Az írek dinamikusabbak, erőteljesebbek

A magyarok lassabb tempójú meccseken edződtek.

[p]Mint arról csütörtök este röviden már beszámoltunk, a magyar U21-válogatott 2-1-re kikapott Írországban az Európa-bajnoki selejtező első fordulójában.[/p]

[p]Szakadó eső és teltház, vagyis négyezer szurkoló (az Ír Labdarúgó Szövetség honlapja szerint csak 2500), közülük mintegy harminc lelkes magyar drukker, fogadta a csapatokat a Sligo Rovers stadionjában. Az első hangos taps akkor hangzott el az arénában, amikor a helyi műsorközlő bemutatta, és külön köszöntötte Mészöly Kálmánt, a magyar delegáció vezetőjét – tudósít az MLSZ honlapja.[/p]

[p]Az írek bátran, lendületesen kezdték a meccset, az első percekben válogatottunk kissé visszafogottabb teljesítményt nyújtott, és a 15. percben egy rövid felszabadítás után Robert Brady – kihasználva, hogy a csúszós talajon könnyen felgyorsult a labda – egy távoli lövéssel megszerezte a vezetést a házigazdának. A gól után kiegyenlítetté vált a meccs, fokozatosan javult együttesünk játéka, és a 38. percben a félidő legszebb akciójának végén a magyarok egyenlítettek! Gosztonyi András kitűnően ugratta ki a jobbösszekötő helyén remekül kilépő Bódi Ádámot, ő rávezette a labdát a kapusra, majd okosan az üresen helyezkedő Futács Márkóhoz továbbított, aki az üres kapuba passzolt. A negyvenedik percben egy tízméteres ír kapáslövés után Gulácsi Péter nagy bravúrral a lécre ütötte a labdát, a küzdelmes első félidő így 1-1-es döntetlennel zárult.[/p]
[picture=”1086″ title=”Róth Antal (balra) szerint a harcossággal és a szervezettséggel nem volt probléma (fotó: mlsz.hu)”]
[p]A második félidő nagy magyar helyzettel indult, Balázs Benjámin lépett ki a védők közül, de ziccerben a kapu mellé lőtt. Ezt követően átvette az irányítást a hazai együttes, a mieink térfelére helyeződött át a játék, de a támadásokról ebben a periódusban sem mondtak le a magyarok. Válogatottunk kontrákból igyekezett veszélyeztetni. Az ír csapat a játékrész közepén több helyzetet is kidolgozott a kapunk előtt: Barton 12 méteres lapos lövését Gulácsi a jobb sarok előtt még bravúrral hárította, de a hetvenedik percben már kapusunk sem tudta megakadályozni a második hazai gólt: Brady jobbról, bal lábbal nyeste át a labdát a hosszú sarokra, ahol az érkező Rhys Murphy egy méterről fejelt a hálóba (2-1).[/p]

[p]A 72. percben Gosztonyi 28 méterről, szabadrúgásból centikkel tévesztett célt, majd a 79. percben Balázs járt közel a gólszerzéshez, de lemaradt a jobb oldali beadásról. A 82. percben Iszlai Bencét egy rosszütemű belépő után kiállították, s bár a mieink tíz emberrel is megpróbáltak egyenlíteni, az írek megtartották előnyüket és megnyerték a meccset.[/p]

[p]– A mérkőzés nagy részében a párharcok, a fizikai küzdelem dominált, úgy, ahogyan arra előzetesen számítottunk is, ez azonban végül felőrölte az erőnket – nyilatkozta a lefújás után Róth Antal. – Az írek dinamikusabb, erőteljesebb futballt játszottak, látszott, hogy játékosaim lassabb tempójú meccseken edződtek, nincsenek hozzászokva ehhez az iramhoz. Ezzel együtt az akarati tényezővel elégedett vagyok, a harcossággal és a szervezettséggel sem volt probléma, hatalmas küzdelemben, a végén tíz emberrel játszva minimális különbséggel maradtunk alul.[/p]