Szegeden kikapott a Berettyóújfalu!

Itt a teremlabdarúgó-bajnokság első nagy meglepetése!

[p]Megszületett a teremlabdarúgó NB I új idényének első nagy meglepetése: az alapszakasz hétfő esti harmadik fordulójában az újonc szegedi UTC Junior Sport 8-4-re legyőzte hazai pályán a tavasszal bajnoki döntőt játszó Berettyóújfalut. Már csak az Üllőn nyerő Rába ETO és a pénteken diadalmaskodó Vasas százszázalékos.[/p]

[p]A szegediek az első játékrészben kiváló védőjátékkal és veszélyes kontrákkal lepték meg az emberelőnyös helyzetekkel nem kellő hatékonysággal gazdálkodó Berettyót. A szünet után újabb két hazai gól született (5-1), erre még volt válaszuk a legutóbbi ezüstérmeseknek (5-4), de az utolsó percek labdaszerzéseiből a hősiesen küzdő szegediek újabb gólokat lőttek, és nyertek.[/p]

[p]A bajnok Rába ETO Üllőn vendégszerepelt, és elvitte a három pontot. A kisebb sérüléssel bajlódó Gyurcsányi Zsolt mellett a romániai Al-Ioani sem lépett pályára a bajnokcsapatban, amelynek szokatlan módon a meccs elején futnia kellett az eredmény után. Nem sokáig, ugyanis a szünetben már 3-1-re vezetett. Az üllőiek még egyszer felzárkóztak, ám az ETO-ban először pályára lépő, az FTC-től kölcsönkapott – s nem mellesleg a nagypályás NB II-ben szereplő Gyirmótot is erősítő – Csopaki István góljával biztossá tette a vendégek sikerét.[/p]

[p]A Haladás nagyon bekezdett Budaörsön, az ötödik percben 3-1-re vezetett, de az esélyesebb Colorspectrum Aramis a második félidőben fordított. Roni három perc leforgása alatt mesterhármast ért el, és betalált a kapuba Frank Tamás is. A Nagykáta – Rubeola meccsen az utolsó percre is maradt egy gólváltás, a vége döntetlen. A két csapat továbbra is vár az első győzelmére. Akárcsak a még pontot sem szerző Gödöllő, amely az eddig szintén nyeretlen DEAC-tól szenvedett vereséget.[/p]

[appendixbox][p][b]Teremlabdarúgó NB I, alapszakasz, 3. forduló[/b][/p]

[p][b]UTC Junior Sport – Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 8-4[/b] (3-1)[br]
Gólszerzők: Dürgő (3., 37.), Tombácz (4.), Trucz (18.), Hernády (22., 40.), Debreceni D. (25.), Hegyesi (37.), illetve Gál (20.), Nagy I. (26., 35.), Lovas Norbert (31.)[/p]

[p][b]Üllő FC Cső-Montage – Rába ETO 2-4[/b] (1-3)[br]
Gólszerzők: Mezőfalvi (9.), Bánfalvi (34.), illetve Simon Zs. (öngól, 11.), Mincho (14.), Harnisch (17.), Csopaki (36.)[/p]

[p][b]Colorspectrum Aramis – Haladás-Admirál 9-6[/b] (3-3)[br]
Gólszerzők: Öreglaki (3.), Roni (13., 30., 31., 32.), Sivák P. (15., 35.), Frank (25.), Németh P. (40.), illetve Kádas (4.), Kottán (5.), Egle (5., 22.), Horváth P. (34.), Dávid R. (öngól, 35.)[/p]

[p][b]Nagykáta SE Futsal Káta-G – Rubeola FC Csömör 5-5 [/b](2-1)[br]
Gólszerzők: Ábel (3.), Nagy A. (12., 40.), Fülöp (22., 34.), illetve Tősér (18.), Dénes K. (23.), Szabó Z. (28.), Smeló D. (28.), Varga Cs. (40.)[/p]

[p][b]Gödöllői Bikák – DEAC Armada Futsal Club 3-6[/b] (1-2)[br]
Gólszerzők: Vidák (6., 32.), Berkes (22.), illetve Angyalos (7., 7.), Szentjobbi (22.), Berecz (26.), Fekete V. (27.), Szécsi (29.)[/p]

[p][b]Vasas 1988 Déli Futsal – MAFC BME Docler Akadémia 5-0[/b] (1-0)[br]
Gólszerzők: Füzy (19., 37.), Veres (37., 38.), Páj (38.)[/p][/appendixbox]