Hendis hazai tarolások…

A Rosenborg és a Besiktas egyránt otthon lép pályára...

[subhead]Rosenborg-Start 1! (0-1)1! +2,5![/subhead]
[p]Sima, nagyon sima hazai győzelemmel számolunk ma este, hiszen a bajnok még odaérhet a dobogóra, a vendégek viszont reménytelen küzdelmet folytatnak a bennmaradásért…[/p]
[p]Nem laca-facázunk, nyomban leszögezzük, hogy a Rosenborg tönkreveri a Startot! A hazaiak remekül finiselnek, 20 meccsükön 33 pontig jutottak a fiúk, jelenleg ugyan csak az 5. helyen állnak, ám ha hozzátesszük azt, hogy a fehér-feketék két mérkőzéssel kevesebbet játszottak riválisainknál, máris árnyaltabb a kép: vesztett pontok tekintetében ugyanis a 2. pozícióban állnak! Otthon nem nagyon ismernek könyörületet (6-1-2), ráadásul a vereségeket és az ikszet májusig gyűjtötték be a fiúk. Legutóbbi öt hazai fellépésükön nem hibáztak, az elmúlt 13 játéknapon pedig csak egyszer maradtak alul. Két hete nagyon elkényeztetik a szurkolóikat Pricáék, ugyanis előbb az Oddnak rajzoltak egy hetest, majd idegenben végezték ki a Saprsborgot (6-0). Nem gyenge a formájuk, az tuti!
[/p][p]A Start a 15., még kieső helyen tanyázik, hét pont a lemaradása a bennmaradást érő Fredrikstad mögött. A gárda 22 meccsen 17 egységig jutott, idegenben csapnivalóan gyenge (1-0-10), 7-25-ös gólaránnyal tetézve a borzalmas produktumot. Márciusban, még az első fordulóban győzött vendégségben (Odd ellen), azóta 10 sitt zsinórban a túrákon. Odahaza azért közben nyereget, de ez is kevésnek tűnik az üdvösséghez.
[/p][p]Gólgazdag meccseket vív egymással e két alakulat, és bizony az elmúlt két kiírásban nem bírt a Rosenborg a Starttal. Most viszont klasszikus kivégzés lesz, nyer a házigazda, legalább kettővel, és a gólok száma eléri a hármat, de akár a négyet is!
[/p]

[subhead]Besiktas-Ankaragücü 1! (0-1)1![/subhead]
[p]A Besiktas úgy elveri az Ankaragücüt, mint szódás a lovát! Ez a mi olvasatunkban azt jelenti, hogy legalább kettő lesz közte![/p][p]A fekete sasok rengeteg bosszúságot okoztak már nekünk, pontosan tudjuk, ám most mégis bizalmat szavazunk a fiúknak. Kellemes ellenfél vár Hugo Aleydáékra, ugyanis az Ankaragücü tavaly is gyengén teljesített, mindössze a 13. helyen végzett, igaz, kiesési gondjai nem voltak a csapatnak. A Besiktas szokásához híven gyengén nyitott, az Eski pályáján kapott ki 2-1-re. Az Európa Ligában viszont kiütéses győzelmet aratott Carlos Carvalhal együttese a Maccabi Tel Aviv ellen. Az isztambuli Inönü stadionban mindenképpen győzelemmel kívánnak bemutatkozni a fekete-fehérek.[/p]
[p]Az Ankaragücü is vereséggel kezdte a bajnokságot, az újonc nyert nála 2-1-re. A többségében hazai futballistákra épülő alakulat minden bizonnyal az idén is a bennmaradásért küzd majd.[/p]
[p]Az elmúlt esztendőkben nem nagyon ment az Inönüben ( 🙂 ) az ankarai legényeknek: egészen pontosan legutóbbi négy fellépésüket elveszítették úgy, hogy ezeken 1-9-es gólarányt hoztak össze. [/p]
[p]Nos, kedves blogtársak, szerintünk nem borul a papírforma, annyi becsapás után a Besiktas végre megembereli magát, és simán behúzza a három pontot. Úgy kalkulálunk, hogy akár kettővel is nyerhetnek Simaoék! [/p]

[appendixbox][p][b]Végül lássuk Andrew barátunk olasz túráját![/b][/p][/appendixbox]
[subhead]Torino – Brescia, Első félidő eredménye: X @ 2.05[/subhead]
[p]Labdarúgás: Olasz Serie B 2011/2012[br]
Dátum: 2011-09-19 20:45 CET[/p]
[p]Az olasz Serie B 5. fordulóját zárja a Torino és a Brescia összecsapása, ahol két jó formában lévő együttes ütközik meg. Mindkét csapat célja egyértelműen a feljutás, de legalábbis a rájátszást érő pozíciók egyikének megszerzése, s az eddig látottak alapján erre minden esélye meg is van mindkét csapatnak.[/p]
[p]A torinói bikák 4 meccset követően a 6. helyen tanyáznak. Még veretlen a gárda, ugyanis 3 siker mellett egy döntetlen szerepel a nevük mellett. Az első fordulóban rögtön idegenben arattak sikert az Ascoli ellen (2:1), majd egy meglepő X következett a nem túl acélos Cittadella ellenében, ráadásul hazai pályán. Ezt azonban két győzelem követte, mégpedig a Varese (2:0) ellen otthon, valamint a Vicenza ellen idegenben (1:0). Nem panaszkodhat tehát a csapat, habár az Olasz kupából korán kihullott a gárda a Siena elleni 0:1-es vereségnek köszönhetően, de ez most a legkevesebb, pláne ha a szezon végén sikeres feljutást könyvelhet majd el a gárda. Giampiero Ventura együttese tehát meglehetősen masszívnak látszik. Tavaly kisebb csalódást okoztak a 8. helyen való zárással, habár csupán 3 egységgel maradtak le az osztályozós helyről. Egyébként tavaly a Torino meccseinek túlnyomó részében döntetlenezett az első 45 perc folyamán (42 meccsből 17 alkalommal lett X a félidő eredménye), idén pedig a 4 meccsből kétszer zártak a félidőben döntetlennel.[/p]
[picture=”1286″]
[p]A mai este folyamán pedig az a Bresica vendégeskedik a Grande Torino-ban, akik 4 fordulót követően a Torinohoz hasonlóan veretlenek. Ugyanúgy 3 győzelem és 1 döntetlen a mérlegük, és ők is 6 rúgott és 2 kapott gólnál tartanak jelenleg. A Brescia a Vicenza ellenni 2:0-s hazai sikerrel kezdte meg a szezont, majd egy döntetlen következett a Nocerina otthonában (1:1). Ezt két győzelem követte az Empoli ellen otthon (2:1) és a harmadosztályú feljutó Juve Stabia ellen idegenben (1:0). A Brescia szintén 2 alkalommal állt döntetlenre eddig a félidőben, tehát meglehetősen közös forgatókönyv alapján játszik egyelőre a két együttes. Scienza együttese is elvérzett már az olasz kupában, miután 1:2-re kikaptak a Catania ellenében. Tavaly ugyebár a Brescia csapata gyengének találtatott a Serie A mezőnyében, így ki is estek 32 ponttal, ráadásul esélyük sem nagyon volt már a végén a bennmaradásra, hiszen a még bennmaradt Lecce 9 ponttal gyűjtött többet náluk. Egyébként a tavalyi Serie A-ban is jellemző volt a Brescia csapatára a döntetlen az első játékrészben, ez 38 meccsből 16 alkalommal következett be.[/p]
[p]Végül a két csapat egymás elleni eredményeiről pár szót: a legutóbbi 10 közös meccsen 3 Torino siker, 3 döntetlen és 4 Brescia győzelem született. Legutóbb ebben a felállásban 0:0-ra végeztek a csapatok (ekkor nyilván az első játékrész is döntetlennel zárult). [/p]
[p]A két csapat tehát eddig meglehetősen egyformán teljesít. Nem látok arra sok esélyt, hogy a mai meccsen gyorsan egymásnak feszülnének, látszik hogy szereti a két csapat az első félidőt taktikázással tölteni. Ezt várom a mai találkozón is, így a tippem: [b]első félidő X[/b].[/p]