Újabb szovjet sztárok jönnek

További három válogatott játékos érkezése vált biztossá a telki gálameccsre.

[p]Eddig is nagyon erős volt az augusztus 27-i FociFesztiválra érkező szovjet keret, de kiderült, hogy biztosan ott lesz Telkiben Vagyim Jevtusenko is, aki pályára lépett a magyar válogatott ellen 1986-ban, a világbajnokságon. Ő volt az, aki a második félidőben, csereként beállva tizenegyest hibázott. Meghatározó játékosa volt a kor sikercsapatának a Dinamo Kijevnek, amellyel öt bajnoki címet, négy Szovjet Kupát és egy KEK-et is nyert.[/p]

[p]Ott lesz a pályán Vagiz Higyijatulin, aki a nyolcvanas évek meghatározó játékosa volt. Az 1986-os világbajnokságot ugyan ki kellett hagynia, de két évvel később, az Európa-bajnoki döntőben kezdőként lépett pályára. Ritka bravúrként mindhárom nagy moszkvai csapat, a Dinamo, a Szpartak és a CSZKA mezét is magára ölthette.[/p]

[p]Szintén erősíti a csapatot Alexander Mirzojan, aki ugyancsak pályára lépett a szovjet válogatottban, és jelenleg az Orosz Veterán Labdarúgók Szövetségének vezetője.[/p]

[p]Magyar vonatkozású hír, hogy a korábban a Ferencvárosban is futballozó Szergej Kuznyecov és Igor Nicsenko is ott lesz a FociFesztiválon.[/p]