Visszatekintő a tízedik fordulóra

Elveszítette veretlenségét az ETO, továbbra is az FTC és a ZTE van kiesőhelyen.

[p]Augusztus 21. óta nem nyert egyik idegenben játszó csapat sem az OTP Bank Ligában![/p]

[subhead]Gólok[/subhead]

[p]A tízedik fordulóban 23 gól született, ami picit javított az eddigi átlagon, így körönként 21,8-as gólözönről számolhatunk be eddig. A forduló gólátlaga 2,88. Négy csapat rúgott négy gólt (Újpest, Paks, Pécs, Videoton), hat viszont egyet sem (Pápa, Honvéd, Vasas, Siófok, Kecskemét, Győr). A legtöbb találat Pakson volt, nyolc, hiszen a Péccsel 4-4-et játszottak. Ezzel saját rekordjukat állították be: az OTP Bank Liga eddig lejátszott találkozói közül a Kaposvár–Paks meccsen esett a legtöbb gól, nyolc, szintén 4-4-es megosztásban.[/p]

[p]A Debrecen rúgta a legtöbb gólt (huszonegyet), a most gólképtelen Honvéd mellé csatlakozott a Paks (19-19 gól), negyedik a Kecskemét (18 találat). A legjobb gólarány továbbra is a debrecenieké (+13), az ETO a második (+10), a Videoton és a Honvéd a harmadik (+9). A kapott góloknál a Zalaegerszeg messze az első (-26), a Paks a második (-23). A legrosszabb gólarány a zalaiaké (-20).[/p]

[p]A ZTE és a Ferencváros rúgta a legkevesebb gólt, hatot. A Győr és a Videoton viszont csak hetet kapott.[/p]

[p]A góllövőlista élén nem történt változás: Danilo nem lőtt gólt, Perics nem is játszott, így mindketten 8-8 góllal állnak. Adamo Coulibaly tizenegyesből talált be, így hét góllal ő a harmadik. A legjobb magyarhoz (Melczer Vilmos, Siófok) csatlakozott a hármat vágó Böde Dániel, de az ötgólosok között jegyezhetjük a diósgyőri L’Imam Seydit, és a fehérvári André Alvest is.[/p]

[p]A legtöbb gólt eddig paksiak látták, hiszen 19-23 a gólarányuk, azaz 42 találat esett az ő meccseiken. A leggólszegényebb mérkőzéseket a Siófok játssza, 16 góllal (8-8).[/p]

[subhead]Péntek, szombat, vasárnap vs. 1, X, 2[/subhead]

[p]Már négy forduló óta nincsen idegenbeli győzelem a 2011–2012-es bajnokságban, utoljára a hatodik fordulóban a Haladás nyert az Üllői úton. A tízedik fordulóban négyszer nyertek az otthonjátszók és négy helyen született döntetlen. Összesítésben tovább nőtt a hazai pálya fölénye: 80 meccsen 43 hazai győzelem, 23 döntetlen és 14 idegenbeli siker született a tíz forduló alatt. Pénteken ebben a fordulóban egy meccs volt (ötös gólátlaggal), szombaton öt találkozón volt 15 gól (átlagban 3), míg vasárnap a két meccsen három gól volt (átlagban 1,5).[/p]

[p]Az eddigi legjobb átlagú nap továbbra is az első forduló péntekje volt, hét találattal.[/p]
[picture=”1340″ title=”Az Újpest 4-1-re győzött a Haladás ellen (fotó: MTI)”]
[subhead]Lapok[/subhead]

[p]Visszavettek a fiúk. Mindössze 31-szer vették elő a játékvezetők a sárga lapot, ami a harmadik legkevesebb a szezonban. Ez mérkőzésenként 3,88-as átlagot jelent. Ami a kiállításokat illeti: két piros lap került elő. Egy-egy szombathelyi és győri kapott ilyen színű kártyát.[/p]

[p]A legutóbbi három meccsén mindig kiállították egy-egy játékost Aczél Zoltán csapatából.[/p]

[p]Hét lapot láttak a Szusza Ferenc stadionban. 3-3 volt a sárgák elosztása, 0-1 a pirosaké. A legsportszerűbb meccs a Videoton–Zalaegerszeg és a Siófok–Honvéd volt, ahol mindössze két sárga lappal le tudták hozni a meccset a játékvezetők.[/p]

[p]A Pécsi MFC 32 sárga lappal a legtöbbet gyűjtötte, a második a Honvéd 29 sárga lappal, 28 van a Pápa neve mellett. A pirosaknál hattal a Haladás vezet. A Debrecen a legsportszerűbb 12 sárga lappal. Három (Pécs, Siófok, FTC) csapatból még nem volt kiállítás.[/p]

[subhead]Érdekességek, szériák[/subhead]

[p]Elveszítette veretlenségét a Győri ETO, a Zalaegerszeg azonban továbbra sem tudott nyerni. Legutóbbi hat meccsén nem kapott ki – az éllovason kívül – a DVTK (négy győzelem, két döntetlen), a Kecskemét (két győzelem, négy iksz), azonban ebből a hatból egyet sem nyert meg a ZTE, a Paks és a Kaposvár.[/p]

[p]Ebben a körben két büntetőt rúghattak a csapatok. A debreceni Adamo Coulibaly és az újpesti Rajczi Péter is értékesítette. Nyolc tizenegyest rúghatott már a Honvéd, azonban a DVTK, a Pápa és az ETO még egyet sem.[/p]

[p]A ZTE az egyetlen csapat, amelyik még nem nyert, azonban már nincsen olyan csapat, amelyik ne játszott volna döntetlent: a Honvéd a mostani hétvégén osztozkodott először a pontokon. Négy csapat (Siófok, Paks, Kaposvár, Vasas) pedig már ötször ikszelt. A veretlen csapatok száma egyre redukálódott, ez pedig a már említett DVSC.[/p]

[p]Ha az első félidő után lefújnák a mérkőzéseket végérvényesen, akkor a Honvéd vezetné a tabellát, második lenne a DVSC, harmadik az ETO, negyedik a Videoton. A Paks és az FTC állnának kiesőhelyen. A Ferencváros mindössze két gólt rúgott az első 45 perc alatt.[/p]

[p]A második félidő eredményei alapján a DVSC vezet, a Honvéd a második, a Videoton a harmadik, az ETO a negyedik. A Paks 15 gólt rúgott ebben a periódusban, a Siófok csak kettőt. A ZTE tökutolsó, mindössze két döntetlenje van a második játékrészben, az összes többit elveszítette.[/p]