Visszatekintő a nyolcadik fordulóra

Százszázalékos együttes már nincs az OTP Bank Ligában, ráadásul a Ferencváros és az Újpest megszerezte első győzelmét.

[subhead]Gólok[/subhead]

[p]Borzalom… A második leggyengébb termés volt a nyolcadik fordulóé: mindössze tizenhatszor rezdültek meg a hálók. A legrosszabb a negyedik kör 12 gólja. Hat csapat nem rúgott gólt, hét pedig csak egyet. Két találkozón is 0-0 lett a végeredmény. A legtöbb találat a Szusza Ferenc Stadionban volt, öt, hiszen az Újpest 4-1-re verte a Pécset. Természetesen a gólátlag romlott: a nyolc forduló 64 meccse alatt 2,73-es gólátlagról számolhatunk be.[/p]

[p]Lőtt gólok tekintetében a Honvéd vezet tizenhéttel, a Debrecen és Kecskemét tizenhattal még dobogós, majd jön a Győr 15 góllal. A legjobb gólarány a debrecenieké (+11), az ETO a második (+10). A kapott góloknál a ZTE messze az első (-21), és a zalaiaké a legrosszabb gólarány is: -17. A ZTE rúgta a legkevesebb gólt, négyet. A DVSC és a Győr kapta a legkevesebbet, ötöt-ötöt; de a Videoton is csak hatot.[/p]
[picture=”1232″ title=”A Pécs könnyűnek találtatott (fotó: MTI)”]
[p]A góllövőlista élcsoportjában nincs változás: Milan Perics (Kaposvár) hét gólnál tart. Őt követi a hatgólos Danilo Oliveira (Honvéd). Harmadik a siófok Melczer Vilmos öt góllal (négy büntetőből).[/p]

[subhead]Péntek, szombat, vasárnap vs. 1, X, 2[/subhead]

[p]Két forduló óta nincs idegenbeli győzelem a bajnokságban! A nyolcadik körben négyszer nyertek az otthonjátszók és négy döntetlen született. Összesítésben tovább nőtt a hazai pálya fölénye: 64 meccsen 34 hazai győzelem, 16 döntetlen és 14 idegenbeli siker a mérleg a nyolc forduló alatt. Pénteken ebben a fordulóban egy meccs volt (gól nélkül), szombaton öt találkozón 12 gól volt (átlagban 2,4), míg vasárnap a két meccsen négy találat esett (átlagban kettő). Az eddigi legjobb átlagú nap továbbra is az első forduló péntekje volt, hét góllal.[/p]

[subhead]Lapok[/subhead]

[p]A sárga lapokban nincs változás: 38-at osztottak ki a bírók. Ez 4,75 darab figyelmeztetőkártyát jelent átlagosan és találkozónkként. Rekord született a kiállításoknál: összesen 6 piros lap került elő: egy-egy szombathelyi, paksi, diósgyőri, győri, zalaegerszegi és debreceni mehetett előbb zuhanyozni. Kilenc lapot láttak az Albert-stadionban: 4-4-es elosztású volt a sárga lapok száma, 0-1 a pirosaké. A legsportszerűbb meccs az Újpest–Pécs volt, négy sárga lappal. Siófokon is csak négy lap volt, de abból az egyik piros.[/p]

[p]A Pécs és a Honvéd 24 sárga lappal áll az élen, 22 van a Pápa és a Kecskemét neve mellett. A pirosaknál néggyel a DVTK és a Szombathely vezet. A Debrecen és a Siófok a legsportszerűbb 10-10 sárga lappal. Négy csapatból (Pécs, Siófok, Ferencváros, Kecskemét) még nem volt kiállítás.[/p]
[picture=”1231″ title=”Négyszer örülhettek az újpestiek (fotó: MTI)”]
[subhead]Érdekességek, szériák[/subhead]

[p]Megszakadt a DVSC és az ETO hétmeccses nyerőszériája, de veretlenségüket még mindig őrzik. Az FTC öt vereség után nyert, ez az első győzelme a bajnokságban. Az Újpest is győzött, neki is ez az első három pontja idén.[/p]

[p]Ebben a körben csak két büntető volt, mindkettőt értékesítették. A Diósgyőr és a Győr nem rúgott még büntetőt, sőt a Pápa sem, de ellene nem is ítéltek. A ZTE az egyetlen csapat, amelyik még nem nyert, a Honvéd pedig az egyetlen, amelyik még nem játszott döntetlent. Két veretlenünk van: a DVSC és az ETO.[/p]

[p]Ha az első félidőket nézzük: a Honvéd vezetné a tabellát, második lenne az ETO, harmadik a DVSC. A Paks még egyszer sem vezetett 45 percnyi játék után. A második félidőben ugyanez a dobogó, csak pepitában: DVSC, ETO, Honvéd. Itt a paksiak negyedikek, azaz ők ekkor szedik össze pontjaikat. A ZTE tökutolsó, mindössze egy döntetlenje van a második játékrészben, az összes többit elveszítették. A Siófok csak egy gólt rúgott fordulás után, a Paks 11-et.[/p]