Gólparádé: Paks 10, Pápa 8!

A Paks és a Pápa nagyarányú győzelmével folytatódott a Ligakupa második fordulója.

[p]A Paks hazai pályán a Szolnokot verte 10-1-re, a Pápa viszont idegenben, a Zalaegerszeg otthonában nyert 8-0-ra! A Ferencváros hazai pályán kapott ki 4-1-re a Pécstől, a Videoton viszont 4-2-re győzött a Gyirmót ellen.[/p]

[subhead]Ligakupa, 2. forduló[/subhead]

[appendixbox][p][b]A-csoport[/b][/p]

[p][b]Zalaegerszegi TE FC – Lombard Pápa Termál FC 0-8[/b] (0-2)[br]
Zalaegerszeg, 300 néző. Játékvezető: Pintér[br]
[b]ZTE: [/b]Vörös (Palásthy D., a szünetben) – Pál D. (Krajczár, 76.), Sherif, Turcsik, Kovács K. (Major, a szünetben) – Csordás, Hervás (Mavolo, a szünetben) – Szabó B., Juhász D., Balázs Zs. – Turkovs. [b]Edző: [/b]Preisinger Sándor[br]
[b]Pápa:[/b] Szűcs L. – Rása (Nagy S., a szünetben), Tóth G., Rodenbücher (Kaszás, a szünetben), Németh M. – Zulevs, Horváth L. – Quintero (Marics, 60.), Varga G. (Lovrencsics, a szünetben), Szabó Z. – Germán (Csepregi, 76.). [b]Edző:[/b] Véber György[/p]

[p][b]Gólszerzők: [/b]Zulevs (11., 66.), Varga G. (41.), Lovrencsics (49., 52.), Szabó Z. (56., 86.), Maric (81.)[/p]

[p][b]Kedden játszották: [/b]Győri ETO FC – Haladás Sopron Bank 2-2[/p]

[p][b]A csoport állása:[/b] 1. Pápa 4 pont (8-0), 2. Haladás 4 pont (4-3), 3. Győr 2 pont (2-2), 4. Zalaegerszeg 0 pont (1-10)[/p][/appendixbox]
[hr]
[picture=”1149″ title=”Nyolc gólig meg sem álltak a fehérmezes pápaiak (fotó: zalaihirlap.hu)”]
[p][b]B-csoport[/b][/p]

[p][b]Ferencvárosi TC – Pécsi MFC 1-4[/b] (1-3)[br]
Albert-stadion, 200 néző. Játékvezető: Farkas T.[br]
[b]FTC: [/b]Hermány – Nyárasdi, Papp M. (Tóth A., a szünetben), Morales, Felipe Felix (Gárdos, 70.), Silva, Antal Zs. (Szabó R., 80.), Oláh M., Zsivóczky (Bölcsföldi, 66.), Nyilasi B. (Nagy A., a szünetben), Fülöp N. [b]Edző: [/b]Nagy Tamás[br]
[b]PMFC: [/b]Holczer – Törtei, Petrók, Causics, Nagy J., Regedei (Turi, 81.), Demjén (Strublics, 73.), Tóth Z. (Pákolicz, a szünetben), Zeljkovics (Nagy D., 67.), Andorka, Bajzát (Zsdrál, 61.). [b]Edző:[/b] Mészáros Ferenc[/p]

[p][b]Gólszerzők: [/b]Nyilasi (30.), illetve Bajzát (5.), Andorka (7.), Antal (öngól, 33.), Demjén (65.)[/p]

[p][b]Kiállítva:[/b] Oláh M. (45.), Silva (72.), illetve Holczer (72.)[/p]

[p][b]Kedden játszották:[/b] Kaposvári Rákóczi FC – BFC Siófok 2-0[/p]

[p][b]A csoport állása: [/b]1. Kaposvár 6 pont (4-1), 2. Pécs 3 pont (5-3), 3. Siófok 3 pont (2-3), 4. Ferencváros 0 pont (2-6)[/p]
[hr]

[appendixbox][p][b]C-csoport[/b][/p]

[p][b]Budapest Honvéd – MTK Budapest 0-2[/b] (0-2)[br]
Bozsik-stadion, 100 néző. Játékvezető: Lovas[br]
[b]Honvéd:[/b] Sánta – Kostolani, Gengeliczki, Baráth, Fejes J. – Marshal (Kapacina, 57.), Zelenka (Varga M., a szünetben), Harmony, Ivancsics (Tisza K., 73.) – Sekulics (Lengyel Gy., 73.), Diaby (Vólent, a szünetben). [b]Edző:[/b] Supka Attila[br]
[b]MTK: [/b]Groppioni – Zámbó (Földes, 79.), Póti, Kelemen, Hajdú – Nikházi (Bese, a szünetben), Gál, Macura (Ladányi, 61.), Vass P. – Frank (Csiki, a szünetben), Molnár M. (Kállai, 79.). [b]Edző:[/b] Garami József[/p]

[p][b]Gólszerzők:[/b] Kelemen (27.), Frank (42.)[/p]

[p][b]Videoton FC – Gyirmót FC 4-2 [/b](1-1)[br]
Székesfehérvár, 400 néző. Játékvezető: Gyarmati II T.
[b]Videoton: [/b]Bozsovics – Martgitics, Caneira (Király P., 78.), Vinicius (Vaskó, 60.), H. Sanchez (F. Oliveira, a szünetben) – Nagy D. (Brachi, 71.), Polonkai, Mitrovics (Alves, a szünetben) Walter – Vasziljevics, N. Nikolics. [b]Edző: [/b]Paulo Sousa[br]
[b]Gyirmót:[/b] Tarczy – Pirka (Kozmér, 87.), Domanyik, Lázár P., Márton D. – Homonyik, Horváth R. (Makrai, 90.), Lannert, Polyák (Tóth N., 58.), Cseri (Tóth B., 65.) – Weitner (Varga L., 58.). [b]Edző:[/b] Soós Imre[/p]

[p][b]Gólszerzők:[/b] N. Nikolics (16., 91.), Alves (46., 82.), illetve H. Sanchez (öngól, 32.), Lannert (72.)[/p]

[p][b]A csoport állása:[/b] 1. MTK 6 pont (3-0), 2. Gyirmót 3 pont (5-4), 3. Videoton (4-3), 4. Honvéd 0 pont (0-5)[/p][/appendixbox]
[picture=”1148″ title=”A Gyirmót (fehérben) megszorongatta a bajnokcsapatot (fotó: vidi.hu)”]
[hr]

[p][b]D-csoport[/b][/p]

[p][b]MVM Paksi FC – Szolnoki MÁV FC 10-1 [/b](5-1)[br]
Paks, 250 néző. Játékvezető: Barna G.[br]
[b]Paks:[/b] Kiss M. – Heffler T. (Éger L., a szünetben), Racskó, Gévay, Csehi T. – Heffler N., Sifter (Böde, a szünetben), Szatmári, Vayer (Sipeki, a szünetben) – Kiss T. (Montvai, a szünetben), Hrepka (Tamási, 55.). [b]Edző:[/b] Kis Károly[br]
[b]Szolnok:[/b] Rézsó – Németh T., Szakács, Szeleczki, Nagy A. – Győrfi (Demeter, 74.), Papp Sz., Blaskovits (Vatai, 74.), Háda – Benedek (Baté, 38.), Kalmár (Kis B., 85.).[b] Edző:[/b] Romanek János[/p]

[p][b]Gólszerzők: [/b]Kiss (19.), Vayer (25., 40.), Gévay (34., 51.), Hrepka (45.), Montvai (48., 49.), Böde (64.), Tamási (68.), illetve Kalmár (7.)[/p]

[p][b]Kecskeméti TE-Ereco – Újpest FC 4-3[/b] (1-2)[br]
Kecskemét, 800 néző. Játékvezető: Karakó[br]
[b]KTE: [/b]Ribánszki – Koszó, Radanovics, Balogh B., Forró (Maynard, 77.) – Ebala (Szavics, a szünetben), Alempijevics (Simon, 58.), Cukics, Stokics – Lencse, (Urbán G., a szünetben), Bori (Gyurcsó, a szünetben). [b]Edző: [/b]Szabó István[br]
[b]Újpest: [/b]Horváth T. – Üveges (Nagy P., 53.), Privigyei, Bognár I., Kovács D. (Nagy J., 63.) – Szalai, Horváth R. (Popovics, a szünetben), Szabó B. (Kocsis, 69.), Wilson, Banai. [b]Edző:[/b] Zoran Szpisljak[/p]

[p][b]Gólszerzők:[/b] Lencse (2.), Szavics (60.), Simon (74., 93.), illetve Bognár I. (tizenegyesből, 19.), Üveges (35.), Szabó B. (tizenegyesből, 55.)[/p]

[p][b]Kiállítva: [/b]Stokics (79.)[/p]

[p][b]A csoport állása: [/b]1. Paks 4 pont (13-4), 2. Kecskemét 3 pont (7-4), 3. Újpest 1 pont (6-7), 4. Szolnok 0 pont (2-13)[/p]
[hr]

[appendixbox][p][b]E-csoport[/b][/p]

[p][b]Vasas-Híd – Debreceni VSC-TEVA 3-3[/b] (2-1)[br]
Illovszky-stadion, 200 néző. Játékvezető: Kovács G.[br]
[b]Vasas:[/b] Halasi – Kulcsár (Merczel, 56.), Papizsanszkij, Soare (Kovács I G., a szünetben), Polényi – Bakos, Mehmedagics (Jokics, 75.) – Ferkó, Dajics (Simics, 61.), Katona (Arsics, 68.) – Beliczky. [b]Edző: [/b]Marijan Vlak[br]
[b]DVSC:[/b] Verpecz – Bernáth, Máté, Ludánszki, Fodor (Csorba 37.) – Dombi (Vinicius, 71.), Spitzmüller, Alisics (Sigér, 76.), Lucas, Illés – Szilágyi P. (Mokánszki, 83.). [b]Edző: [/b]Kondás Elemér[/p]

[p][b]Gólszerzők: [/b]Ferkó (27.), Beliczky (34.), Mehmedagic (67.), illetve Alisics (42.), Szilágyi (73.), Ludánszki (80.)[/p]

[p][b]Diósgyőri VTK – Mezőkövesd-Zsóry SE 4-0[/b] (3-0)[br]
Diósgyőr, 800 néző. Játékvezető: Szabó Zs.[br]
[b]DVTK:[/b] Farkas II B. – Vadász, Gal, Budovinszky, Gohér – Abdouraman (Nagy T., 75.) – Gallardo (Halgas, 63.), Lippai (Takács P., 53.), Luque (Menougong, a szünetben) – Carreno (Seydi, a szünetben), Arze. [b]Edző: [/b]Benczés Miklós[br]
[b]Mezőkövesd:[/b] Szántai – Ur, Kaszás, Elek N., Sivák – Zováth (Lakatos B., 63.) – Lipusz (Török, 65.), Bagi (Olasz D., 76.), Irhás, Hamar (Jeremiás, 58.) – Husanik (Palásthy, 53.). [b]Edző:[/b] Huszák Géza[/p]

[p][b]Gólszerzők: [/b]Luque (22.), Vadász (28.), Arze (34.), Budovinszky (58.)[/p]

[p][b]A csoport állása:[/b] 1. Debrecen 4 pont (5-4), 2. Diósgyőr 3 pont (5-2), 3. Vasas 2 pont (5-5), 4. Mezőkövesd 1 pont (2-6)[/p][/appendixbox]
[picture=”1147″ title=”A Diósgyőr nem kegyelmezett a Mezőkövesdnek (fotó: boon.hu)”]