráadásul újabb gólt ért el az ETO, s a 18. percben már 3-1 volt az eredmény a vendégek javára. Fordulatos perceket hozott az első játékrész hajrája, újabb találat azonban már nem született, így egy izgalmas, változatos első húsz perc után a magyar bajnok kétgólos előnnyel térhetett pihenőre.[/p]

[p]Remekül kezdte a második etapot az ETO, s gyorsan újabb két gólt szerzett. Ez talán túlságosan meg is nyugtatta a kisalföldieket, mert kissé visszavettek a tempóból. Ezt kihasználva szépített a Nikars Riga, amely a gól után áttért a vészkapus játékra, és csaknem le is dolgozta a hátrányát. A győriek azonban jól hajráztak, és nagy izgalmak közepette további gólokat szereztek, így végül megérdemelt és fontos sikert arattak. Győzelmükkel nagy lépést tettek a továbbjutás felé, hiszen ha vasárnap legyőzik a papíron gyengébb bosnyák Leotart, biztos a második hely.[/p]

[p][b]Artur Melo,[/b] a Győr vezetőedzője: – Nem volt egy könnyű mérkőzés, közben többször kellett stratégiát változtatnunk. Egy, a ranglistán nálunk jóval előrébb lévő csapatot győztünk le egy izgalmas, látványos és közönségszórakoztató mérkőzésen.[/p]

[p]A magyar bajnok pénteken a spanyol FC Barcelona ellen lép pályára, majd vasárnap a bosnyák Leotar Trebinje együttesével találkozik. A csoportból az első két helyezett jut a 16 csapatos elitkörbe.[/p]